Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nevezik a childfree-t...

Miért nevezik a childfree-t tudatos gyermektelenségnek?

Figyelt kérdés

Ez úgy hangzik, mintha valaki egy döntés következtében nem akarna gyereket.

Nekem pl. nem kellett semmilyen döntést hozni ezzel kapcsolatban, mert világéletemben nyilvánvaló és természetes volt, hogy nem akarok gyereket.

Nem pedig felébredtem egy reggel és eldöntöttem, hogy nem akarok.


2021. ápr. 28. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Azért tudatos, mert tudatosan figyel arra, hogy véletlenül se legyen terhes.
2021. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:)
2021. ápr. 28. 19:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A nem-tudatos gyermektelenség az, amikor valakinek nem LEHET gyereke, a tudatos meg az, amikor nem AKAR gyereket.
2021. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Van childfree és van childless.


És de, az egy döntés, hogy nem akarsz. Ami teljesen oké, de ez egy tudatos dolog részedrôl.

2021. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De, tudatos döntés, hogy nem akarsz. Nem azért nincs, mert egészségügyileg nem lehet, mert nincs párkapcsolatod, vagy mert fiatal vagy, de a jövőben mindenképp szeretnél. Azért nincs, mert úgy döntöttél, nem akarsz. És igen, ezt valamikor eldöntötted, még akkor is, ha ez nagyon fiatal voltál akkor.
2021. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom.Gondolom xarra leszek pontozva,de tulajdonképpen csak és kizárólag a terméketlenseg,klimax beköszöntével lehet valakit így nevezni, addig míg termékeny bármikor meggondolhatja magát.Persze divatos, menő szó de kb majd 49-50+ nyanyakent viselheti igazán büszkén ezt magán.
2021. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Jó, hát ezzel én sem akartam jönni, de én is kíváncsian várom a büszke húszéves childfree-ket 40 év múlva. Persze tudom, akkor is így fogják gondolni, egyértelmű.
2021. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 igen, pont a “free”-ben benne van az a szabadság is, hogy eldöntheti, mit akar. a döntés szabadsága.


tehát nem úgy gyermek nélküli, mint aki szeretne, de nincs neki (childless). a free még akár meg is gondolhatja magát. vagy nem. az ô döntése

2021. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

8

Oké nyelvileg, csak éppen egy 18-20 éves még szerencse, hogy free(kivéve ha amúgy akarná) ez meg ugye 18-20 évesen keveseknek megvalósítható.És még akkor se kerekedik senkinek túl nagyra a szeme ha valaki 30 évesen is free...Ettől még marhára lehet hogy jön pista aztán másnap már hú de nagyon akar.Ez egy csinált szó.Divatos manapság,büszkén viselik, ettől még tény hogy viselje büszkén az aki 49-50 évesen se vállalt gyereket,addig max ,,kezdemény" lehet belőle majd free.

2021. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

#8 vagyok. még azt hozzátenném, hogy nem csak nôkrôl van szó, pedig ezzel kapcsolatban hajlamosak vagyunk a nôkre gondolni.


van olyan ffi ismerôsöm, aki 30 évesen mondta, hogy ô ebben a világban nem vállal gyereket, és ezt a mai napig tartja 🤷🏼‍♀️

2021. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!