Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne csak a...

Mit tegyek, hogy ne csak a jog, hanem a kötelesség is egyforma legyen?

Figyelt kérdés

Én ápolom, ha beteg, én intézem az ügyeit, én hozom-viszem az óvodába, én megyek szülőire, én foglalkozok vele, én megyek el vele vásárolni.

Ő meg csak annyit csinál, hogy hétvégén elviszi fagyizni, autózni, vagy játszóterezni. Mondván hogy ugyanannyi joga van a gyerekéhez, mint nekem. Én vagyok a rossz zsaru, mert fejlesztésre kell vinnem és emiatt nem játszhat a barátaival hetente 5 napból 2x. Én vagyok a rossz zsaru, mert nem viszem el a Balatonhoz 10 napra. Én vagyok a rossz zsaru, mert nem hagyom, hogy délig aludjon. Ő a jó, mert elviszi 10 napra a Balatonra. Ő a jó, mert megenged neki mindent. Mindem ostor rajtam csattan, mert neki jogai vannak. Csak ugyanannyi joghoz ugyanannyi kötelesség párosul. Mit tegyek? Szeretnék már én is hétvégi anyuka lenni, nem a gyerekkel vesződni folyamatosan. Úgy lenne igazságos, hogy amiért 5 évig én voltam vele, 5 évig minden sz^rt én viseltem el, így 5 évig most ő jön és én leszek hétvégi anyuka.


2021. máj. 15. 08:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
70%
20, azta es neked sosem volt eleged, soha senkinek egy panaszos szavad nem volt..aha hihető
2021. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%

Itt azért nem csak panaszos szó van, hanem úgy beszél a gyerekéről mint egy tárgyról, koloncról. Legalábbis a leírtakból ez jön le.


A megoldás meg: 1 hét itt, 1 hét ott. A férjem fiaival működik. Már 5 éve.

2021. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
67%

21!


Dehogynem. De sosem beszeltem így róla. Életemben nem mondtam olyat, hogy "Szeretnék már én is hétvégi anyuka lenni, nem a gyerekkel vesződni folyamatosan." Az egész irományból süt a gyűlölet a gyerek felé.

2021. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
82%

Vagy itt nyugodtan nevtelenul kiirhatja vegre magabol. En megertem hogy sz.r erzes lehet az hogy mindent megtesz , megis ő a rossz, apuka meg elvan. Jócskán az a könnyebb. A gyerek szemeben meg az a jó fej.

És igen, a gyerek vesződség és lemondas, es nem az a normalis hogy sem anyagilag sem sehogy nem veszi ki a részét.

2021. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
85%

Ez miért gyűlölet a gyerek felé?

Szerintem max irigység az apukára.

Ami tök jogos. Hiszen a gyerek szemében apa a jófej, mert megvesz ezt azt. Anya meg a szemét, mert fejlesztésre viszi játszó helyett, nyilván valóan nincs keret arra h nyaralni menjenek.

Tehát nem a gyerekét utálja, csupán ezt a sz@r helyzetet amiben van.

Mert hiába tesz meg mindent a gyerekért, hálát nem kap érte, csak becsmérlést h ő mennyire szemét, az exe pedid milyen király.


Nem a legjobb példa, de ha a munkahelyeden szívvel lélekkel dolgozol, mégis csak a nyalógép kollégádat dicsérik (kap bónuszt, elismerést, előléptetést) aki érdemben nem dolgozik. Vajon tetszene a kialakult helyzet, vagy legszívesebben felmondanál?

2021. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%

25, egyetertek.

Gyanitom anyukaban gyulik a feszkó, mert eloben ugyis mindenki lehurrogna. Neha egy egy jo szo es megertes tobbet er.

2021. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
13%

24!


De, apuka kiveszi a részét. Ott van hétvégente, nyaralni viszi a gyereket, fizeti a tartásdíjat.


25!


Olvasd el mégegyszer. Ha az exemet utalom, nem írom azt, hogy szeretnek hétvégi anyuka lenni.

A munkahelyes példád meg nemhogy nem jó, hanem nagyon xar, de ha már felhoztad: anyuka felmondhat. Lemondhat a szülői felügyeleti jogáról és átadhatja az apának a gyereket. Ha az nem akarja, akkormorokbeadja, vagy átmeneti nevelésbe adja.

2021. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
80%

#27

Nem írtam h utálja az exet, csak azt h irigy rá!

Tehát szerinted az apja "utálja" a gyereket, hiszen megelégedett a hétvégi apuka szereppel.

Mint írtam már, gondolod apuka szeretné a gyereket a mindennapokban?! Eddig se kellett neki!!!

Adja örökbe?!

Ezt te sem gondolod komolyan. Ennyire nem láthatod a világot csak feketén és fehéren

2021. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
94%

Jah és nem azt írtam a példa kapcsán h felmod, hanem h felmondana legszívesebben.

Tudod mi a különbség?

Van h legszívesebben megpofoznám a hülyéket. De nem teszem

2021. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
9%

Igazából a jog sem egyforma, hiszen az apuka kimarad a gyerek életének 80%-ból. Ahogy anyukának jut a rossz javarésze, úgy a jó javarésze is.


Ha ezt nem akarja, akkor egyezzen meg közös felügyeletben, akkor tényleg egyforma lesz a jog meg kötelesség is. Vagy anyuka inkább mégsem akarna azért lemondani a többletjogról?

2021. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!