Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás összegével...

Gyerektartás összegével kapcsolatban érdekelne a véleményetek. Jogosan kér anyuka?

Figyelt kérdés
Apukának 3 gyereke van (2 vele él új házasságából). A különélő 8 éves gyereke után 65 ezret fizet anyukának (neki szintén 3 gyereke van, mert az új házasságából született 2 másik). Apuka 600 ezret keres netto. Anyuka újonnan elkezdett még többet kérni (plusz kiadásokra hivatkozva mint nyári tábor) ám én úgy gondolom, hogy a kifizetett 65 ezer plusz 50 ezer az államtól (családi+adókedvezmény 3 gyerek után) ő is beszállhatna a költségekbe (nagyságrendileg egyformán keresnek). A gyermeknek semmi speciális igénye/betegsége nincs. Reális, hogy anyuka még többet szeretne?

2021. máj. 2. 15:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

A 65 elég. Főleg mert gondolom apuka is költ ezen kívül is a gyerekre. Olyan nekem is volt anno hogy pl szulinapomra azt kertem hogy apukám szálljon be a táborba de akkor az volt az ajándék.

Másfelől ez nem ilyen dolog. Meg van határozva mennyi “jár” azon felül apuka azt fizet amit akar. Ha akar plusz 100-át ha akar semmit. Ez a kettőjük dolga.

2021. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Az adokedvezmény hogy jön ide?!

Az anyuka fizetése utan jár, semmi köze a gyerektartashoz...


Egyébként 65ezer egy gyerekre elég reális. Ruha, cipő iskolaztatás, stb... nem 2ft...

De hogy ezt csak az apuka állja, na az gáz.


Van róla bírósági hatarozat?

Abban az esetben én 1ft-al nem fizetnék többet. Ha anyuka akar akkor pereskedjen miatta.

2021. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2.: nem igazán értelek. Nem csak apuka állja, apuka a gyerektartást fizeti (65 ezer), ezen felül szeretne anyuka még plusz költségek miatt kérni.
2021. máj. 2. 15:32
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Én többet adnék ilyen magas fizetésből.
2021. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%
Ha már számolgatunk, akkor neki saját magát kell eltartania és a három gyerekét 50%-ban. Rá jut 240 eft, a gyerekekre meg 120/fő.
2021. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 100 ezer lenne korrekt ekkora fizetésből.
2021. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem reális a 65e viszont én nem sajnálnék néha 1-1 tábort vagy kirándulást kifizetni 600e forintból.

Miért kellene csak a kötelezővel támogatni a gyereket?


Gondolom te az új barátnő/feleség vagy. Inkább óvatosan szólj ezekhez, mert az jöhet le hogy sajnálsz pénzt kiadni a másik gyerekre.

2021. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a 65 ezer körülbelül reális. Anyukának nem kell ugyanannyit beadni, ő ugyanis természetben ad hozzá a gyerekneveléshez.
2021. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Apukának úgyszintén, viszont ő 150ezer helyett 60 ezer támogatást kap a 2 gyerekére.
2021. máj. 2. 15:41
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

7essel értek egyet.

A 65 korrekt,de ezenfelül ha nálam lenne,akkor biztos költenék még rá pluszban, illetve alkalomszerűen egy tábor, téli kabát, akármi nekem bőven beleférne.

2021. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!