Mit tennétek anyukák?

Figyelt kérdés

Másfél hete jöttünk haza a babámmal a kórházból, ahol kovid kontaktunk volt sajnos. Nem aludtam, nem ettem napokig a mérhetetlen aggodalom miatt. Negatív lett a tesztünk.

Namost, a legjobb barátnőm esküvője egy hónap múlva lesz: nem akarok menni, mert kicsit meghaltam belül az lehetséges fertőzéstől félve.

Hogy lehet lemondani? Ma azt mondta, hogy aki nem megy, az nem is számít.


2020. okt. 11. 00:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Menj el és ne parázz.
2020. okt. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Aki így áll hozzá, az nem lenne a barátnőm..



1,5 hónapos babával nem covid idején sem mennék, max a szertartásra

2020. okt. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Vírus nélkül se mentem volna. De aki ilyet mond, oda még baba nélkül sem.
2020. okt. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Derjaderja ***** válasza:
87%
Még gyerekágy, bakker. Dehogy mennék.
2020. okt. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Én biztos nem mennék, csodálkozom, hogy egyáltalán még engedélyének nagyobb összejöveteleket... de nem érdekelne, hogy megsértődik az illető, fontosabb lenne a saját családom egészsége, egy pici babát pedig amúgy se vinnék szívesen egy nagy és hangos összejövetelre.
2020. okt. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

A legjobb baratnod! Elete legfontosabb napja, gondolom egy eve keszul ra. Semmivel sem kisebb "esemeny" mint a te babad szuletese. Mondom ezt 4 gyerekes anyakent.

Biztos elmennek, legalabb a szertartara. Te bemesz a templomba, anyakonyvi hivatalba, a babat addig vagy otthon hagyod az apjaval, vagy kint tologatja addig. Maszkot huzol, ha nagyon paras vagy kesztyut, nem fogdosol, puszilgatsz senkit. Vacsara en sem mennek, de a szertartasra eroltesd meg magad.

2020. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Covid alatt 1 honapos baba mellett sehova nem mennek, aki ezt nem erti meg, az nekem is ennyit er. Tobb baratnom nem jott el anno a mienkre, ugyanugy a baratnoim maradtak. Nekem elso a csaladom egeszseges, aztan a baratok lelkivilaga.

1hos baba immunrendszere fontosabb mint egy buli/polgari szertartas plusz gyerekagyas vagy, valoszinuleg te sem vagy egeszsegileg a topon.

2020. okt. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Utolso, miert 2 honapos mellol mar Covid alatt mehet? Es az apja?az se menjen utcara, boltba, urambocsa dolgozni???? Meddig kene mindket szulonek sterilen, elszeparalodva mindenkitol, munkabajaras, boltbajaras, friss levego szivasa nelkul otthon a 4 fal kozott ulni? A baba fel, 1 eves koraig?

Ebben az esetben ha apa dolgozni, boltba, postara, ugyintezni stb. jar olyan mindegy. Plane, hogy az anyatej meg vedi is a kicsit. Tehat maszkban, kesztyuben vegigulni a szertartast az anyanak semmivel sem nagyobb kockazat, mint apanak elmenni vasarolni a Tescoba.

2020. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%
Masfel hete jottek haza a korhazbol, tehat elotte 3, 4 nappal szuletett a baba, ez 2 het. Az eskuvo 1 honap mulva lesz. Ez ha jol szamolom kicsit tobb mint 6 het. Pont vege a gyerekagynak.
2020. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

"Meddig kene mindket szulonek sterilen, elszeparalodva mindenkitol, munkabajaras, boltbajaras, friss levego szivasa nelkul otthon a 4 fal kozott ulni?"


Mi marcius ota csinaljuk kulfoldon, ferjem is homeofficeban van. Minden folosleges veszelyforrast kerulunk, 37hetes vagyok. Lehet h szerinted a baba immunrendszeret megvedi az anyatej, csak arra nem gondolsz h azt az anyatejet valakinek biztositani kell. Nyilvan ket hetig kinlodo covidos anya vagy egeszseges anya, aki covidos apat apol mikozben csecsemoje is van, az rendben van nalad.

Szerintem egy eskuvo/hazibuli/focimeccs folosleges kockazat.


Plusz egy eleten at ostoroznam magam h egy eskuvorol hoztam haza, mert az elkerulheto lett volna. A bevasarlast nem lehet elkerulni, de ott is van sok opcio amivel redukalni lehet az eselyet h elkapjuk.

2020. okt. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!