Most mit tegyünk?

Figyelt kérdés
29.Hetes vagyok,mostmár bisztosra tudjuk hogy kislány lesz a pici,eldöntöttük hogy a Flóra Luca nevet szeretnénk adni.De anyós az Anna Kamilla nevet szeretné,Anyukám mindenféleképpen a Lilien keresztnevet szeretné,testvérem pedig Lara Zórát.Mondtam nekik hogy ez a mi döntésünk,de a férjem még mindig anyós nevén gondolkozik,nem érti meg hogy nekem az Anna Kamilla nem tetszik,de neki elvileg tetszik amit *eggyütt* találtunk ki.Nem szeretném hogyha egész végig ezzel piszkálnának minket.

2021. ápr. 14. 11:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Amugy igen, ugyis te diktalod be a nevet, beirathatsz pinytoket is sem tehetnek semmit. Mondhadd nekik azt is hogy atgondolod, aztan bediktalod a magadet. Ha meg hapognak majd mikor megtudjak a nevet, megmondod, hogy atgondoltad, de tovabbra sem tetszett, ennyi :D a ferjed is szard le....a gyerek orok, a parkapcsolat nem mindig, meg el is romolhat es el is valhattok 10-20 ev mulva, es majd nezhedd a gyereked az anyos altal valasztott nevvel. Pfh. :D
2021. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, az én anyósom is ezt csinálta. Az elvetélt magzata nevét akarta a lányunk nak adni és fél volt háborodva, hogy én miért tiltakozik ennyire ellene.

Mond nekik, hogy majd átgondoljátok, még nem döntöttetek. Próbáld elengedni a füled mellett és minél kevesebb stresszelni ezen. (Készülj fel, hogy ez szülés után csak még rosszabb lesz. Miért így szoptató vagy nem szoptató, miért nem itataod cukros teával, miért nem kezded a hozzátáplálást 3 hetesen, stb. Kösd fel a nadrág szárát, mert nagyon sokszor fognak kéretlen tanácsot osztogatni vagy utasítani.)

2021. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Figyu, gyereked lesz és ennyit nem tudsz megoldani? Másrészt milyen iskolád van semmilyen? Mert az biztosan és nem bisztosan, az együtt meg 1 GY...
2021. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Exem anyja egyik ebéd alkalmával elmondta, hogy fogják majd hívni az unokáját.

A kapcsolat amúgy 70% ban azért memt tönkre mert tipikus rossz felé anyós jelölt volt és a fia nem. Igazán állt ki értünk se és magáért se.

Évek múlva megtudtam, hogy az exem gyermekének a neve azt amit akkor az asztalnál hallottam.

2021. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem érdekelne mit mondanak. Nem az ő gyerekük lesz. A mi kisfiunk Botond lett, senkinek sem tetszett, és? 🙃
2021. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
15 Szerintem nagyon szép neve lett :)
2021. ápr. 14. 19:49
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Ne hallgass senki másra, utána megbánnád. A ti választásokat add és ezt mondd meg mindenkinek kerek-perec, zárd is le a témát.
2021. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Oh, ismerős.

Érdekes módon a második gyermeknél jött elő, hogy mindenki el akarta nevezni leendő gyerekünket. Elég sokáig tűrtük, aztán egyszer anyám mondata után telt be a pohár, egy fiúnév becézését talált ki az általunk kiválasztott lánynévhez, és közölte, ha mégis amellett döntünk, ő így fogja becézni.

Na, szerencsére akkor hátat fordítottam neki, és közöltem, nem jövünk látogatóba mindaddig, amíg bocsánatkérés mellett nem közli, hogy megfelelő a név. Ha sokáig tart, akkor nem is látja az újszülöttet.

Kivárta a következő 2 hétvégét, nem hitt nekünk. Aztán rájött, úgy van, ahogy mondjuk.

Mondjuk nálunk egyértelmű volt a férjem kiállása is bárkivel szemben.

2021. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez maximálisan a ti döntésetek. A névválasztásotok nagyon szép, tehát nem mondhatják rá, hogy milyen csúnya nevet kapott. Első pár napban talán lesz duzzogás, de előbb utóbb elfogadják
2021. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönjük!
2021. ápr. 15. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!