Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki előbb kel minden reggel, mint a baba/totyogó?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy abból van reggelente a legnagyobb problémâm, hogy nem tudok nyugodtan elkészülni, sose ugyanakkor kel a lányom, meg egyszerűen utálok arra kelni, hogy sír/kiabál a másik szobából. Arra gondoltam, hogy 6ra állítok ébresztőt, _általában_ annál kicsit tovább alszik. Csak attól félek, hogy így még fáradtabb leszek, mert azért még kel éjjel. Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt olyan anyuka, aki így csinálja, ha igen, mennyire fárasztó, mi a pro/kontra? Kérem azok ne írjanak, akiknek amúgy is dolga van reggel, tehát vinni a tesót stb, hanem akik tényleg zömében otthon vannak a gyerekkel. Volt múltkor egy hasonló kérdés, ott majdnem mindenki azt írta, hogy a gyerek kelti.
2021. márc. 2. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Engem soha nem keltett a gyerek, alapvetően korán kelő vagyok, 5 körül kelek minden reggel ébresztő nélkül. Nekem így kényelmes, tudok dolgozni, főzni, bármit csinálni ilyenkor.


Próbáld ki egy hétig milyen korábban kelni, mennyire vagy fáradt így. Mit veszíthetsz?

2021. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az én szemem automatikusan kipattan minden reggel változó időben, de mindig még a gyerek előtt. Eddig sosem keltett ő, pedig 6 éves. Azt hiszem valami belső nyomás van rajtam, éjszaka is felkelek, ha forgolódik vagy nyüszög, ha a másik, saját szobájában alszik, akkor is még mielőtt szól, hogy anya, valahogy megreccsen az ágy, vagy olyan érzésem van, hogy fel fog kelni és fentvagyok egyből..
2021. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindegy, milyen a gyerek. Az enyém rossz alvó születése óta: nehezen altatható, keveset és iszonyú felszínesen alszik. Szóval nálunk nem is "csak" a fáradtságom és a bagoly típus mivoltom miatt nem működött ez, hanem mert ha én felkeltem, ő is azonnal... Odáig tehát már el sem jutottam, hogy bármit csináljak, miközben alszik (a nappali alvásai alatt próbáltam volna, de rögtön ordítva ébredt a legapróbb kis neszre is).
2021. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én általában korábban kelek. Már csak azért is, mert a férjem készülődik munkába és akárhogy próbál csendben lenni, nem jön össze 😂. Olyankor előkészítem a tàpszert a babának, meg kávézok, bevetem az ágyat, összepakolok ha kupi van. A gyerek általában 8 körül kel én meg fél 7-7 között.
2021. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Férjemmel együtt keltem, így volt időnk reggelizni meg egy kicsit magamra is amikor ő elment dolgozni. Az elején én is a babával keltem, de sosem volt magamra idő, így váltottam. Ha fáradt voltam akkor inkább a délutáni alvás idejében pihentem egy kicsit.
2021. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem kell reggel pár perc, de szerencsére a gyerek örökölte. Elkezd mocorogni, arra felkelek. Nem sír csak felül, és dörzsöli a szemét és mered... mint én. Ilyenkor mikor még kis kómás, addig tudok tevékenykedni. Nem tudnék hamarabb felkelni szerintem. Az a baj, hogy mikor a férjem kel (5:20) addig én fent vagyok és figyelem nem kelti-e fel a gyereket a zuhanyzással stb. Aztán elmegy és visszaszunnyadok.
2021. márc. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát eddig bevált... 5:50-kor rezgett az ébresztő, igaz hogy nem keltem fel rá, hanem a férjem 😅 aztán 10 percig még telefonoztam az ágyban, mostmár fel vagyok öltözve, fogatmosva, még a hajamat is kivasaltam, csináltam egy kis rendet és most iszom a kávém :P lányom még nem kelt fel, de mostmár jöhet nyugodtan 👶
2021. márc. 3. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!