Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre én kötelezhető vagyok?

Erre én kötelezhető vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előző párkapcsolatomból született 2 gyermekem, fizetek nekik havi 80.000 Ft gyerektartást,de a kapcsolatunk nem olyan szoros.A nagylány 16 éves lesz és teherbe esett. Az anyja azt akarja,hogy az unokának is ugyanúgy fizessek tartást. De ez tuti nem fog menni,mert már 6 éve van egy másik párom,házat törlesztünk és közös babát szeretnénk. Ez már nagyon sok.

2021. febr. 27. 19:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%
36 évesen nagypapa. Hat ez durva érzés lehet 😅 sajnálom kérdező. Nem is ertem, miért tartja meg a lányod ilyen fiatalon.
2021. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
36%
A kérdező is 18 évesen csinált gyereket, szóval azért annyira nem ítélkezhet. És kétlem, hogy 19 évesen egyedül eltartott 2 gyereket és az anyjukat.
2021. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha kétled,ha nem,pedig így volt. Ahogy kitanultam a szakmám,mentem dolgozni 7/6 napot,hogy meglegyen mindenünk. Attól,hogy fiatalon lettem szülő,megtettem mindent,ami tőlem tellett. A legfőbb gond, hogy az exem,a gyerekek anyja mindent az én nyakamba akar varrni csak azért,hogy nehogy már nekem jobb életem legyen a párommal,mint nekik. De már kissé túl lőtt a célon.
2021. febr. 28. 20:23
 14/28 anonim ***** válasza:
7%
És te nem probálsz vele kibasszni?
2021. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
15%
Ez nem az exedről szól, hanem a gyerekedről. Ő van bajban, neki kéne segíteni. Inkább cserben hagyod a gyerekedet, csak hogy az exednek bemutathass.
2021. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó.

Nem kell megtartani a gyereket. A kérdezőtől se lehet elvárni, hogy ne legyen saját élete, mert a lánya most épp a semmire akar babázni.

2021. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszi,legalább te normálisan átlátod a helyzetet.

Az utolsó előttinek meg csak annyit üzenek,hogy egyáltalán nem az exemnek akarok bemutatni. Egyértelmű,hogy a gyerekeimet a saját nehézségeim ellenére is segítettem eddig is, hiszen éveken át én fizettem nekik a lakhatást,nyaralást, ruházatot a gyerektartáson felül. De szeretnék én is normális családi életet élni a párommal, ezért nem fér bele,hogy X évig az unokámról is gondoskodjak. Aki érti,érti,aki nem az nem. Páromnak még nincs gyermeke,lassan ő is szeretne egy sajátot és még ha hülyén is hangzik,két tűz között állok. Mert vagy vállalok egy saját gyermeket vagy az unokámról gondoskodom. A kettő egyszerre nem megy.

2021. márc. 1. 16:23
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Te megoldottad 19évesen most a lányodon a sor hogy megoldja 16évesen,ha ennyi esze volt. Ja és nem veled/nálad voltak mikor összehozták, szóval itt csak te pattoghatsz.


Fizetsz ha akarsz, én nem tenném a kötelezőt továbbra is adnám,de az új családra koncentrálnék.

2021. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló!


Az ilyen kommentek után tudom azt érezni,hogy talán még sem en vagyok a világ legrosszabb embere,amiért az új családomra koncentrálok és nem az unokám eltartása az elsőrangú. Köszönöm az értelmes megnyilvánulásodat. Ment a zöld pipa.

2021. márc. 2. 11:44
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy rossz ember kérdező. Ha a lányodnak volt esze megcsinalni a gyereket legyen esze olyan döntést hozni, amivel egyedül elboldogul. Ha el tudja tartani a gyereket a barátjával, ok. Ha nem akkor mit is szeretne? Velem anno a jó édes anyam közölte, mikor barátom lett, hogy ide gyerek biztos hogy nem jöhet, úgyhogy úgy védekezzünk.
2021. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!