Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 2.74mUI/L TSH magas a...

A 2.74mUI/L TSH magas a spontán teherbe eséshez?Mivel csökkenthető?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem magas. Referenciaérték rajta van a leleten


Van aki azt mondja 1 körül jó, de amíg nem alul vagy túlműködik, nincs gond.

Az enyém is ilyesmi volt amikor terhes lettem , és simán ment.

40-60-160 tsh gond lenne, de 2.75 nem gond.

Endokrinologus írna rá gyógyszert de erre nem fog.

2021. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2,15ös TSH mellett én alulműködő voltam, ugyanis ezt nem csak a TSHn múlik. Együtt kell nézni az fT3, fT4, anti-TPO és snti-TG eredményekkel valamint a testi tünetekkel. Egy jó endokrinológus ezeket komplexen nézi.

Nekem csak a kezelés után sikerült teherbe esni. 1 alatti TSHval.

2021. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A T4-m volt 13,1 pmol/L, T3 az 5,3 pmol/L, Anti TPO az 29IU/L, anti TG nem volt nézve. De egy hónnappal előtte ezek sokkal szarabbak voltak, csak szedtem szelén tartalmú vitamint.

Május elején megyek majd ilyen teljes kivizsgálásra.

IGT-m az van, az időre evést nem tartom, gyógyszert sem szedek, de a napi 150 gramm CH-t nem lépem át, és minőség CH-t eszek azért, de ezt a diétát is lehetne jobban....

2021. ápr. 6. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Az fT3 és fT4 hormonoknak a referencia tartomány felső egyharmadában kell lennie. Ha nem ott van, akkor biztosan van valami. Ezen kívül a testi tünetek érdekesek még. Nekem az endokrinológusom mindig azt mondta, hogy nem laborértékeket, hanem embereket kezel.
2021. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most voltam ezzel szakorvosnál. Úgy fogalmazott, hogy 2,5-ig szeretik, de jobb, ha lejjebb van. Én kaptam gyógyszert. Ha terhes leszel, te is fogsz szerintem. 1 körüli értékkel könnyebb teherbe esni.
2021. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszi. Igen, akkor lehet egy kis alul működésem. Addig is szedem a szelén tartalmú vitaminom. Nekem semmilyen testi tünetem sincs, nem tudom, milyen tünetnek kellene lennie amúgy. Már amúgy benne is vagyok a korban (39) szóval már azért csak reménykedek, hátha :)
2021. ápr. 6. 16:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha nem tudod milyen testi tünetet okozhat, miért mondod, hogy neked nincs?


Izzadékonyság, fáradékonyság, ingerlékenység, száraz vagy zsírosabb haj, hajhullás, töredező köröm, fázósság, hideg végtagok, barnázás a cikkus végén, 30 napnál hosszabb ciklus - ezek jutnak hirtelen eszembe azok közül, amiket mindig megkérdez az endokrinológusom. Van még néhány de nem emlékszem mindre.

Olyan átlagos tünetek ezek, aminek a többségéről nem is gondolnád, hogy tünet, hanem azt mondanád rá, hogy te egyszerűen ilyen típus vagy. Pl én is mindig azt mondtam, hogy én nagyon fázós vagyok, aztán ahogy elkezdtem szedni a pm gyógyszeret, elmúlt, amire azt hittem hogy én ilyen típus vagyok. És más tüneteim is sorra épültek le.

Én egyébként 39 évesen jobban utána mennék ezeknek a dolgoknak, ha valóban szeretnétek gyereket. Ennyi idősen sok minden lehet már.

2021. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Épp most engedtem el a gyerek kérdést. Már nem akarok.
2021. ápr. 7. 15:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan ment 😏
2021. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!