Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye kérdés! Januári...

Babakelengye kérdés! Januári babának elég egy füss ovaráll/levegőztetőzsák, vagy kettő kell? És hálózsák feltétlenül kell?

Figyelt kérdés
Lassan ideje vásárolnom a babának. De! Nem tudom, hogy január-február-március elejéig, vagyis 2 és fél hónapos babának kell-e két kinti overáll (vagy kinövi-e azt az egyet), és azt sem tudom, hogy újszülöttnek kell-e hálózsák. Első baba, tanácstalan vagyok, a pénzünk meg nem sok.
2009. okt. 29. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég lehet egy overál is, hiszen nem koszolja össze :) Mondjuk én vettem egy külön levegőztető zsákot is, internetes aukciós oldalakon szereztem be ezeket, olcsón :). Januári baba mire kinövi, még kellhet vastag overál, de ráérsz akkor gondoskodni róla, ha ez megtörtént!

Nem tudhatod előre, hogy ha veszel most egy jó vastag overált, mikorra növi ki.


Hálózsák? Az azért jó, mert tutira rajta marad egész éjjel, nem tudja lerúgni magáról. Azt is nézhetsz a neten, sokkal olcsóbban be lehet szerezni használtan a kis ruhákat! És hidd el, felesleges a drága új cucc! Néhány hét alatt kinövi őket.


3. gyermekét váró anyuka

2009. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Overáll valóban elég lehet egy is. Viszont az sem mindegy, hogy mekkora babád fog születni. Az én kisfiam 7,5 hetes, elvileg már 57 centi felett jár, mégis hatalmas rá az 56os overáll. Szintén internetes aukciós oldalon vásároltam.


Hálózsák: attól is függ, hogy milyen idő lesz a szobácskájában. Én most keresek hálózsákot, de egész idáig a kocsitakaróval (90x100as vastag takaró) volt betakarva és imádja. Nem tudom hogy a hálózsákot szeretni fogja-e :). Mi panelban lakunk, úgyhogy eddig 3 éjszaka volt "hűvösebb", 24 fok v. alatta.

Ha viszonylag az ágy tetejére fekteted le a babát, akkor kevés eséllyel takarózik ki, max kicsit kimászik alóla.

A kisfiam hason alszik, így fel tud mászni születésétől fogva :).


Levegőztetőzsák nekünk járt a babakocsihoz.

2009. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most vettem egy overált 1.-Ft-ért! :)))
2009. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én turiban láttam meg a két kis overállt, 1200-1500 ft. volt darabja, szóval semmi esetre sem akarok újat venni. Internetről rendelni nekem bonyolult, nem tudok.


A hálózsákkal meg azért nem tudok mit kezdeni, mert a pici az első 2-3 hónapban olyan pici, hogy nem hiszem, van-e annyi ereje, hogy lerugja magáról a takarót, ha rendesen be van takarva. Kályhával fűtünk, olyan meleg lesz, amilyet mi csinálunk. És ha jön a tavasz, meg a nyár, a bundazsák is, meg a téli hálózsák is meleg lesz neki, szóval csak 2-3 hónapot kell kibírjon...

Nem tudom, mit tegyek...


Amúgy 2-3 hónap alatt mennyit nő egy baba?

2009. okt. 29. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

A hálózsák mindenképp praktikus, éjszakára ne fűtsétek túl a szobát, 19-20 fok elég.napközben se legyen 21-22 foknál több, csak fürdéshez kell kicsit melegebb.

Változó mennyit nőnek 2-3 hónap alatt van amelyik baba inkább csak hízik, akár havi egy kilót is, van amelyik nő akár 4-5 cm-t is. de ha veszel egy 56 -os overált vagy eggyel nagyobbat azzal tuti kihúzzátok a telet. érdemes gyerek túrkálóban szét nézni, potom pénzért tudod ott megvenni a kisruhákat is. arról nem beszélve, hogy sokszor minőségibb ruhákat lehet találni a turiban, mint bababoltban. Jó bababárást. 26km

2009. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!