Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy ember nem tudja elkötel...

Ha egy ember nem tudja elkötelezni magát, akkor segítségére lehet a gyerekvállalás? Egy gyerek miatt megjöhet valakinek az esze?

Figyelt kérdés

Sose voltam felelősségteljes, felelősségtudatos.

Olyan ember vagyok, aki belekényelmesedik az életbe. Én azt szeretem, ha lógva hagynak, egész nap csak fetrengek, telefonozok, este meg megyek bulizni (most nyilván nem)stb. Amikor minden rajtam múlik. Ha kimegyek sétálni kimegyek, ha nem megyek ki sétálni, akkor nem. Ha kimegyek enni, akkor kimegyek, ha nem megyek ki enni, akkor nem megyek.

Így vagyok a munkámmal is. Azon vagyok, hogy megússzam, hogy ne kelljen menni. Mást már rég kirúgtak volna ilyenek miatt, nekem csak annyi szerencsém van, hogy az unokatestvérem cégénél dolgozok. Semmit nem akarok csinálni. Céltalan az életem. Nyolcadikba is csak beírtam a továbbtanulási lapra random iskolákat, egyszerűen lövésem sincs, hogy mit kezdjek magammal. Ilyen emberekkel veszem körbe magam, akik nem unalmasak, hanem úgy élik az életet, mintha nem lenne holnap. De ez sokszor ez a stílus a visszájára sül el (pl.: amikor örököltem és elköltöttem mindent piára, stb.)


Szerintetek egy gyerek megemberelne? Írják sokan, hogy anyai ösztönök így, gyereksírás úgy, nem tudod megcsinálni, hogy hagyod sírni a gyereked. Lehet én se tudnám.


2021. márc. 25. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
2021. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy jelenleg milyen idős vagy?

Sosem lehet tudni. Lehet holnap ér valami ami miatt átértékeled az életed 🤷‍♀️

De lehet mindig ilyen maradsz és egy gyerek sem változtatna meg. Mondjuk azt ő szívná meg legjobban.

2021. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezt nem lehet megválaszolni.
2021. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vállalj gyereket, hogy megembereljen 0.o Először kezdd egy cserepes orchidea gondozásával tesztelni magad. Utána jöhet egy aranyhal esetleg...
2021. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hogy nem vagy motivalt, ha olyat csinalsz, amit nem szeretsz. Ezen egy gyerek hosszutavon szerintem nem segit. Nekem ket gyerekem van, es egy olyan munkam, amit szeretek az ido 80%-aban. Nem a gyerek hozta meg a kedvet hozza, sot, ujra at kellett gondolnom, hogy mit is akarok a kovetkezo evekben csinalni, amivel tudok azonosulni, es amit elvezek.


Ha nem tudod, mit szeretsz, ajanlom a Hvg kiadotol megjelent Karrieriranytu c. konyvet, illetve Russ Harris: A boldogsagcsapda c. konyvet. Nekem foleg ezek segitettek anno kitalalni.

2021. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak ront rajta, mert rájössz hogy egy 0-24es felelősséget igénylő csecsemő nem illeszthető bele ebbe az életvitelbe, és vagy tessék lássék gondoskodsz majd csak róla, vagy inkább lepasszolod másnak, a gyerek meg szenvedhet majd, hogy miért nem kellett anyunak/apunak.


A valóságban ez szokott történni, nem a varázslatos megvilágosodás, hogy legyél céltudatosabb vagy felelősségteljesebb az életben.

2021. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy határozott NEM. A saját és a (hál istennek nem létező) gyerek jól felfogott érdekében NE.
2021. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen NE!!! A gyerek érdekében. A saját életeddel azt csinálsz, amit akarsz. Tőlem el is tékolzolhatod.(Egyébként rajtad az segítene, ha az unokatestvéred úgy viselkedne, mint egy rendes főnök. Vagy megemberelnéd magad, vagy mehetnél munkát keresni, és ezzel elkezdenéd a felnőtt életet.)
2021. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek mellett iszonyù mèlypontok is vannak akkor is, ha nem vagy kènyelmes. Kialvatlansàg, magadra alig can idő, stb.

Nem ez fog megvàltoztatni, a gyerek nem erre valò.

2021. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!