Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor terhesség alatt kijön...

Amikor terhesség alatt kijön a védőnő terepszemlére, mit fog csinálni és nekem mit kell/illik csinálnom?

Figyelt kérdés
Például most vírushelyzetben maszkban jön vajon? Megkínáljam valamivel? Körbe kell vezetnem a lakáson vagy csak a baba helye érdekli majd? Meddig tart egy ilyen látogatás?

2021. ápr. 21. 17:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak így futólag körbe nézett, kérdezte van e víz, áram, WC ennyi.

Látta hogy rendezetten élünk, nem nézett végig minden helyiséget alaposan.

Le ültünk a nappaliba, kérdezett pár dolgot, picit beszélgettünk és ment.

Meg kínáltam kávéval és vízzel, nem kért semmit.

A kutyáim nem tetszettek neki hogy benti kutyák, de megse halottam, semmi köze hozzá.

2021. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
10, dehogy vagyunk fruszttáltak. Max te vagy az mert nincs humorérzéked
2021. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem alap, ha jön valaki, akkor adok papucsot

Megmutatom a mosdot, ahol kezet tud mosni és esetleg elvégezni a dolgát


( a mi védőnőnk jellemzően egy napon megy a látogatásokra)


Megkínálom folyadékkal, kávèval, teával.


Én elég nyitott vagyok.

Megkérdeztem mire kíváncsi.

Ennyi.


Megnézte hol fog aludni, és hogy tervezzük a pelenkázást, ahhoz képest hol a ruha, kuka.. stb.

Nálunk “jól” volt.

De előtte javasolta, hogy minden kézközelben legyen, első gyereknél különösen fontos.

2. Gyereknél már tudtam mire kell készülni... a ruhái másutt voltak( másik szoba) pl

De a a pelenkázóra készîtettem mindig egy másik öltő ruhát.


Amúgy ez csak jó tanács volt, csak a vizet, àramot, fűtést nézte, és, hogy készülünk-e a baba érkezésére.


( első gyereknél amikor teepszemlén volt, akkor még nem laktunk benn, konkrétan az üres nappaliban állt egy kanapé

A hálószobában csak a gYreknek volt meg az ágya stb

A sajátunk a másik lakásban volt.

A konnektorolat az érkezése előtti órában szereltem fel😅

2021. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bejött, elment kezet mosni (Sok helyen jár és neki ez alap), utána leült és beszélgettünk. Kínálni hiába kináltam bármivel. Persze ettől mindig megkináltam ha jött, de még nyáron egy pohár vizet se fogadott el. Szóval beszélgettünk aztán megnézte a gyerekszobát, megtapizta a pelusokat (mosi) aztán ment.

Azt már rég megbeszéltük, hogy víz, áram, fűtés (nálunk kandalló) van.

2021. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Csak vicceltünk, persze van akinek nehéz elengednie magát.
2021. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőként mondom, h nem kell semmi extrával készülni. Ha nagy meleg van, egy pohár víz jól esik, de amúgy ha belegondoltok, van, h napi 8-10 helyet vagy meg többet is meglátogat a védőnő. 1-2 év munka után minden védőnő gurul a, ha mindenhol elfogad vmi kis sütit, ragcsat, üdítőt :D amúgy soha nem kötöttem bele abba, h nem csillogott a lakás vagy mondjuk, h a konyhában láttam egy halom mosatlant. Na és akkor mi van? Amíg nem a földön van a domestos vagy nincs szigetelés nélküli vezetek stb, nem érdekel ha a mosott ruha hegyekben áll, sem az, h 2 hete nem volt por törölve.
2021. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem lehet látni, hogy hol van elhanyagoltsàg, penész.. stb

vagy csak nem érem utol magam és por vagy aktuálisan nincs felmosva...

2021. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!