Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre én kötelezhető vagyok?

Erre én kötelezhető vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előző párkapcsolatomból született 2 gyermekem, fizetek nekik havi 80.000 Ft gyerektartást,de a kapcsolatunk nem olyan szoros.A nagylány 16 éves lesz és teherbe esett. Az anyja azt akarja,hogy az unokának is ugyanúgy fizessek tartást. De ez tuti nem fog menni,mert már 6 éve van egy másik párom,házat törlesztünk és közös babát szeretnénk. Ez már nagyon sok.

2021. febr. 27. 19:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%

Jogilag nem hiszem hogy kotelezheto vagy ra, elvegre van annak a gyereknek apja, jo esetben egyutt marad a lanyoddal ha mar gyereket csinalni tudtak, rossz esetben perkalja csak szepen a gyerektartast.

De moralisan szerintem, mas kerdes, hisz az unokad az a csepp lelek, a te vered, ha nem is havi osszeggel tartozol nekik, de szerintem jolesne a lanyodnak ha egyszer-ketszer megkerdezned hogy lanyom kell segiteni valamiben, vagy egy-ket babaruhat vennel nekik ajandekba. Ez kb 2-3000 forintos osszeg.

Akarhogy is nezzuk, fiatalsag vagy felelotlenseg ide vagy oda, a nagyapja leszel annak a gyereknek. Vagy talan kevesebbet er a szemedben mintha 10 evvel kesobb jott volna? Remelem nem.

2021. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Egyebkent meg felre kene tenned az exed irant valo haragodat, itt van a LANYOD, a gyereked, aki segitsegre szorul. Nem egybol abortusszal kell dobalozni. Egy normalis csalad ilyenkor osszetart es segitik egymast. Egy kis elet ajandek, nem szabad eldobni.
2021. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Az en apam hasonlo mint te (igaz en nem 16 eves vagyok hanem nagykoru egy ideje) de neki is "uj parja van" es annak megy a nyali, meg az uj parocska nagy gyerekeinek, velem meg anyammal szemben meg nagyon nem ugy viselkedik ahogy kene. Az se nagyon erdekli hogy unokaja lesz. Egy normalis apa nem viselkedik igy es pont.
2021. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

21. egész jókat ír de 1-2 babaruha nem unokatartás,ami nincs.

Neked jogilag(meg mindehogy máshogy) csak 2gyereked van azok után meg fizetsz 18éves korig vagy amig tanulnak...

Ennek utána néznék,hogy így mi a szitu.

Van új csaj,tervben a család is,rájuk koncentrálj. A régieket sem kell lexarni,de mostmár nem ők vannak napirenden.


Ha bíroságra akar menni,hát hajrá. Mire történi valami már okafogyottlesz. Azzal időt nyerhetsz amivel semmire nem mész,de jó móka lehet nézni a réginő vergődését,ha igazán utálod.

2021. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Néhányan félreértettetek. Egyáltalán nem arra gondoltam,hogy nem támogatnám a lányom és az unokám. Ez egyértelmű,hogy segítek neki. Viszont,ahogy többször írtam az exem az unoka számára is tartásdíjat akar követelni egy meghatározott havi összegben és nem egy-két darab babaruháról vagy egy csomag pelenkáról van szó,hanem havi 30-40ezret a meglevő 80.000 ft gyerektartás mellé. Erre voltam kíváncsi,hogy ez így jogszerű-e. Egyébként köszönöm az értelmes kommenteket!
2021. márc. 13. 22:50
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem jogszeru.

Es orulok neki hogy nem feledkezel meg a lanyodrol attol hogy uj csaladod lett. Sajnos a szemelyes tapasztalataim miatt erzekenyen erint a tema:D

2021. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25%
Jó esetben a segítség a gyereked részére, magától jön, nem kell rá kötelezni.
2021. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%
#27 nem erröl van szó.
2021. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!