Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti mit tanultok/tanul...

Kismamák ti mit tanultok/tanultatok várandósság és gyed/gyes alatt? Esetleg mit terveztek, most, hogy nincsenek pár hónapos gyorstalpaló tanfolyamok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 18:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Online főző- és sütő tanfolyam. Valamint szeretnék elvégezni egy egy éves OKJ-s tanfolyamot is.
2021. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nekem pedagógus diplomám van, de sajnos hamar rájöttem, hogy abból nem fogok egyről a kettőre jutni, ha olyat dolgozok, amit szeretnék, de nem fizetik meg. Így évekig három műszakban dolgoztam, kétszer annyi pénzért, cafeteriaért, fele annyi felelősséggel.

Mindig az volt a terv, hogy terhesség alatt elvégzek valami piacképesebb szakmát, csak sajnos a baba váratott magára, több, mint 3 évet (lombikkal sikerült).

Amikor bejelentették, hogy megszűnik a pár hónapos OKJ képzés, elhatároztam, hogy akkor 2020-ban elvégzek egyet, de akkor meg beütött a covid.. Mivel féltettem a munkahelyem én is, nem tudtam órákra járni, így elmaradt.

Szóval most ott tartok, hogy valami olyasmit tanulnék, amivel majd nem kell 3 műszakozni, és nem csak 160ezret keresnék, de meg vagyok lőve, hogy 2-3 év egy tanfolyam.

2021. ápr. 15. 19:42
 13/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha beszelsz idegen nyelvet, akkor a logisztika fele vennem az iranyt. Diplomas, nyelvet beszelo embert rogton irodaba teszik, es kezdofizu netto 270-ezer 300ezer megvan. Jelenleg ebben az agazatban keresik a nyelvet beszelo embert, mint a cukrot, tapasztalatom szerint.Sajat tapasztalat. Pedig nekem nincs is logisztikai vegzettsegem, hanem pedagogia diplomam, de betanitottak (angol nemet szak).
2021. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%

#11

Miért lettem lepontozva? Főző és sütőtanfolyam miért nem jó? OKJ-s tanfolyam miben nem felel meg az ittllévő édesanyáknak?

2021. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%
Az nem eleg meno a gyakorira. Itt mindenki irodista tudod 😂
2021. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

9

Rajtad kívül szerintem senki nem írta,hogy unatkozna gyerek mellett. Terhesen viszont unatkoztam,mert kemóval nem dolgozhattam terhesen,ezért tappénzen voltam már kb.a pozitív teszt után. De addig is találtam más munkát és tanultam,hogy más lehetőségem is legyen meg meghaltam volna munka nélkül itthon. Természetesen most a picivel én sem unatkozom, most biztos nem tanulnék vagy dolgoznék,csak ha muszáj lenne.

2021. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%

Én pici mellett tervezem a mester diplomát. Nekem eü okokból megszakadt a tanulmányom. Lábadozás alatt ismertem meg a férjem. Utána munkát vállaltam, hogy el tudjuk kezdeni a közös életünk. Itt viszont hiába vagyok irodista, ha mindig túlóráznom kell. Abban a hónapban amikor fogant a pici alig láttam a férjem.

Úgyhogy készülök tovább tanulni logisztika írányba, amikor fél éves lesz a pici.

2021. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, pedig tervben volt egy piacképes szakma, de a kisfiam mellett lehetetlen. Örülök, ha levegőt tudok venni. A terhességem pedig végig problémás volt, többször voltam kórházban.
2021. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%
Én leteszek majd egy piacképes szakmát, ha minden úgy alakul. És én is megtanulok főzni.
2021. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
97%
Nekem 2 szakmám van, 1 nyelvvizsgám. Szerettem volna az egyik szakmámban kiegészítő képzésre menni, plusz még egy nyelvet tanulni, de bevallom én annyira "elbutultam" szülés után, hogy nem tudtam semmit megjegyezni. Kb csak olvastam, de nem emlékeztem, hogy 2 perccel ezelőtt mit olvastam el. Ugyanilyen lettem a mindennapi dolgokban is, mindent elfelejtek. Szuperek vagytok, hogy nektek sikerül 🙂 Akkor lett jobb, mikor újra munkába álltam, akkor végre javult az "anyamnéziám" 😅
2021. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!