Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás korú gyermeked nézhet...

Óvodás korú gyermeked nézhet korhatáros filmeket? (zombis, vámpíros, gyilkolászós)

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap az egyik barátjánál volt. Éjjel nem tudott aludni, sírt, félt. Mint kiderült, a barátjánál zombis sorozatot néztek a másik kisfiú anyukájával és amiatt álmodott rosszakat. Rákérdeztem az anyukánál, hogy ez hogy is volt és kiderült, hogy ő rendszeresen néz ilyeneket a gyerekeivel. És a végén még az jött ki belőle, hogy én vagyok a szar anya, mert egyfelől nem készítem fel a való világra ( bár a zombiknak nem tudom mi közük a való világhoz) és kettő, a gyereknek nincs megtanítva, hogy mi a különbség valóság és fikció között. És hogy szakemberek szerint sincs a gyerekre rossz hatással, ha azt nézi, ahogy egy ember leeszi a másik arcát, amennyiben a szülő ott van mellette és válaszol a gyerekben felmerült kérdésekre. És hogy kb az én gyerekem nem tanulta meg a bizalmat, mert a film közben semmit nem kérdezett, holott nyilván voltak kérdései.

A kisfiam többet nem megy oda, ez egyértelmű. De kíváncsi vagyok, hogy tényleg én látom-e rosszul a dolgokat? 5 éves gyerekekről van szó egyébként.


2021. márc. 20. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem nézhet.

És idiótákhoz sem szoktam átengedni.

2021. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Ki mint el, úgy itel.

Én annyira primitivnek tartom ezeket a filmeket, hogy nyilván sem én, se a gyerekeim nem néznek ilyesmit. Sőt, nem nagyon filmezunk, mert alig találok ertelmeset nekünk, felnőtteknek is.

Akinél meg az a norma, hogy egész nap megy a tv meg arra alszik el a család, az meg természetesnek tartja, hogy a gyerek is nézi.

Nincs ezzel semmi baj, szerencsére mindenki élhet úgy ahogy akar, legfeljebb nem alszik ott többet a fiad, ha nektek nem fér bele.

2021. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

5 évesem mesét is alig néz (havi 1-2), nemhogy korhatáros filmeket. Mondjuk ilyen korban az ottalvós "bulikat" is korainak tartom. Olyanokhoz pedig még véletlenül se engedném, akiket ennyire nem ismerem.

Na rólam mi lenne a véleménye az anyukának? Tojok rá.

2021. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Első, ebből az anyukából én ilyet soha ki nem néztem volna. Gondolhatod, hogy ha csak sejtem, hogy ilyen megtörténhet, akkor nem engedem oda. Eddig soha nem fordult elő ilyen. Igaz, többnyire velem együtt ment át a kisfiam, de ritkán. Inkább játszótéren találkoztunk. Most is azért volt csak ott nélkülem, mértékben tudtam megoldani, hogy anyukám vigyázzon rá, amíg dolgozom.
2021. márc. 20. 19:30
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem aludt ott. Napközben volt ott, mert az anyuka vigyázott rá, amíg dolgoztam. Aludni már otthon nem tudott.

És tényleg nem ilyennek ismertem ezt az anyukát, pedig elég sokat találkoztunk.

2021. márc. 20. 19:33
 6/21 anonim ***** válasza:
10%
Nem nézhet.Viszont én azt vettem észre a saját gyerekemen hogy képes már lóditani és képes akár a rá vigyázó kárára kamuzni.Ha az anyukának is megbeszelted és ő is zombis filmet emleget akkor oké,de csak a gyerekeknek nem biztos hogy hinnék
2021. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Én X-Aktákat fogok nézetni a gyerekemmel, ha lesz. Imádtam a zenéjétől borzongani kisgyerekként. Izgalas gyerekkorban benne van a félelem.
2021. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Ja most olvastam végig.Nem normális a nő ne húzd rá többet.
2021. márc. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Én nagy horror rajongó vagyok. 3 éves korom óta élek horroron - 80' - 90' években ugye akkoriban nem volt korhatár a szülők is nagyívben tojtak rá mit néz a gyerek.

De eszem ágában sincs ilyeneket nézettetni az ovis gyerekeimmel. 6 éves lányom pláne érzékeny félős. Neki elég ha pocoyo halloween kiadást megnézi már összetojja magát.

Még a chihiro szellemországban sem játszik.

2021. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem nagyon nézek ilyen filmeket a 4 évesem se. De sorozat szokott néha menni. Pl NCIS és hasonlók elmagyarázni neki hogy jó és rossz es hogy csak film nem történt meg.
2021. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!