Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miképpen változik a szemszín?

Miképpen változik a szemszín?

Figyelt kérdés

Kék szemmel született kisbabám szemeiben barna csíkokat véltem felfedezni újonnan. Most nagyon jól néz ki neki olyan minthogyha centrális heterokrómia lenne.

Kinek, hogy változott és mennyi idősen?


(Gondolom hogy nem marad így neki mert nekem zöld, páromnak barna, de a nagyszülőknek viszont kék , így akkor mégis lehetséges..?)



2021. márc. 11. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem a fiamnak 1 év után lett zöld, mindenki zöld szemű, de van, hogy néha még mindig olyan kékes.
2021. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten barna szeműek vagyunk a párommal. Kisfiunk kék szemmel született és olyan is maradt neki. Nagyszülőktől örökölte. Lehetséges, hogy nektek is így marad.
2021. márc. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kék szemmel született, neki is sokáig volt egy barna csíkja. Aztán 1 évesen bezöldült, barna csíkokkal.
2021. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kékes szemmel született,aztán szürkés volt,most 1 evesen meg teljesen barna :D
2021. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is így kezdődött, aztán egyre több ilyen barna csík lett benne, majd mostanra már teljesen bebarnult, 7,5 hónapos.

kár, pedig az apja is kék szemű, meg az én felmenőim között is majdnem mindenki (csak én vagyok barna valahogy), minden esélye megvolt kék szeműnek maradni :(

2021. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Igenigen!

Így értettem a fő kérdést, a miképpen-t.😊


Szóval aki figyelemmel kísérte , hogyan veszi át a kialakult szín az 'uralmat' a születési színnel : mindenkinek becsíkosodott?

2021. márc. 11. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom tengerkék szemmel született és később az egyik szemében 3 barna csík jelent meg. Már jó ideje szürke a szeme, de a barna csíkok megmaradtak.

(nálunk van minden: én zöld, párom barna, nagyapák kék szeműek)

2021. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kèkes szürke szemmel született a lanyunk, fokozatosan kèkült, vilàgosodott ès ùgy is maradt. Pedig mind a ketten barna szeműek vagyunk.
2021. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!