Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet a lányom neve Ayame?...

Lehet a lányom neve Ayame? (Vagy Ajame vagy Alyame magyarosan írva)

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 18:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Japán név. Jelentése Írisz (növény).
2021. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Én is szeretem az animéket meg a japán kultúrát, de nem basznék ki a gyerekemmel. Meg j betűvel, pláne ly-nal hogy nézne már ki?
2021. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Pedig mennyi elterjedt magyar név van, ami szerintem sokkal okádékabbul hangzik :D
2021. febr. 25. 21:49
 14/22 A kérdező kommentje:

Szerintem J-vel is teljesen jól néz ki, LY-nal már tényleg kicsit hülyén.


Egyébként meg mondjátok már el, élet megkeserítés alatt mire gondoltok. :D Mert hogy általában egy olyan név tudja valaki életét megkeseríteni, ami nagyon kilóg a többi közül, de előbb meg azt mondtátok, hogy rengeteg ilyen név van és semmivel sem lesz különb. Akkor?

2021. febr. 25. 21:50
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem hogy egy magyar lánynak szíve vágya Ayameként élni, hacsak nem neveled fanatikus animésnek. Ne felejtsd el, hogy ami most modern meg menő az 15 év múlva idejét múlt és "gáz" lesz. Lehet hogy a lányod utálni fofja a japán kultúrát, de mégis japám nevet kell viselnie, holott ezt számára semmilyen kötődés nem indokolja. Így keserítené meg az életét...
2021. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy anime-őrült mielőtt azt hinnétek, talán 3-4 animét láthattam életemben, a japán kultúra tetszik, de nem vagyok beleb*zulva. Csak szimplán tetszik ez a név.
2021. febr. 25. 22:00
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem tulajdonképpen mindegy, annyira nem borzalmas.

Csak azt nem értem, hogy miért azért kell egyedi(nek hangzó) nevet adni egy gyereknek, mert úgy gondolják, hogy attól különleges lesz.

Véleményem szerint régen rossz, ha valaki csak a neve miatt számít különlegesnek. Sokkal különlegesebb lesz az a Kis Mária (szándékosan sarkított példa!), aki feltalálja a rák ellenszerét, mint az Akármilyen Ajame, aki egy huszadrangú ügyvéd vagy orvos, netán egy gyártósori melós.

Iszonyatos mennyiségű név van már engedélyezve, egyszerűen nem hiszem el, hogy azok között nem lehet találni egy megfelelőt.

2021. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

En multicegnel dolgozom es az egyedi hangzasu vezeteknevem miatt konnyen megjegyeznek masik csoportok. Nekem ebbol csak elonyom szarmazott eddig. Pl kolleganomnek nagyon atlagos neve van (szandekosan nem irom le de kovacs monika szintu) es barmit intez el sose tudjak a nevet ki volt. Raadasul az ilyen nevu ceges emailek / felhasznalo nevek vegzodnek szamokkal. Na az marha jo mikor az outlook kidobja a kovacs.monika4et.


A lanyomnak is a ferjem miatt ritka vezetekneve lett de keresztnevnek is olyat valasztottunk ami nincs smes soha nem volt a top 100ban mert az tetszett nekunk. Soha nem ereztem hatranyat a kulonleges nevemnek. Egyebkent jo beszedtema mert ugyintezesnel mindig rakerdeznek milyen szarmazasu nev es latszik hogy felcsillan a szemuk 😂 gondolom egesz nap mindenfele nevvel talalkoznak es ez kicsit kizokkenti oket.


Sajnalom hogy itthon csak a fonetikus irast engedelyezik mert ezt az Y-t nagyon megkivanja a valasztott nev, de J-vel meg okes:)


Nekem azert is bejon mert Aja-nak beceznem ami nekem kicsit oroszos beutesu es imadom az orosz neveket 🤣


Az Aljame-t lehetne kervenyezni? Ettol talan meg erdekesebb lenne a szemnek persze csak ha tetszik.

2021. febr. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocsi most latom hogy az Aljame arab szarmazasu nev, es igencsak messze van a japantol 🤣
2021. febr. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

18!


Ha valaki nem képes a másik nevét megjegyezni az simán értelmileg korlátolt. A gyerekem neve évék óta a top 3ban van, a születése évében pedig az első helyen állt. A korosztályában egyetlen ilyen nevűvel se találkoztunk soha, a környezetünkben pedig egyetlen ilyen nevű nő volt, ő pedig még nálam is idősebb.

2021. febr. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!