Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak a gyereknek a...

Mit mondjak a gyereknek a férjem új nőjéről?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt normálisan kezelni? Az hogy én mit érzek nőként, az egy dolog, a gyereket próbálom nem befolyásolni (a nő miatt mentünk szét). 14 éves a gyerek, felfogta, hogy az apja elköltözött, sokat sírt, mostmár azért jobban van, egymást segítjük. 3 hónapja volt a költözés. Találkozni fognak nemsokára az új nő, az exem és a gyerek, most először, eddig csak az apjával találkozott a költözés óta. Mégis mit mondjak? Mire készüljön? Nehéz megállni, hogy a helyén kezeljem ezt a helyzetet, nehéz különválasztani a bennem lévő sértettséget és a tényt, hogy anyaként az a feladatom, hogy a gyerekemnek minél inkább megkönnyítsem a vállással járól dolgokat. Kinél hogy volt ez? Akár az elvált felek, akár a "gyerek", aki már felnőtt is mesélhetne, hogy nálatok hogy volt.
2021. ápr. 13. 13:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeked hogy áll a talalkozáshoz? Várja vagy tart tőle esetleg nem érdekli (bár utóbbit nem hiszem)

Arról beszéljetek ő hogy látja, te csak azt mond neki hogy ez neked is nehéz de tamogatod abban ha szeretné megismerni

2021. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként meg tényleg jó fej szülő vagy.
2021. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

3 hónapja költözött el, de előtte már hónapokig együtt voltak. Nem tartom ribinek a csajt, persze megvan a véleményem, nem róla (nem ismerem), hanem a helyzetről, de ez az én bajom, ezzel nem terhelem a gyereket.

A gyerek egyébként eleinte ellenséges volt az ötlettel kapcsolatban, hogy találkozzanak, mostmár nyitottabb, ő maga hozta fel az apjának, hogy lassan megismerné a nőt. Nem erőlteti az apja sem, csak elmondta neki, hogy a nő mostmár az élete része (tényleg komoly a dolog, el is jegyezték egymást, szerintem a férjemet még sosem láttam ilyen boldognak, velem sem... na mindegy ez más téma), boldogok együtt, és szeretné, ha a gyerek is sokszor lenne velük, elmennének közös programokra, stb. A gyerek nagyon szereti az apját, és mostmár kezdi elfogadni, hogy ez a helyzet nem fog változni, az apja elköltözött és kész. Én meg próbálom nem kivetíteni rá az érzéseimet, gondolataimat, nem befolyásolni, csak hát elég nehéz...

2021. ápr. 13. 13:50
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
14 eves, nem 4....Apu bemutatja szombaton neked a Zsuzsit, aki a barátnője- ez elég lesz.
2021. ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
17: tudom, hogy 14 éves, nem is a fogalmazás a lényeg... hanem hogy hogyan segítsek neki ebben a helyzetben felkészülni, mert bár szeretné megismerni a nőt, attól még izgul, sőt egy kicsit fél is, zavarban lesz, ebben próbálok neki segíteni
2021. ápr. 13. 14:12
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez a legtöbb amit tehetsz, hogy nem szapulod vagy tiltod, hogy elmondod, hogy neki akarsz jót és ha utána vagy előtte erről szeretne beszélni akkor megteheti. Ennyi támogatás elég. Mást sztem nem tudsz tenni illetve nem is kell.
2021. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
95%
Mondd el neki, hogy ez a nő semmiképp sem fogja befolyásolni, hogy őt mennyire szeretitek az apukájával. Nem fog a te helyedre sem lépni, nem kell anyának szólítani meg semmi ilyesmi. Ha kényelmetlenül érzi magát akkor nyugodtan szóljon az apukájának, és akkor ő hazahozza. De azért legyen kedves a nővel, adjon egy esélyt neki.
2021. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, sem mint gyerek, sem mint szülő (bár még nincs gyermekem). Szerintem ennek a helyzetnek a pszichológiájat nagyon szépen bemutatja az Édesek és mostohak című film (J. Roberts, S. Sarandon).


Szerintem is épp elég ha nyitott vagy arra amit a gyerek szeretne. Ha szeretne vele találkozni, engedd, közös programokra is engedd. Arra vigyázz, hogy te ne ócsarold a nőt. Ha mesél is majd valamit róla a gyereked, amivel nem értesz egyet, akkor is próbáld meg higgadtan elmondani, hogy neked más a véleményed erről és erről a témáról, te másképp csinálnád. Elég nagy a gyereked ahhoz, hogy meglegyen a saját véleménye, és eldontse kinek ad igazat, egyébként is olyan korban van/lesz, hogy nehéz befolyásolni már.


Szerintem tisztában lehet vele, hogy nincs okod kedvelni a nőt, viszont azt is éreztesd vele, hogy ettol függetlenül o akár kedvelheti is, te nem fogsz ezért haragudni.

2021. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell felkészülni, nem vizsgázni készül. Köszön és udvariasan viselkedik. Ennyi. A többi majd kialakul. Hagyd a gyereket. Majd ha hazamegy, kérdezd meg, hogy erezte magát és ennyi.
2021. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

20: igen azt a filmet láttam én is, nagyon tetszett, bár akkor persze még nem tudtam, hogy hasonló helyzetbe kerülök majd :( próbálok nyitott lenni a gyerek felé, elfogadni amit szeretne csak elég nehéz úgy, hogy nekem meg közben a szívem szakad meg... persze, legyenek jóban, nem akarom hogy utálják egymást, csak elég kettős érzés, hogy jóban lesz azzal, akivel megcsalt a férjem... olyan buta egy helyzet ez...

2021. ápr. 13. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!