Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szólnátok a szülőknek ezért,...

Szólnátok a szülőknek ezért, vagy egy ekkora gyerekkel lehet beszélni erről?

Figyelt kérdés

Féltestvérem 13 éves, oké kamaszodik, visszaszól, beszól. De már nem első alkalommal kapom meg tőle, hogy én csak egy ingyenélő vagyok (egyetemre járok, nem dolgozom). Ezt néha cifrázza, hogy én amúgy 60 éves koromig tervezek tanulni? Vagy hogy majd a diplomámat kapom meg hamarabb, vagy a nyugdíjam?

5 éves, osztatlan képzésen vagyok, tehát nem az a szitu, hogy 8. éve csinálom a 6 féléves BA-t.


Ennek ellenére tegnap a nagyszüleink előtt szólalt meg, hogy "Mama, tudtad, hogy XY egy ingyenélő?!" Mamánk meg csak nézett, hogy hát miért lennék az... Ez nekem azért is kínos, vagyis inkább nekik kéne kínosnak lenni, mert ő apukám részéről rokon és az apám egy forinttal sem támogatott soha.

Mikor gimis voltam, és nyelvvizsgákra jártam, egyet nem fizetett ki. Szalagavatós ruha, kosztüm, vacsora stb., meg nem kérdezte, hogy kell-e valamit fizetni. Mikor egyetemre kerültem, akkor is az anyámtól kaptam lakást, ő fizeti a tandíjamat, adja a zsebpénzemet. Mikor realizálódott, hogy ez a tömegközlekedés téma kivitelezhetetlen, ő mondta, hogy jó, akkor legyen autó véve nekem is, ahogy korábban a jogosítványomat is ő állta.

Apa a gyerektartásokat is féléves késésekkel, rengeteg hívás és veszekedés után fizeti ki... Ha rajta múlt volna, érettségi után mehettem volna a Sparba pénztárosnak.


Engem ez baromira zavar, mert általános iskolásként semmi rálátása nincsen az egyetemi dolgokra, vagy hogy éppen azért nem dolgozom, mert vizsgaidőszakban reggeltől estig masszívan tanulok, évközben pedig van olyan napom, hogy reggeltől este 6-ig órám van és azért így is kapunk bőven feladatokat, beadandókat.


Az anyám szerint ezeket biztosan az anyjától vette át, aki köztudottan nem kedvel engem. Nekem mindegy, csak kicsit unalmas, hogy minden alkalommal meg kell kérdezni, hogy mikor kezdek már el dolgozni, vagy hogy meddig tanulok még. Nem tudom elhinni, hogy egy 7. osztályos gyereket ez ennyire foglalkoztatna.

Szerintetek vele kéne beszélnem, vagy felhívni az apámat, esetleg az anyját?


2021. márc. 13. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az anyjától vette át, és hát ugye kamasz... Szerintem megpróbálhatod vele is megbeszélni, nem kisgyerek már, de vszeg az anyja ilyenekkel tömi a fejét, és inkább rá fog hallgatni, mint rád.
2021. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen persze, hogy nem magától mond ilyeneket. Ennyi idősen a legtöbb gyerek még nem gondolkodik ilyenekben, hogy ki hoz haza vagy miből él meg. A gyereknek megpróbálhatod megmagyarázni, de itt inkább a forrással kéne beszélni.
2021. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én simán azt mondanám nekik hogy diákmunkán vagyok, szakmabeli cégnél. aztán be lenne tömve ezzel a szájuk, bár úgyis találnának okot: mert az anyja a segge alá tette, stb.
2021. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Tudod mit nem értek? Gondolom te vagy az első házasságból született gyerek, elváltak szüleid, apud újranősült és innen van a tesód. Na most ha egyetemre jársz gondolom elmúltál már 18., így neked nem kötelező sem apukádhoz menni láthatásra, se tartani velük a kapcsolatot. Ha meg nagyszüleidnél talalkoztok és ott mond ilyet féltesód...hát őszinte leszek én már az első alkalommal úgy kiosztottam volna, hogy köpni-nyelni nem tud, hogy honnan veszi ehhez a stílushoz a bátorságot meg amúgy mi köze van hozzá? Mondd meg neki hogy majd akkor pofázzon ha neki a te egyetemi tanulmányaid finanszírozása miatt nem lesz mit ennie, addig pofa súlyba, meg amúgy majd ha ő is ugyanilyen ingyenélő egyetemista lesz egyszer akkor visszatértek rá.
2021. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem családilag féltékenyek, a fiú ezt hallja otthon. Mert anyukád tud és akar támogatni. Nem fogsz tudni beszélgetéssel változtatni, irigységen nem lehet. De semmi közük hozzá. Vannak ilyen rokonok, nem kell velük erőltetni a kapcsolatot.
2021. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólj vissza, rakd helyre! Nyugodtan magyarázd el neki a szitut, meg apuci szerepét is. Ja, és később eszedbe ne jusson majd támogatni! Oldja meg anyuci és apuci. El is mondhatod neki, hogy ezzel most jó időre elvágta magát nálad.
2021. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Küld meg egy pofonnal a hülyegyereket és igazítsd helyre.
2021. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg tőle, hogy ő esetleg nem tervez majd tanulni 18 éves kora után? Ő rögtön dolgozni fog? Ha igen, szíve joga, de téged meg hagyjon békén, mert semmi abnormális nincs benne, ha valaki érettségi után még diplomát is szerez, és közben nem dolgozik, fogsz majd utána te is éppen eleget dolgozni 65 éves korodig bőven lesz rá időd,de akkor már azt dolgoznád, amit tényleg szeretnél.

Ha ezek után nem hagy békén a témával, akkor igen, felhívnám apukádat, hogy tegye helyre, mert nagyon idegesítő. Ha meg otthonról hallja (gondolom igen), árulják már el, mi bajuk vele, hiszen nekik nem kerül semmibe, hogy te tanulsz.

2021. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!