Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy terhes vagyok és...

Lehet, hogy terhes vagyok és raktárban dolgozom. Nincs könnyitett munkára lehetőség, minden munkakörben egésznap álni kell, emelni, hajolgatni. Mihelyst kiderül, hogy az vagyok, akkor kérhetem egyböl az orvostol, hogy vegyen táppénzre?

Figyelt kérdés
Vagy a munkahelynek is van beleszólása?

2021. márc. 17. 12:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem biztos hogy terhes vagy de már ezen agyalsz...

Amugy 1es kommenttel mi a gond? Én is így tudom.

2021. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azért, mert épp felmondás szélén állok, de ha terhes vagyok ugye másik munkát nem találnék. És keresem a lehetőségeket.
2021. márc. 17. 13:01
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Te tipikusan az a nő vagy, aki azt várja, hogy essen hasra előtte az egész világ, mert megfogant??? Az ég óvja tőled a környezeted!

A hazautazásnak és a terhességnek mi köze van egymáshoz? Eddig nem féltél hazamenni? Vagy a "fura fazonok" csak az első trimeszteres kismamákra buknak? Kiszagolják, vagy mi??? Eszem megáll!

2021. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyáltalán nem igy van. De higyj amit gondolsz.
2021. márc. 17. 13:08
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Én is épp ezt akartam írni, hogy ismerem ezt a fajtát, egyik haverom felesége terhes, még mosogatni se hajlandó azóta :D

Hiába tagadod, kinek jut ilyen eszébe, hogy este nem mehet haza mert terhes?

2021. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

Jajj hagyjátok már ezt a "táppénz csalás" szöveget... Igen, az. És? Rengetegen élnek vele még manapság is. 3 év próbálkozás után jött össze nálunk a baba, jól voltam én is, ő is odament, tanítónőként dolgoztam, mégis ahogy lehetett, táppénzre vetettem magam. Nem akartam bent lenni a sok taknyos, neveletlen gyerek között, ez van.

Persze akinek jó állása van és szereti is, az ezt fel sem tudja fogni. De ha van erre lehetőség, a leendő anyuka miért ne használja ki?

2021. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A te helyzeted megint más, mert mint írtad nehezen jött össze + olyan munkakör ahol fertőzésveszély van.

De van rengeteg olyan akinek semmi ilyesmi nincs, egyszerűen csak nem akar dolgozni 9 hónapig mert terhes lett. Amit bocs fel sem foghatok és igen, táppénz csalás is, miért ne lehetne kimondani?

2021. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"no ha még ha megszünik a kijárási korlát"


Nyugi, nyugi, nem lesz az itt olyan hamar. :-)

Szerintem addig bőven teherbe esel, tán ki is hordod a babát (reméljük, azért óvodás még nem lesz, mikor megszűnik :DDD).

2021. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

Terhesen nem emelhetsz. Ha nem adnak könnyített munkát akkor valóban alapbért kell fizetniük. De te azzal rosszabbul jársz, mert nem kapsz rá pótlékot és a cseded és a gyeded emiatt alacsonyabb lesz, mint egyébként lenne. Tappenzzel ez nem lesz. Igaz ott a tp lesz lehet kevesebb, mint az alapbéred lenne. Ez attól függ, nem biztos.

Egyébként simán ki fognak írni, ha mondod, hogy emelgetned kell, nem fognak ezen itt erkolcscsoszkodni mint a válaszolok. En is a 36. hetig dolgoztam de már a 13. heten kezemben volt a papír, amivel bármikor kiírathattam volna magam a haziorvossal. Nem vacakolnak ezzel. Ha meg nálad a papír, nem táppénz csalás, mert az orvosod adta. Gyakorlatilag ma Magyarországon a terhes no=veszélyeztet, védendő kategória. Eldontod mit szeretnél. Ez a gyakorlat.

2021. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mit baszogatnak egyes hozzászólok, ha emelgetni, állni kell, kiírhatnak ennyi. A lényeg hogy a babával minden rendben legyen, en pont lesz.rnam ki minek tart, tököm emelgetne terhesen.
2021. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!