Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amik kiverté...

Mik azok a dolgok amik kiverték a biztosítékot nálad mikor valaki ment a kisbabád / kisgyereked meglátogatni?

Figyelt kérdés
Van valami olyan szokás, olyan mondat, kérdés ami rosszul érintett?

2021. márc. 2. 15:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyen nem volt. A rokonságom és a barátaim is normális emberek.
2021. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%
Megjöttek a savanyú anyukák lepontozni a válaszokat :D.
2021. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
26%
Jaja, a legsavanyubb az, aki azt pontozza le, akineknertelmes rokonaimra barátai vannak....
2021. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%

Nem személyes “élmény”, de végighallgattam:

Testvérem újranősült, van már két nagyobb (akkor 8 és 13 évesek voltak) gyerek az előző házasságból, aztán megszületett a pici náluk is.

Két nagy gyerek beesik, a nagyobb konkrétan rá se nézett a babára. Nem nyúzni kellett volna órákig, ez nem is várható el, de mikor konkrétan kérdezte a sógornőm, hogy megnézi-e (bent aludt a szobában, nem látta), rögtön rávágta, hogy nem. Testvéremnek is nagyon rosszul esett. Pedig az új feleséggel is jóban vannak, tesóm meg konkrétan a csillagokat is lehozta neki mindig is, a válás meg évekkel azelőtt lezajlott.

A kisebbik gyerek nagy lelkesen vonult be ugyan, csak éppen egyáltalán nem érdekelte, hogy a baba alszik, hangosan beszélve beállított, elkezdte fogdosni. Már elkezdte volna kicibálni a kiságyból, mikor sógornőm szólt, hogy ő azért nem játékbaba, finomabban kéne vele bánni és egyébként ha meg szeretné fogni, akkor semmi baj, de szóljon előtte. Na erre a kiscsaj olyan műsírást vágott le (mindig azt csinálja, ha nem kap meg valamit), hogy az valami eszméletlen, hogy őt ott nem is szeretik stb stb. Mindezt azért, mert rá mertek szólni.

A baba most lesz 2 éves, a nagyobbak viselkedése csak rosszabb, most már sógornőmet sem tisztelik, holott ő mindenben próbált hozzájuk alkalmazkodni (csak nem engedte, hogy pl tényleg csak úgy felkapják a kicsit).

2021. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

14!


Átlag gyerekeket marhára nem érdekli egy újszülött....

2021. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
36%

15-ös, véleményezést nem kért senki, a kérdezőnek válaszoltam. Mi közöd a sztorihoz?

Másrészt meg ne haragudjunk, de először is a TESTVÉRÜKRŐL van szó. Akinek igenis tudomásul kell venni a létezését, pláne ha ott vannak az apjuknál.

Másodszorra: annyi tisztelet igenis elvárható egy 13 évestől, hogy legalább megnézze. Nem kell gügyögni neki, játszani vele, de hogy rá se nézünk, az nonszensz. De biztos ok nélkül esett szarul a testvéremnek.

Harmadszorra: a kisebbik gyerek viselkedése (tudod, aki fogdosta, vette volna ki a kiságyból) nálad mióta is utal arra, hogy nem érdekli, ha már ennnyire ráérsz nem is neked szóló válaszokkal foglalkozni? Ja hogy az volt a baj, hogy rá mertek szólni, hogy egy újszülöttel talán nem úgy kéne bánni, mint egy játékkal, nem engedtek meg neki mindent?

2021. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
48%

16!


Ha a testvéred egy mákszemnyit is hasonló stílusú mint amilyen te vagy, simán el tudom képzelni, hogy utáljak a gyerekek.


Először is: nem a testvérük, csak a feltestveruk.

Masodszor: az apja is nevelte azt a 13 évest. Tudod, ah az apuka, akivel a te testvéred gyereket vállalt.

Harmadszor: nem a kisebb gyerek vislekedesere céloztam.

Amúgy mi bajod van, nincs répa?

2021. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
41%
Aki lepontozta, hogy nem örültem, hogy a nagymamám beállított köhög e az egy hetes fiamhoz, homalyositson már fel ez melyik univerzumban normális viselkedés? 🤔
2021. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Engem is lepontoztak, 10. válaszoló vagyok (tisztelet a kivételnek). Ezek szerint normális kivenni az anyja kezéből egy babát kérdés nélkül meg hurcibálni, mikor láthatóan jobban elvan a szőnyegen, nem egy tipikus ölbebaba.

Szerintem aki babalátogatóba megy az alkalmazkodjon a babához és az anyához, aki ha kér valamit illik betartani.

2021. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
42%
Ez vicc. Megint lepontozott az agytröszt. Kérlek szépen,mielőtt megnyomod a piros gombot mint valami kis bika, áruld már el miért normális dolog betegen babalátogatóba menni. Könyörgöm. Nagyon érdekel az érvelés. (Azt is elmondhatod, miért normális dolog rángatni a babát, amit egy másik válaszoló kérdez).
2021. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!