Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányásfóbiás anyuka vagyok....

Hányásfóbiás anyuka vagyok. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta hányásfóbiás vagyok. Nem csak attól félek, hogy én hányok, hanem ha más is. A terhességem alatt szerencsére 1 rókánl több nem volt, bár akkor is akkora pánikban voltam..hogy jajj.

Most lesz 2 éves a pici lányom és olyan szerencsém volt, hogy egész eddig nem volt beteg. Egyszer megfázott. Babaként bukott, de az valahogy nem zaklatott fel. Múlt héten viszont egy nagyon csúnya vírust elkapott. Alul-felül jött belőle minden 3 napig. Végül kórházban is jártunk sajnos. Már minden rendben van vele hála égnek, de én ezt nagyon nehezzen éltem meg. Egy azért, mert féltettem más meg azért, mert ha meghallottam, láttam, hogy hány felugrott a pulzusom, megmoccani alig tudok, lefagyok a félelemtől. A férjem rakta mindig tisztába, mert én halálosan félek az ilyen szituációktól. Mindenki azt mondta, hogy majd az anyai ösztön elnyomja ezt, hát nem. Mikor feküdt mellettem es elkezdett öklendezni azonnal ordítottam a férjemnek és ahogy bejött a szobába én futottam ki. Szégyellem magam, mert mellette kéne lenni mikor beteg.


2021. máj. 15. 17:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne foglalkozna ezzel az államilag finanszírozott pszichológus? Ugyanazt csinálja, mint a maszek, csak valószínűleg valamivel tovább tart sorra kerülni hozzá. Kérj időpontot nyugodtan.
2021. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem rossz a szembesítés pedig. Én eléggé tériszonyos voltam, aztán - mea culpa - a gyerek totyogóként csak felmászott olyan helyre a játszótéren, ahonnan nem tudott lejönni, hát fel kellett mennem érte, mert más nem csinálta meg helyettem. És le kellett hoznom úgy, hogy nem tudtam kapaszkodni se, mivel mindkét kezét kellett fognom. Akkor "kinőttem". Azaz persze nem vágyom rá :), de tudom, hogy meg tudom csinálni, képes vagyok túlélni.

"A bátorság nem a félelem hiánya." Ez meg az engem mindig megvigasztaló nagy bölcsesség. :)

A fóbiák meg abból fakadnak, hogy "mi lesz ha...". Mondd ki, hogy 1. mi lesz? mi a legrosszabb? (Ha átélted, már tudod.) 2. hogy ezen teljesen feleslegesen agyalsz, mert nem tudod befolyásolni, hogy beüt-e vagy sem, viszont elvesz tőled egy csomó időt, energiát, amit nem szorongva kellene töltened. Nem csodamódszer, de idővel sokat segít, mert amit elképzelünk, az mindig félelmetesebb, mint ha kimondod, lerajzolod... stb.

Ha meg tényleg ki akarsz gyógyulni, nem tartogatni tovább, akkor rá kell szánni az időt és pénzt és energiát és pszichológus. Biztos van oka annak - általában valami gyerekkori - , hogy te pont ettől félsz, ezt te pont "választottad". Nem szégyen, mindenkinek van valami izéje, több is, amivel járhatna.

2021. máj. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mennyit kéne gyakorolnom ezt a szembesítést..

Mint minden emberi lény, én is hánytam már, nem 1x, de még sosem lett jobb. Illetve másokat is hallottam/láttam már, de mindig ugyanúgy bepánikolok.

Vagy hogyan èrtetted a szembesítést?

2021. máj. 16. 08:40
 14/16 anonim ***** válasza:
20%
Azért nem semmi, hogy ha egy anyának nem indul be a tejtermelése attól, hogy odahányik a gyereke, akkor az már egy sz@r anya, bezzeg egy múltkori kérdésnél, ahol arról volt szó, hogy miért nem akar a kérdező férje bent lenni a szülésnél, akkor többen kifejtették, hogy jaj szegény nem attól lesz jó apa, mert ott van és lehet nem bírja a vért. Egy férfinál helyénvaló, egy nőnél vérlázító.
2021. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Három gyerekem van, a két nagyobbal túl vagyunk jó néhány hányós víruson, a kicsi pedig hajlamos evés közben öklendezni, ha kicsit nagyobb falatot vesz a szájába. Van még két kutyánk is, időnként ők is megtisztelnek. Sokszor szembesültem már a hányással, de a mai napig nem bírom feltakarítani. (A kedvencem, amikor az autóban hánynak...) Ha nincs otthon a férjem, akkor bajban vagyok. A látványtól, szagtól nagyon rosszul leszek, én is hányok. Mindig. Nem érzem ettől rossz anyának magam, ott vagyok, csinálom, ha kell, de mindenkinek jobb, ha nem öklendezem én is. A nagyfiam örökölte ezt, a többiek bírják.
2021. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%

Én se bírom ezt, mondjuk nekem nincs is gyerekem és nem is akarok.

Voltam pszichológusnál, többnél is, mert 16 éves korom óta ez van, nem sokat ér sajnos. Persze, terápia, meg minden, de igazából akkor vagyok rendben, ha lefoglalom magam mással. Ezért csinálok egy csomó mindent, hogy ne jusson ilyesmi az eszembe. De van, hogy a párom rosszul van, na akkor napokig visszaesek és rettegek én is. Az ilyen szituációkat nyilván nem lehet kikerülni.

Nem vagy rossz anya, nyilván a férjed tudja ezt és segít ekkor, hogy ne neked kelljen a gyerekkel lenni.

2021. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!