Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kaptunk egy feladatot órán,...

Kaptunk egy feladatot órán, amit senki nem tud megoldani (mivel az előző tanárunk bejött órára és elkezdett magyarázni valamit a forgatómátrixokról, a mostani tanárunk pedig azt hiszi hogy mi értjük az egészet). Ti tudtok megoldást a feladatra?

Figyelt kérdés

"Hozz létre egy kocka nevű "Console application"projektet!

I. Feladatod négy függvény létrehozása:


Szorozzon össze két 4x4-es mátrixot, és a szorzatot a paraméterként

átadott tömbben adja vissza!

Szorozzon össze 4x4-es és egy 4x1-es mátrixot, és a szorzatot a

paraméterként átadott tömbben adja vissza!

Normalizálja a paraméterként megadott tömböt!

A paraméterként megadott 'x' és 'y' tengelyre vonatkozó, adott szöggel

történő forgatás mátrixát készítse el!"



2014. márc. 13. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A megoldás az, hogy szólni kell a tanárnak, hogy nem értitek, magyarázza el újra, ha meg szorgalmasak vagytok, akkor ezeket ki lehet 2 perc alatt guglizni.
2014. márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már mondtuk neki hogy nem értünk semmit, de erre mi lettünk leb*szva hogy mit nem értünk, és elkezdte ugyanazt magyarázni hogy "hát akkor szorozzátok össze" meg "csináljatok függvényt" meg "normalizáljátok az argumentumokat" meg stb.


ráadásul neten is csak OpenGL megoldásokat találtam, amikhez hozzá se tudok szagolni :D

ha megkérnénk hogy írja meg a programot, még ő se tudná szerintem...

2014. márc. 13. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Először is adjátok vissza a feladatot, hogy döntse el a tanár, tegeződni vagy magázódni akar, és normalizálja a feladat szövegét ennek megfelelően. :-9


Másodszor pedig ez 80%-ban matekpélda, neked nem programozási megoldásokat kell keresni, hanem algebrakönyvet.

2014. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztésben ez a projekt a specifikációs tesztnél megbukik. :)

Mint ahogy előttem már megfogalmazták. Ez matematikus probléma, és nem programozói. Egy egydimenziós tömböt kezelő mátrix szorzást megvalósító C kódot dobtam privátba, azzal is közelebb vagy.

2014. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2014. márc. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!