Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás korú gyermeked nézhet...

Óvodás korú gyermeked nézhet korhatáros filmeket? (zombis, vámpíros, gyilkolászós)

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap az egyik barátjánál volt. Éjjel nem tudott aludni, sírt, félt. Mint kiderült, a barátjánál zombis sorozatot néztek a másik kisfiú anyukájával és amiatt álmodott rosszakat. Rákérdeztem az anyukánál, hogy ez hogy is volt és kiderült, hogy ő rendszeresen néz ilyeneket a gyerekeivel. És a végén még az jött ki belőle, hogy én vagyok a szar anya, mert egyfelől nem készítem fel a való világra ( bár a zombiknak nem tudom mi közük a való világhoz) és kettő, a gyereknek nincs megtanítva, hogy mi a különbség valóság és fikció között. És hogy szakemberek szerint sincs a gyerekre rossz hatással, ha azt nézi, ahogy egy ember leeszi a másik arcát, amennyiben a szülő ott van mellette és válaszol a gyerekben felmerült kérdésekre. És hogy kb az én gyerekem nem tanulta meg a bizalmat, mert a film közben semmit nem kérdezett, holott nyilván voltak kérdései.

A kisfiam többet nem megy oda, ez egyértelmű. De kíváncsi vagyok, hogy tényleg én látom-e rosszul a dolgokat? 5 éves gyerekekről van szó egyébként.


2021. márc. 20. 19:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy nézhet! Még én sem nézek!
2021. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Tuti nem néznék ilyet a fiammal. Ez a bizalom kérdés meg hülyeség, mert nem a saját anyjával nézte.
2021. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 babyboom567 ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Teljesen lényegtelen, hogy xy a saját gyerekével nézet e ilyesmit, a lényeg az,hogy a máséval nem nézethet ilyet.

Eszem ágába se lenne más 5 éves gyerekével zombisat nézetni.


Az én gyerekem pl mikor már nézett meséket,semmi olyat nem lehetett nézni amiben bármilyen minimális agresszió van,pl colombo, de rajzfilmbe sem türte el ha pl verekedtek vagy kiabáltak a szereplők.

Aztán egyik délután kapcsolgattam a tévét,és az egyik csatornán valami olyan horror volt,hogy az óriás emberevő pókok elfoglaltak egy várost és ették az embereket.És nem hagyta elkapcsolni,kacagott hangosan,végignézte az egész filmet(sajnálta,hogy a pókok vesztettek),ennek ellenére nem nézetünk vele zombis filmet.


Ez nagyon nagy felelőtlenség volt ettől a nőtől különben.

2021. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Az én gyerekem is betoji, rendkívül érzékeny a legapróbb dolgokra, pl aranyhal meghal, tücsök kilapul a szélvédőn, xy elesik a bringával és vérzik a térde kicsit..


Viszont engem meglepett, hogy pszichológus anyuka 4 éves kisfia képben volt marvel/képregény téren, és kicsit sem rázta meg, hogy a bűnözőt lelövik. Igazából a fél középső csoport képben volt ilyenekkel..


Meg pl vallásos anyuka kisfia cartoonnetworkön nézi a felnőtteknek sem való agyatlan, erőszakos, morbid meséket, mert azok “mesék”, “a mai gyerekeknek már ez kell”. Én 12 évesen féltem a bátor a gyáva kutyától, az x akták miatt soha nem mentem le a kukákhoz, illetve az aracnophobia film miatt rettegek a pókoktól, azt 3 évesen nézették meg velem..

13 évesen meg a körhöz volt szerencsém.


Nem bírom a horrort, csak a pszichológiai fajtát, amikor helyzeti nyomás van az emberen. Minden más, ahol valami dologtól rettegni kell, mert veszélyes, az kiakaszt nagyon durván.

2021. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
én már 17 vagyok, de engem sem engedtek ilyeneket nézni, azóta nem is akarok, úgyhogy boldogan élek horrorfilmek nélkül
2021. márc. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Jesszus! Dehogy.
2021. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Siren head-es , cartoon cat-es meg ehhez hasonlò gameplay-eket nèz. Azt tudja, hogy màs gyereknek nem mutatjuk meg a szülei engedèlye nèlkül. Közös nyaralason alakult ez ki, ezt nèzte esti mesènek, ès a többi kisgyerek nem nèzhette.

Eszem àgàban sem lenne kèrdezès nèlkül màs gyereknek megmutatni, aki nem szokott hozza, annak rèmisztő lehet.

2021. márc. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Azért nehéz ez a kérdés, mert a gyereknek igénye van arra, hogy ezeket ismerje. Hogyan magyarázzam meg a pókemberes pizsamát, amikor a pókembert nem is ismerheti?

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy vágott verziót kap a gyerek. Fenti példa: nézzük a pókember filmeket de a húzósabb részeket átugorjuk és csak prózában kapja a sztorit. A fiamat ismerem,tudom, mennyit képes befogadni, viszont eszem ágában sem lenne ezt egy idegen gyerekkel eljátszani.

2021. márc. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nem nézet ilyeneket lányom.
2021. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az X-akták kapcsán van egy érdekes kutatás: azok a nők, akik gyerekkorukban (persze nem óvodáskorban) nézték a sorozatot, sokkal nagyobb valószínűséggel tanultak STEM-szakokon és végeztek később tudományos munkát. Ezt Scully-hatásnak hívják.
2021. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!