Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egyesek...

Mi az oka annak, hogy egyesek simán bevállalnak csomó gyereket, míg mások eggyel is alig bírnak?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat most ez a téma, mert szerettem volna még egy gyermeket (kettő van), de a férjem azt mondta, hogy elég nekünk, nem bírnánk. És az eszemmel egyet kell értsek vele, de olyan nehezen látom be, és nehezen tudom megfogalmazni, hogy miért. Tudom, az insta kirakat, de ott is sok ilyen nagy családost követek, akik annyira jól bírják (nem azokról beszélek, akik kirakatba szülik a gyereket, és nem foglalkoznak vele). De itt a környékünkön is van 4, 5 gyerekes család is, akik tisztességesen nevelik őket, pedig 1-2 évente jöttek a gyerekek, és nyilván nagyon nehéz nekik. A nagy nálunk 3 éves, a kicsi 1. Jó fizetésből élünk, még az anyagi része megy a legjobban. Van egy nagy kert, állatok, nagy ház, és MINDIG úszik valami, képtelen vagyok kézben tartani a dolgokat. Vagy a kertet csinálom, és akkor bent van káosz, vagy fordítva, vagy éppen mindenhol (sokszor). Fél szemem mindig a gyerekeken, mert folyamatosan kontrollálni kell őket, hogy ne öljék egymást, ne nyúljanak veszélyes dolgokhoz, stb... Minden piszok lassan halad. Fizikailag is nehezen bírom, sokszor fáj mindenem, és kimerítő mentálisan is az állandó készenlét éjjel-nappal. Egy sima reggeli készülés is olyan nehéznek tűnik, mire felöltöztetek, megreggeliztetek, reggeli utáni mocskot eltakarítom, mindenkit megmosdatok, és még magamat is elkészítem, szóval minden egy tortúra. Én egyáltalán nem panaszként írom most ezeket, sőt, én imádom ezt csinálni, még ha nehéz is, de ha komolyan belegondolok, ez 3+ gyerekkel iszonyat nagy vállalásnak tűnik. Tudom, függ a gyerektől is, de azért 3-6 gyerek közt csak van ilyen is, olyan is, nem lehet már mondani, hogy mind leteszem, elvan gyerek. Szóval szerintetek ez min múlik? Eddig azt hittem, hogy én kemény vagyok.
máj. 24. 08:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van a férjednek. Nem is értem, miért akarsz még egyet, mikor már így is betemet a sok munka.
máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Habitus kérdése. Nekem egy gyerekem van, én mindig is egyet szerettem volna, mert éreztem, hogy én nem bírnám azt csinálni, amit anyum csinált végig velünk. Neki való volt a több gyerek, nekem nem.


Baráti körben is van pár többgyerekes család, és iszonyat jól csinálják, ők meg olyan típusúak. Ezt azért érzi az ember, hogy mit bír, mit képzel el, mit szeretne.


Egy gyerek is lemondásokkal jár, több gyerek több lemondás, viszont nagyobb érzelem.


Van a Bazi nagy görög lagzi. Láttad? Mi inkább csendes típus vagyunk, mint Ian családja.. És van a másik, a csaj családja.. Na az sokkal hangosabb, vidámabb, de én hosszú távon nem bírnám... 😂

máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Mi is megálltunk kettőnél. Most kezdődik az, hogy már a nagyobbik tud vigyázni a kicsire ha kell.

Ismerősömnek 11 gyereke van (hívő), kérdeztem hogy hogy bírják. Azt mondta, hogy a negyedik után már könnyebb mert már vigyáznak egymásra és a ruha, táska, egyebek öröklődnek.

máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem leginkább azon, hogy a szülők mennyire veszik igénybe a (fizetett) segítséget. Nekem még csak egy gyermekem van, de az ebédet rendeljük, bármennyire is szeretek főzni, nem akarok most naponta órákat szánni a főzésre. Ha lesz még gyermekem, takarítónőt is fogok hívni. Ezen kívül sokaknak ott van a bébiszitter is, kertben pedig besegíthet egy kertész. Robotporszívónk van, nagyon ajánlom, sok időt megspórol. Mások a robotfűnyíróra is ezt mondják, nekünk az nincs. Nagymamák, nagynénik és nagybácsik segítsége is jelentős lehet, egyre elterjedtebb a pótnagyi is. Bölcsibe is be lehet íratni a picit nagyobbakat. Persze lehet mondani, hogy ezek a dolgok nem segítenek például a reggeli készülődésben, de összességében kell nézni, hogy mennyivel nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel, ha nem azon kell aggódni, hogy ki fogja takarítani a kádat, vagy mikor lesz idő megfőzni az ebédet.

Aztán persze vannak olyanok is, akik szülnek 4-5 gyereket és az utca neveli fel őket, de itt most nem róluk van szó, ha jól értem. Azt én sem gondolom, hogy 3+ gyermekkel akkora szerencséjük lenne a szülőknek, hogy mindegyik egy kisangyal, úgyhogy tényleg inkább a sok segítséget látom megoldásnak. Persze ott vannak a "mártírok" is, akik minden percüket a gyermek és a háztartás körüli rabszolgaságnak szentelik kikapcsolódás nélkül, de szerintem az sem túl jó irány.

máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A mi ismerősi körünkben is vannak nagycsaládosok (3-4 gyerekesek), ők a saját bevallásuk szerint is azért elég nagy előnyét látják annak, hogy a nagyobbak már nagyok. Egy 3 éves azért még elég sok tutujgatást igényel, de 6-7 évesen már egyedül törli vécézés után, egyedül öltözik, ha segíteni is kell neki a fürdésnél, azért elég jól elvan, megkeni magának a kenyeret, stb, szóval azért ha kb 2-3 évente jön az újabb gyerkőc, mint az én ismerősi körömben történt, akkor a harmadiktól felfelé már nem kell annyi felé szakadniuk. Na meg ott a férj is iszonyúan sokat kivesz a mindennapokból, nem szakad rájuk egyszerre minden, ha kell tanulni a nagyobbakkal, akkor vagy azt, vagy a legkisebbek gondozását, közös játékát veszi át, a házimunkát, kerti feladatokat szintén nem hagyja egyedül a nőre, szóval azért a családi egység az nagyon szoros náluk. Így valóban könnyebb, még akkor is, ha teszem azt, a 4 gyerekes baráti társaságnál a nagyszülők nem elérhetőek már.

Egyébként én az első gyerek után ábrándoztam hatalmas családról, 4-5-6 gyereket simán bevállaltam volna. Megszületett a második, és gyorsan rakattam is fel a spirált, hogy még véletlenül se essek teherbe még egyszer :D És nem azért, mert ő olyan problémás vagy nehéz lenne, hanem kettejük testvéri dinamikája, a két gyerekkel való foglalkozás, és mellette a munka (1 éves korában mindkettőnek visszamentem dolgozni, de ők nem voltak bölcsisek, szóval khm... egyszerre két munkahely gyakorlatilag, amik közül az egyiknél a főnök folyamatosan szívja ki- szó szerint néha :D - az életenergiát belőlem, hát na), és bár nekünk állatok nincsenek, kert is csak annyi, hogy ki lehessen menni labdázni vagy csúszdázni a gyerekeknek, szóval azzal extra munka nincs, de én még így is azt érzem, hogy ebbe belerokkanok, akármennyire is szívesen és szeretettel és örömmel csinálom. Nehéz, fárasztó, és pedig nekem is van férjem, aki baromi sokat segít, jelen van, kiveszi a részét, de még így is sok néha. Persze, ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesz ez egyre könnyebb, úgy igényelnek majd minket is egyre kevésbé, de akkor meg már szeretném inkább a saját életemet kicsit visszaszerezni, hogy legyen kapacitásom hobbira, tanulni, fejlődni a szakmámban, akármi, amit hosszabb távon tudok kamatoztatni, mert a gyerekek akárhányat is gyártunk belőlük, hamar felnőnek, és ha csak ennyi van az életemben, mint most, akkor utánuk, nélkülük nagyon üres és magányos leszek.

máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Én azt látom a 3 gyerekes szomszédainknál hogy az egyik családhoz minden nap jön a bébiszitter, a másiknál meg a gyerekekkel sokat nem foglalkoznak, csak úgy vannak.

10 éves kor felett meg a logisztika szerintem brutal 3 gyerekkel ha mindegyik sportol (nálunk ez alap)

máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk csak 1 van, nem is lesz több, mert nem bírnánk.

Férjem itthonról dolgozik, segít amikor csak tud, de így is nagyon nehéznek érezzük. Lehet hogy többemberes a gyerekünk vagy csak mi vagyunk gyengék, nem tudom, de érzem hogy 19-re nem húznék még lapot. Így még tudom magam azzal motiválni hogy egyre nagyobb, ügyesebb, önállóbb lesz, semmiképp nem akarom előről kezdeni a babázást még amellett hogy vele is nagyon nehezen bírunk.

Néha eszembe jut, hogy azért a szívembe még férne egy gyerek, de az eszemmel tudom, hogy kiszúrás lenne mindenkivel. Talán nagy korkülönbséggel még átgondolom, de szerintem anyagilag se férne bele. Van megtakarításunk, de ahhoz nem akarok nyúlni, és így is érzem hogy zuhant az életszínvonalunk egy kicsit a gyed alatt. Állandó váratlan kiadásaink is vannak, mindig valami elromlik a lakásban, autókkal stb.

A sok gyerek ellen szól még szerintem, hogy kevesebb minőségi idő jut rájuk egyenként, de persze van lehetőség fizetett vagy nagymama segítségét kérni, de nekem például ezek nem szimpatikusak, mivel nem szeretnék idegent a házamban, nagymama meg örül ha él.

Nekünk nem ez az utunk, másnak meg igen.

máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Picik még. Szerintem ha szeretnél még gyereket, szülj akkor, ha legalább már a most 3 éves mondjuk olyan 6-7 lesz, mert akkor őt azért már nem kell pl neked öltöztetni, lemosdatni, stb...
máj. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Szomszédomnak 4 van.

Egyedül van velük, mert a férj 2-3 hetente jön haza.

Sokszor ordít a gyerekekkel, de gyönyörűen neveli őket amúgy. Igaz kivan az idegrendszere, de jól bírja. Most költöztek kerteshazba, óriási kert, ültet a nő, süteményeket süt, takarít. Nem tudom Hogy csinálja, de nagyon ügyes.

És vagyok én.

Kettőt szerettem volna mindig is, de 1 lesz. (legalábbis egyelőre), jelen pillanatban 1 is nehéz, nemhogy 2. Valakinek való akár 6 is, valakinek max 1, valakinek egy sem. Ez ilyen.

Ha szeretnel babát várjatok, kicsit "pihenj", majd ha a legkisebb lesz 4-6 éves, térjetek rá vissza.

máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9: nem érzed hogy az első részben konkrétan mondaton belül mondtál ellent magadnak?

3 gyereket nem lehet egyedül nevelni kompromisszum nélkül. Ha valahol adsz, azt máshonnan kell elvenni.

máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!