Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak a gyereknek a...

Mit mondjak a gyereknek a férjem új nőjéről?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt normálisan kezelni? Az hogy én mit érzek nőként, az egy dolog, a gyereket próbálom nem befolyásolni (a nő miatt mentünk szét). 14 éves a gyerek, felfogta, hogy az apja elköltözött, sokat sírt, mostmár azért jobban van, egymást segítjük. 3 hónapja volt a költözés. Találkozni fognak nemsokára az új nő, az exem és a gyerek, most először, eddig csak az apjával találkozott a költözés óta. Mégis mit mondjak? Mire készüljön? Nehéz megállni, hogy a helyén kezeljem ezt a helyzetet, nehéz különválasztani a bennem lévő sértettséget és a tényt, hogy anyaként az a feladatom, hogy a gyerekemnek minél inkább megkönnyítsem a vállással járól dolgokat. Kinél hogy volt ez? Akár az elvált felek, akár a "gyerek", aki már felnőtt is mesélhetne, hogy nálatok hogy volt.
2021. ápr. 13. 13:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a legfontosabb dolog az lenne, hogy akar-e egyáltalán találkozni a nővel a gyermeketek? Mit mond erről? Mert ez egy nagyon fontos szempont.


Ugyanis az a kutyát nem érdekli adott esetben, hogy apuka meg a nőci mit akarnak... 3 hónap az semmi, nagyon friss még ez az egész. Apuka pedig jobban tenné, ha az apasággal foglalkozna, nem pedig csak próbálná a szőnyeg alá söpört az okozott kárt. Mert ezzel a talicska csak próbálja lezárni ezt az egészet és úgy tenni, mintha ez egy mindennapos dolog lenne, miközben a gyerek még mindig szenved emiatt. Öt viszont ez nem érdekli, ő csak boldog akar lenni....

2021. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
*mert ezzel a talival (bocsi, aut. korrektor volt)
2021. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
67%
szerintem meg k.rvara nem kellene a gyerek életét átjáróházzá tennie az apjának! Most ez a ribi lesz a mostoha, fél vagy 1 év múlva meg más??? Legyenek legalább 1 éve együtt és akkor talán be lehet majd mutatni a ribit, aki szétszakította a családot.
2021. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Én nem engedném. Kivéve ha a gyerek maga kérné. Csak akkor. Minden más esetben, kint ahogy előttem is írták, legalább 1 év után. A gyereknek van anyja meg apja. A nőnek semmi szerepe nincsen, teljesen felesleges tovább bonyolítani szegényke életét. Hagyja békén a férjed ezzel, mert csak kár lesz belőle. Neki kellett egy új nő, nem gyereketeknek új anya. Ha meg annyira anyáskodni akár a nőci, csinálja fel az exed.
2021. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

4.-nek.


Ribi? Ismered? Ja értem, nyalsz anyunak, azaz a kérdezőnek. Őt ismered? Honnan tudod milyen?

2021. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
62%
ha nős pasival kezdett, mégis mi más lehetne mint egy ordas nagy ribi?:D
2021. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

7.-nek.


Buta vagy, az írásodon is látszik.

2021. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
#6 Nem a #4-es vagyok, de lássuk be, egy magára kicsit is adó nő/férfi nem jön össze házas emberrel. Tudom, manapság már semmi sem számít, mindenre van már kifogása az embernek (Sajnos!) De nekem nem tudnak az ilyen emberek bemesélni semmit. Ha valami nem működik, külön kell költözni, el kell válni, nem a meglévő kapcsolat mellett kell keresni az "új szerelmét". Ez gerinctelen és undorító dolog. Mindig az volt, mindig is az lesz. Aki pedig beveszi a: 'jaj, de hát mi egyáltalán nem így terveztük, de mit lehet tenni, egymásba szerettünk' stb hülyeségeket', az jómagam is egy nagy hülye.
2021. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
*jómaga
2021. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell neked bármit is mondani róla? Nekem szimpatikus, hogy megpróbálod a saját véleményedet megtartani magadnak, akkor tedd ezt. Nem kell neked róla semmit mondanod. Megkérdezed a gyereket, hogy akar-e találkozni vele. Ha igen, akkor majd ő eldönti, mit gondol róla. Ha meg nem akar, nem kell erőltetni.
2021. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!