Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megakarom magyarázni a pasimna...

Megakarom magyarázni a pasimnak, hogy ha nem lesz gyerkünk, senki sem fogja ránk nyitni az ajtót öreg korunkba?

Figyelt kérdés
Megakarom magyarázni neki hogy feltudja végre fogni, gyerek nélkül nem érdemes élni. Mert ha megfogunk öregedni akkor kifog minket látogatni? Ezért kell a gyerek. Meglehet ezt értetni valahogy egy 32 éves férfival?
2021. ápr. 30. 05:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
Gyorsan megcáfollak. Amit a gyerekre elköltenél a sok év alatt, simán kijön belőle az ápoló. Nem kell támadni, semmi bajom a gyerekekkel, nekem is van. Csak leírtam.
2021. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%

Idióta vagy sajnos. Ha maradsz ilyen, a gyerek sem nyitja majd rád az ajtót. Gyerek pedig nem kell. Főleg a te gondolkodásoddal. Ha nincs más értelmes az életben, el kell gondolkodni, hogy hol rontottad el.

Pasit pedig nem lehet kényszeríteni.

2021. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
51%

Elolvastam az első kettőt, és büszkén le is pontoztam őket.

KÉRDEZŐ: Ha a pasid nem akar gyereket, te meg igen, akkor itt vége a kapcsolatnak. Én is szakítottam meg kapcsolatot pontosan ezért.

2021. ápr. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ha lesz gyereketek se biztos hogy rátok nyitja az ajtót. Amúgy meg rohadt nagy önzőség azért szülni hogy majd legyen aki ellásson ha öreg leszel. Engedd el a pasast, hagy találjon olyat aki nem rabolja az idejét azzal hogy gyerekre ácsingózik.
2021. ápr. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

Egy másfél éves kislány boldog és büszke apukájaként mondom, hogy rossz ötlet.

Ha neked a gyerek prioritás, de a párodnak nem, tényleg a legjobb ötlet a szakitás. Egy gyermek az elején nagyon kikezdheti az erős kapcsolatot is, sok stressz, kevés alvás, rengeteg lemondás.

Viszont a gyerekkel két célod lehet:

1 - szeretni feltétel nélkül

2 - tisztességes emberré nevelni

A "látogasson meg ha öreg leszel" részt felejtsd el. Nem tartozik neked, mert hiába adtad az életét és nevelted fel, nem ő kérte hogy szüld meg. Ellenben ha a fenti két pont teljesül, magától is látogatni akar majd.

Nagyon gondold meg, tényleg mindent megér-e neked a gyerek, mert mindenedre hatással lesz. Ez nem kisállat, amit elajándékozol ha nem kell (normális ember ilyet se tesz amúgy). Ez egy minimum 18 évig de inkább élethosszig tartó aggodalommal teli, törhetetlen kötelék.

Ha mégis meg akarnád beszélni a pároddal, azt is elmondom, hogy az első negyed év szörnyű vokt apaként, de ma már csodálatos. A kislányom a szemem fénye, és hálás vagyok Istennek és a feleségemnek érte. (Igen, vallásos vagyok.)

De tudd mit vállalsz, mert nem csak egy cuki kis baba majd egy támogató felnőtt... a kamaszkor tuti húzós lesz...

33/F

2021. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
92%

Azért majd a gyereknek kíváncsi leszek a reakciójára, amikor már kezd kinyilni az elméje az élet mélyebb filozófiai gondolatai felé és egy napon megkérdezi az emberiség legnagyobb megválaszolatlan kérdését:

"-Anya mi az élet értelme?

-az kisfiam, hogy egy szép napon felkelsz, körbenézel a családodon, körbenézel a szeretteiden, a megcsodálod milyen gyönyörű a természet, milyen tökéletes az élet, és rádöbbensz : azé születté meg rá kell nyitnod anyádra mer öreg"

2021. ápr. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
96%
Fuhh.. gondolom ez egy troll kérdés.
2021. ápr. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
84%

És akkor az az önző g.ci, aki nem akar gyereket, ugye?


Az tök ok, H a CSOKért szuljenek meg hogy öreg korukra legyen aki ápolja őket 🤢🤢🤢

2021. ápr. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
98%
Csak szólok, a gyerek se biztos, hogy rátok fogja nyitninaz ajtót. Emiatt nem kellene szulni
2021. ápr. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%

Huh.. 🤦‍♀️

3 gyermekünk van, de eszembe nem jutott ilyen olyan szar indok mikor tudatosan terveztük őket.

A vágy, az érzés, hogy így kerek a család annál inkább.


Egyáltalán nem garancia arra, hogy idős korodban is rád fogja nyitni az ajtót csak azért mert a gyereked.

Szerintem nem lehet senkit érvekkel meggyőzni a gyerekvállalásról ha nincs meg benne a vágy.

2021. ápr. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!