Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet valahogy, akár jogi...

Meg lehet valahogy, akár jogi úton is tiltani, hogy az exem fotókat rakjon ki gyerekeimről a facebookra?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy most sok anyuka felháborodik, mert milyen jó kiposztolgatni a gyerekeikről a fotókat,meg minden egyebet, csak az én exem, már akkor is szinte valóságshowt csinált az ikerim életéből mikor együtt laktunk, és ez engem rettentően zavart, mint kiderült nem volt alaptalan az aggódásom. Ugyan nem élünk már együtt, viszont volt az iskolában egy incidens, mikor az egyik fiam pénz adott az iskolatársának, és ezt a büfés látta. Gyerekemet meg hiába kérdezték, hogy miért adta, ő nem mondott semmit. De nekem elárulta, hogy azért nem beszélt senkinek, mert attól tartott, hogy az anyja azt is kiteszi a facebookra. Egyébként csak megsajnálta, mert valamit szeretett volna venni a büféből. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy a gyerekeimet, és azok dolgait nem szeretném a világhálón látni, főleg hogy ez lelki sérülést okozott nekik, és ezt az anyjuk csak pár hétig látja be, aztán megint mennek fel a fotók.
2021. máj. 16. 08:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%
De most a saját facebookjára a saját gyerekéről miért ne rakhatna ki képeket? Ez semmilyen törvénybe nem ütközik. Mondjuk úgy illene -én úgy szoktam- hogy megkérdezem a fiamat, kirakhatom-e a képet facebookra.
2021. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

Jelentsd facebookon, ha posztol. Ismertetősöket is kérd meg erre. Előbb utóbb megunja a posztolgatást.

Vagy beszélj az ofővel, hogy a gyerekeknek így nem jó. Kérd meg, hogy ezt jelezze ő is az anyjuk felé. Vagy az osztálynak tartson előadást az internet veszélyeiről, hátha a gyerekek maguk jelzik az anyjuknak, hogy elég.

Több frontról támadj, ha már nem csak te jelzed, akkor muszáj lesz észbe kapnia.

2021. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Sok esetben nem a képek mennyiségével van a gond. Előbb-utóbb ciki lesz a gyereknek, hogy anyuka/apuka fürdetős/pelenkázós, ételmaszatos, vagy nagyobb korban más, de később kevésbé vállalható fotókat oszt meg róla. Szerencsére rólam ezek a hagyományos családi albumban lapulnak.

Vannak országok, ahol a gyerekek perelhetnek is a személyiségi jogaik miatt.

Nem tudom, hogy anyuka milyen képeket oszt meg, de itt van két szélsőséges példa:

1. Van egy ismerősöm, felnőtt fiatalember (enyhén értelmi sérült), akinek tavaly született két unokaöccse. Rengeteg ismerőse van, mert szenvedélyesen levelez a világ minden táján, de nagyon haüar kimerülnek a beszélgetések (mit csinálsz, mit ettél, hova mész, milyen az idő, mit olvasol stb.). A gyerekek születése óta viszont folyamatosan küld képeket, sőt fürdetős videót is (kitakarás nélkül az alig pár hónapos gyerekekről. Úgy, hogy nem is ismerem a szüleiket sem, nemhogy olyan viszonyban lennénk, hogy tudnom kellene milyenek a gyerekeik. És biztos vagyok benne, hogy nem csak én kapom meg ezeket. Amikor megpróbáltam vele megértetni, hogy ne küldjön nekem (és másnak sem), mert a tesója nem hiszem, hogy örülne neki, meg azért ki tudja ki és nit csinál a képekkel/videókkal, nem értette. Különben is neki megengedi a bátyja, meg az anyukája is.


2. Barátnőm volt kolléganője (és családja) a naturalista életmód szenvedélyes híve. Otthon nem is viselnek ruhát. A gond ott kezdődött, amikor anya Facebook-on elkezdett családi fotókat megosztani, amikor apuka és kisfia együtt játszottak, hogy milyen cukik már... Az volt a hülye, aki szólt, hogy gond van, végül a vezetőség kötelezte a fotók eltávolítására. A durva az, hogy a csaj bíróságon (irodán) dolgozott.

2021. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor megegyszer: nem tilthatod meg neki.
2021. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

Hivatalos jogi úton nem tudsz mit csinálni, de ha jelented Facebookon, lehet, hogy törlik. A kiskorúakra vonatkozó szabályokat komolyan veszik, nem kell hozzá törvényi előírás, elég ha hivatkozol a fb alapelvekre, aztán annyi.


Sajnálom, tudom, hogy bosszantó lehet, mert mi sem rakunk ki semmit a gyerekről, csak magunknak készítünk fotót, de látom, hogy egyesek mit művelnek és ultragáz...

2021. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem neked kellene beszélni a zexeddel, mert ez teljesen hatástalan lesz (nekem is az a Hódi-Berki páros jutott eszembe erről). Inkább a gyerekeknek kellene az anyjukkal beszélni. 11 évesek, nem kicsik már és ha ez nekik kényelmetlen, beszéljenek az anyjukkal, hogy ők ezentúl nem akarnak a Facebookon szereplni, és megkérhetik hogy távolítsa el a képeket. Neked sajnos nincs ebbe beleszólásod jogi értelemben, nem tehetsz semmit.
2021. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A héten elfogok vele ismét beszélgetni erről, illetve szóltam az anyjanak is aki óvónőként azért ismeri a gyerekek lelki világát. #14 -esnek meg azt üzenem, hogy igenis meg fogom tiltani, mert ahogy írtam, a gyerek lelki világa sérült, mivel a kisebbik nem mond semmit el az anyjának. Erre meg talán a gyermekvédelmisek is felkapnák a fejüket. Felfogom őket is hívni.
2021. máj. 16. 23:13
 18/23 anonim ***** válasza:

"14 -esnek meg azt üzenem, hogy igenis meg fogom tiltani..."


A 14-es meg üzeni, hogy hacsak nem te vagy az egyik törvényhozó vagy maga az Úristen, még véletlenül se tudod megtiltani.

2021. máj. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
#18 Akkor a gyermekvédelmisek fognak elbeszélgetni vele amiért lelki sérülést okoz ezzel a gyereknek. De gondolom te is az a posztolgató lehetsz ha nem tudod ezt megérteni. Mert a gyerek testi vagy lelki sérülését nem veszélyeztetheti! Vagyis nem sima posztolgatásról van szó.
2021. máj. 17. 06:35
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagyok posztolgato. A gyerekem se kicsi már. Plusz nem is arról volt szó, hogy ne érteném meg. Megértem. De ettől függetlenül továbbra se lehetséges megtiltani, ezt kellene megértened. Mehetsz ahova akarsz, hidd el, értelme nincs.
2021. máj. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!