Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számtalan helyen olvastam...

Számtalan helyen olvastam már, hogy mennyire bunkók/lekezeloek voltak a csecsemosok szülés után. Meséltek részletesen ezekről az esetekről?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Császáros sebem volt, a műtét utáni nap megkaptam reggel a babámat. Semmit nem mondtak el pl.hogy fogjam, hogy pelenkázzam stb..Csak annyit, h.a folyosó végén ott vannak, ha van kérdés v.vigyázni kell a babára ott vannak. Köszi, a sebemmel nem nagyon tudtam volna minden kérdés felmerülésekor odacsoszogni hozzájuk. A szobatársam tapasztalt volt, ő segített.
2021. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Engem is ijesztgettek ezzel. Nem voltak bunkók. Nem ugráltak körbe, de tahók sem voltak. Egyszer voltak bunkók, amikor egyik anyuka lerakta a gyereket az ágyba, majd otthagyva elment zuhanyozni... A csecsemős meg kiakadt, hogy volt már ilyenből baleset, és a kórházat is előveszik.
2021. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem annyi volt fura, vagy rossz hogy szivárgott a vizem, úgy mentem be a kórházba, hajnalban. Őszintén nagyon féltem, a párom sem jöhetett be, azt mondták tulsoljak, aztán pihenjek le. Úgy is tettem, de egyszer csak elfolyt az összes magzatviz, az ágyban. Hiába kértem tiszta ágyneműt, annyit hajtogattak hogy megkell várni a takarítónőt, majd ő ad. Jött is vagy 3 óra múlva, idelökte hozzám az ágyneműt hogy huzzam át.Megcsináltam persze, de ez a bunkó stílus amit előadtak.A másik pedig hogy a babám nem nagyon akart cicibol enni, valahogy nem hangolodtunk össze, de ki derült hogy azért nem volt éhes mert mindig kapott cumisüvegből enni. Probálkozhattam akárhogy utána már nem is akart enni ciciből,fejtem neki a tejet.
2021. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Hú nálunk annyi volt, hogy 6-an voltunk a szobában, mind a 6-an friss (aznapi) császárosok. Nővér kinyitotta az ablakot és elment, nagyon hamar marha hideg lett (január eleje) és vissza se jött amúgy. Sógornőm szerint direkt csinálta, hogy mozogjunk. Mivel én akkor még nem láttam a babám (engem altattak, ő picre került) és feltételhez kötötték a reggeli láthatást kaptam az alkalmon és felkeltem, bezártam én :)

Egyébként nem volt semmi extra, kedvesek voltak velünk.

2021. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Semmit sem mutattak meg és, ha kérdeztem (általában szoptatással kapcsolatban, mert bár a melleim bedurrantak, a kisfiam 0-24 sírt), fintorogtak és lekezelőek voltak. Csak akkor láttam csecsemőst a folyosón, amikor elvitték fürdeni a kicsiket.

Lekezelő hangnem alatt az alábbiakat értem:

- Nem látja anyuka, hogy éppen reggelizünk? Majd az egyikünk megy, ha odaér.

- Na mi van ezzel a szoptatással? Mégis miért nem megy?

- Csak tudja, hogy kell szoptatni. Ne mondja, hogy sosem olvasott róla anyuka... (Persze, hogy olvastam jesszus...)

- Mégis mit csinált az elmúlt napokban anyuka? Ez a baba nem hízik. Holnap haza kell menniük, úgyhogy vegyen végre erőt magán.


Bájosak voltak. (Győr)

2021. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálam pl rendesek voltak, mindenben is segítettek a szoptatástól kezdve a svéd itatópohárig. De ez direkt baba-mama barát kórház, Szent István Bp.
2021. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Nálam annyi volt, hogy beszóltak arra, hogy nem 3 óránként szoptatok, és ezért gyulladt be a mellem és ezért hízik keveset a lányom(hanem folyton cicire tettem a babát, amikor elfogadta, ahogy szülés után a szoptatási tanácsadó javasolta).


Utána meg beszóltak, hogy biztos nem masszírozom elég erősen, azért nem megy le a duzzanat:D két szikla volt a mellem, rohadtul fájt, és valóban nem lapítottam ki, de azért rendesen gyömöszöltem.

2021. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Semmi tejem nem volt,babam orditott mellreteveskor, ennek ellenere nem adtak semmi potlast, babam vegig sirt szegenykem,2. ejszaka folyton korgott a pocakja is... Mikor szoltam,hogy leadnam ejszakara,mert semmit nem aludtam 2 napja,nem engedtek, majd mikor ismet kertem volna tapszert,elhesegettek annyival,hogy ugyis ehes lesz es eszik. Mondjak ezt egy olyannak,akinek be se lovellt,es azota sem,ugyhogy most is tapszeresek vagyunk 5 honaposan is. Egyertelmuen se pelenkazast,semmit az eg vilagon nem mutattak meg. Most is elkap a szomorusag,ha az ott toltott napokra gondolok... Az biztos,kovetkezo alkalommal viszek tapszert, nem hagyom ehezni a babam! (Nyilvan szoptatni probalom ezerrel majd,de ha nem megy 2. Napra sem, nem hagyom ehezni...)
2021. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%
Nekem sem segítettek, de nem is kellett. Ha valakiben annyi anyai ösztön dincs, hogy megtudja szoptatni a babáját, vagy pelenkázni, ott más baj van..
2021. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél mindenki bunkó volt, még a szülőszobán is.

A kislányom nem tudott cicizni mert nem volt tejem. Öt napot voltunk benn és akkor jött meg a tejem amikor jöttünk haza. Hiába kértem, hogy adjanak neki valamit vagy anyatejet vagy tápszert mert üvölt az éhségtől.

Mindenbe belekötöttek folyamatosan. Amikor varratszedésre mentem és kitoltam hozzájuk a babát elkezdtek bunkózni.

Ebédkor szintén. A szobatársakkal már úgy csináltuk,hogy felváltva vigyáztunk a babákra amíg fürödtünk vagy ebédeltünk. Ott megfogadtam, hogy soha többet nem szülök ott.

Ez a ceglédi kórház.

A másik babát a Sote-n szültem és teljesen más az egész.

Hála égnek volt valamennyi tejem és így könnyebb volt.

A szobatársamnak nem volt teje és a csecsemősöktőp kapott anyatejet. Báramikor mehettünk még az éjszaka közepén is bármilyen kérdéssel. Sokkal normálisabbak voltak.

Itt sem és ott sem segítettek a pelenkázásban de szoptatási tanácsadó volt és sokat segített mindenkinek. Sőt még olyan dolgokban is ami nem az ő hatásköre.

Nem minden kórház egyforma hála az égnek!

2021. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!