Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek késöbb meg fogja...

Szerintetek késöbb meg fogja a fiam érteni?

Figyelt kérdés

Talán régen erre egyértelműen az lett volna a válaszom hogy nemigazán... De most hogy ezen végigmentem teljesen máshogy látom már és ami elképzelhetettlen lett volna ma már nem az....


Van egy 2 éves kisfiam akit igazából nem is ismerek.


Nyilván mindenkinek van jó és rossz oldala az enyém az hogy 32 évesen nincs semmilyen egisztenciám amiről nyilván én tehetek viszont nagyon de nagyon szerettem volna családot már mert nekem nem volt (2 éves korom óta nevelőotthonba nőttem fel) Úgy gondoltam hogy ha majd nekem lesz akkor azért nagyon oda fogom tenni magam ami igy is lett.

Kapcsolatom lett egy lánnyal aki nagyon tündér volt és még nálam is sokkal jobban szeretett volna már családot annyira hogy még 1x ki is mondta hogy gyereket akar és nem kell felnevelnem de nagyon akarja.... (ez egy elszólás lehetett amikor 1x résszegen együtt voltunk hozzá teszem 1-1 alkalom volt hogy ittunk de még részegen is eljutott picit az agyamig... meg is ilyesztetezután 2 évre rá jött a baba)

Onnantól kezdve hogy megtudtam hogy a barátnőm terhes extázisba estem és csak lestem a kivánságait azaz szó szerint bármit igyekeztem megtenni vagy elfogadni mert ugye ő a terhes és azt akartam hogy boldog terhessége legyen. Innentől kezdődtek a bajok, mert teljesen megváltozott, elkezdte kihasználni hogy bármit bárhol bármikor megteszek, és ebbe az is beletartozott hogy kb 2-3 terhes korában teljesen megszüntette a szex et és nekem el kellet fogadnom. Terhesség végére teljesen eltávolodtunk egymástól azaz Ő mert én végig nagyon kivántam de ő egyáltalán nem. A terhesség végére kiderült (lebukott) hogy végig dohányozta a terhességet csak nagyon jól titkolta. Majdnem 3 év alatt 1x sem volt közöttünk semmi akkor sem ha végre haza tudtam jutni legalább1 hétre.


A fiam születése után jött amaga a pokol. Átment ebbe: "Ő szülte az ővé" kb semmibe nem volt beleszolásom semennyire nem volt kapcsolat ez már legalábbis nekem és csak azért hajtottam mert a fiammal akartam együtt lenni és már többször eljátszotta születéstől a 6. hónapig hogy csak felkapta a gyereket és önkényeysen elvitte pl vidékre 1-2 hétig. Szó szerint végig zsarolt a gyerekkel onnantól kezdve hogy megszületet.


6 hónapos korában kimentem külföldre dolgozni hogy hazaküldjem a pénzt mert annyira vak voltam hogy azt hittem az egzisztenciális dolgokkal van a gond volt is vele gond csak hogy nagyon átment pénzéhesbe folyamatosan küldtem mindenre pénzt ami nekem belül egy megnyugvás volt hogy főleg ebben a covid os időszakban de nincs gond a pénzel. Elhalmoztam ajándékokkal olyan összegekkel amiket én sem engedhettem meg volt nemhogy ő. De semmi sem változik / ot rerttenetesen beszél velem néha (csunyán kb már megalázóan) és a gyerek elött is nagyon csunyán beszél sőt ha a gyerek picit hangosabb akkor már hallom hogy neki is "bazd egozik"..


Eddig birtam sajnos ahelyett hogy magamat épitettem volna és régen szakitottam volna ebből a mérgező kapcsolatból ehelyett csak őt toltam és én meg csak gürizek kint.


Nem tervezek hazamenni már mert semmim sincs otthon sehova nem tudnék menni legalábbis egy darabig biztosan nem ameddig fel nem tudom magam épiteni.


Ha nem küldök mindenre haza pénzt akkor meg már kezdődik a gyerekkel való zsarolás amit már nem birok igy abból a lelkes apából aki voltam 32 évesen egy olyan ember lettem majdnem 3 év alatt hogy egyáltalán még simerkedni sincs bátorságom valakivel nemhogy azon gondolkozni hogy esetleg családot szeretnék e még.... Az biztos hogy ha ez még 1x előfordulna biztos hogy vége lenne az életemnek.


Elképesztő hogy mennyire tönkre tudja tenni egy ember egy másik életét.


3 év mindennapos szenvedés után egy dolog biztos, soha többet nem engedek a zsarolásnak.


Remélem a fiam majd egyszer ha nem is teljesen de meg fogja érteni hogy miért nem voltam az aki akartam lenni...


2021. márc. 27. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem fogja megérteni. Anyuka tesz róla. Te leszel a szar szemet. Ezt buktad sajnos.
2021. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos és is csak azt tudom, mondani, hogy valószínűleg az Anyuka ellened fogja nevelni. Nagyon, de nagyon sajnálom... Téged is, meg a picit is.. Jézusom, hogy lejet ilyen rgy Anya:(
2021. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ez nagyon szomorú ami veled történt, és egy agyonhallgatott családi erőszak ami a férfiakat sújtja.

Igazából jogi útra kellene terelned az anyagiakat, de ha az anyja nem enged be az életébe, mindegy lesz...ha kitartasz és tepersz lehet elveszted az esélyed egy valódi családra.

Még egyszer sajnálom a helyzetet, remélem sikerül valahogy megoldani.

2021. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy igen, de akkor hazudnék. A fiad csak az Anya oldalát fogja hallgatni..és abból a szemszögből te leszel a szemét. Sose fogja megtudni,hogy valójában mi vezetett eddig.
2021. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veled történt. Viszont a gyerekek általában kíváncsiak a szüleikre. Szeritnem ha felnő és kikerül az anyja befolyása alól, lehet érdekes lenne felkeresni. Meséld el neki az igazat majd.
2021. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenképpen jogi lépéseket tennék, még akkor is, ha nem jössz haza. Eleve abban fixen benne van mennyit kell fizetned, onnantól nem kell, hogy érdekeljen a zsarolás, illetve benne lesz valamennyi láthatas is. Jól írja valaki, nem biztos, hogy anyuka ezt simán engedni fogja, de akkor folytatni kell, szólni az illetékes hatóságnak, hogy anyuka gátolja a lathatast, elég szép összegű büntetést szoktak erre kiszabni. Az a gond, hogy eleve messze laksz, a gyerek már abba nő bele, hogy csak ketten vannak az anyjával, nem az lesz a helyzet, mintha 8-9 éves korában elvaltatok volna és addigra veled meg lenne alapozva egy jó bizalmi kapcsolat. Mi is külön neveljük a gyereket, másik város, apuka jön hetente, nem gatolom a láthatast, rugalmas is vagyok, de látszik a gyereken, hogy hiába az apja, nem úgy kezeli mint azokat, akiket napi szinten lát. Nem tudom a volt párod milyen anya (emberileg megvan róla a véleményem), de ha alapvetően a gyerekkel jól bánik, akkor lehet, hogy húsz év múlva felkeres a gyereked, de szerintem elég nehéz egy csapásra megutálni valakit, aki egyébként jó volt hozzád és arra emlékszel hogy amúgy ő volt veled bármi jó vagy rossz dolog történt veled.
2021. márc. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen büntetést nem szabnak ki és semmit se csinálnak. Tudom. A ferjem végigcsinálta. Kolléganőm férje szinten. Eredmény nuku.
2021. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7, érdekes, én tudok olyanról aki így milliós bírságot szedett össze. De akkor ne nézzük ezt, csak azt: ha apuka így “lelép” (nyilván nem szó szerint, de úgy érzi ez már sok neki, feladja az egészet, marad kint, anya itt a gyerekkel, fizet esetleg rendesen, de a gyerekkel nulla kapcsolat van). Ha a gyerek felkeresi huszonévesen és megkérdezi miért nem harcolt érte mit tud majd felmutatni? Ellenben ha minden le van papirozva, esetleg meg a láthatas miatt is panaszt nyújt be már kicsit más a helyzet, a gyerek láthatja, hogy apa küzdött volna érte, de gátolva volt.
2021. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 nem mondtam, hogy ne küzdjön, csak vérmes reményeket ne tápláljon azért.
2021. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!