Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit tennétek?

Anyukák, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Állandó éjszakásként dolgozom egy csirketelepen.

Ne nevessetek, de szeretem a munkám. A szag nem zavar, nem kell emberek közt lennem, zenét, hangoskönyvet, podcasteket hallgatok közben, és mivel állandó éjjeles vagyok, jól is fizet.

A szüleimmel élek a válás óta (4éve)

Apu(54)ott segített, ahol tudott, vitte a lányaimat (7-11évesek) oviba, suliba.

Viszont apu tavaly ősszel lerokkant, és anya(49) vette át a stafétát itthon.

Már a sulizárás is kész horror volt, mert bűntudat nélkül beküldte hozzám a csajokat délelőtt minden miatt is, ami nekem inkább éjjel, hogy utána délután panaszkodjon, hogy miért csak valami egyszerűt (pl spagettit) főzök.

Most kijelentette, hogy mondjak fel, mert ő aztán nyáron nem “szenved” a gyerekekkel.

Helyette éljem fel a spórolt pénzemet, amit építkezésre teszek félre (a telek már megvan)

Félre ne értsétek így is fizetek itt, villanyszámla, plusz heti egy nagybevásárlás.

Ráadásul a munkahelyemen van elvihető csirke, amit itthon a szabadnapomon dolgozok fel, fagyasztok le, ami így szinte ingyen hús, amit mindenki eszik.

Nem tudom, mit csináljak.


2021. máj. 14. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit aki vigyáz a gyerekekre
2021. máj. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Ne trollkodj itt éjnek idején. Egyedülálló anyaként nem szoktak építkezni, főleg nem a csirketelepes fizetésből. Majd felébredsz, 40 milla egy új ház.
2021. máj. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha igaz a sztori, amit kétlek, akkor kénytelen vagy nyelni, míg ott laksz. Egyenlőre anyukád tesz neked szivesseget hogy neveli a gyerekeid. Amúgy nem értem apukád sem dolgozott míg tudott és most anyukád sem dolgozik?
2021. máj. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Mit tennék?

Nevelném a gyerekeimet. Gondolom a fogantatáskor sem állt ott anyukád meg apukád hogy segítsen. Nehogy már még te legyél felháborodva...

2021. máj. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Az ő háza, az ő vára.
2021. máj. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha anyukád szeretett volna még ilyenkor gyereket nevelni, szült volna még kesőbb is.


Egy dolog segítséget kérni, megint más rátelepedni a szüleinkre.


Válts olyan munkára, amikor sokkal több részt tudsz venni a gyerekeid életében. Vagy munkarendet.

Szomorú, de vannak helyzetek amik kényszerhelyzetbe hoznak.

Pl én nagyon szeretem a munkàmat, várnak is vissza,a munkarend és a távolság miatt nem tudok mégsem visszamenni gyed után

2021. máj. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Apuka nem tudja vállalni őket?
2021. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha gyereked van/vannak ők az elsők, én is szerettem a munkám,de gyerek mellett nem megoldható, így marad az utálatos munka, kevesebb fizu de a munkaidő gyerekbarát.

Nem kényszerítheted anyukádat arra,hogy napi szinten segítsen neked. Nem kell építkezni , vannak lakható használt házak vagy albérlet, a gyerekeid fontosabbak legyenek mint a tip top ház! Vagy az ingyen csirke ...

2021. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Elég összetett a probléma.

A szüleid valószínűleg belefáradtak a gyereknevelésbe, és úgy gondolják, végre igazi nagyszülők, és nem szülők szeretnének lenni.

Jó sorod volt eddig, hiszen a nagyobb problémákat levették a válladról, akár a gyerekekről, akár a mindennapokról van szó.

Az, hogy ott lakhattok hárman (tehát többen mint ők), feltételezi, hogy te fizess többet, ne csak villanyszámlát.

Az online időszak egy normál családot is felkavart, nemhogy az ő napirendjüket.

A gyerekek gondja a tiéd. Neked kellett volna velük tanulni, teljesen normális, hogy beküldte hozzád őket.

Igazából kaptál két ingyen segítőt eddig, most pedig arra kérnek, hogy oldd meg magad, vagyis ezután keress erre fizetett alkalmazottat, vagy válassz olyan munkát, amelyik mellett teljes értékű anya lehetsz.

Úgy tűnik, te nem értékeled megfelelően azt a hihetetlen segítséget, amit eddig kaptál.

"mert bűntudat nélkül beküldte hozzám a csajokat"

Hová küldje? Kié a gyerek?

2021. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért az is igaz, hogy éjszakás után aludni kell mert másnap vagy harmadnap ilyen után fel bukik.Akárki is legyen az...


De kérdező anyukád jelezte ,hogy neki így nemjo és változtass korrekt volt tőle. Tehát nem tehetsz mást, másik munkát kell vállalj.

2021. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!