Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélitek azt, aki most, a...

Elítélitek azt, aki most, a járvány alatt gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Neten (főleg mondjuk Redditen) olvastam jó pár komentet, miszerint akinek a járvány alatt jut eszébe gyereket szülni, az önző, mert ígyis dugig vannak a kórházak, le vannak terhelve az orvosok, stb. erre néhányan még direkt odamennek szülni.


Én amúgy nem vagyok "covid-tagadó", tervezem is magam beoltatni, illetve nem szeretem a kifejezetten a gyerekeket sem, szóval nem a gyerekek iránti elvakult imádatom mondatja ezt velem, de szerintem túlzás lenne azt mondani, hogy most akkor minenkinek álljon meg az élete és ha valaki teherbe esik a járvány alatt, az is egyből szaladjon abortuszra. Bár azért van igazság abban, amit a másik oldal mond és nem tudom, mit gondoljak.

Szóval ti mit gondoltok erről?



2021. máj. 16. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Olyan február/március óta van helyzet Európában, vagyis 14-15 hónapja. Egy terhesség 9 hónapig tart. Plusz ugye tavaly nyáron arról volt szó, hogy mindjárt túlvagyunk rajta.

Aki elítéli azokat, akik most vállalnak/vállaltak gyereket, az szerintem nem gondolkodtam ezt át teljesen.

2021. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
dehogy!
2021. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%
Ó igen, mert ha nem megyek be szülni, akkor az orvosom és a szülésznőm aznap varázslatos módon intenzíves szakorvosokká változnak, és a csecsemősnővérek meg intenzíves ápolókká. A ctg meg lélegeztetőgéppé. Hát persze.
2021. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 leszek, hormon gondjaim vannak, az orvosok azt mondták elég kicsi esélyem van természetes úton teherbe esni, és közben fogant a babánk.


Hát önzőség vagy sem, én megtartom. Egyébként nem miattam leterhelt az egészségügy. A vizsgálatok javarészét magán úton intézem, hogy elkerüljem a covidos emberek többségét, szakrendelőkben. A kórházban optimális esetben kb 2 napot leszek majd, és ahogy írták, a szülészeten és nem az intenzíven. Ezen kívül engem kórházban a terhesség miatt nem láttak még és reményeim szerint ha nem muszáj, a vége előtt nem is fognak. Ilyenformán nem tudom a terhességem miért is befolyásolja a covidos emberek ápolását.

2021. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
96%
Az élet nem áll meg. Az élet élni akar!
2021. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem ítélem el, de azért annak legyen tudatában az ember, hogy esetleg nem jut hozzá rögtön minden ellátáshoz és ezt vállalja.
2021. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem éltünk rettegesben a vírus miatt, ugyanúgy élünk mint előtte. Szerettünk volna babát, sajnos az első elment, és mondták hogy minél előbb jön a szivárványbaba annál biztosabb h egészséges lesz. Úgy néz ki bevált (kopp-kopp). Én a kovid osztályos kórházba járok terhesgondozasra mert ott az orvosom. Ráadásul az elején gyakran mentem az előzmények miatt. Semmi fennakadást nem tapasztaltam, minden vizsgálat rendben megy, annyi hogy apuka nem jöhet be, így magánban megyünk pl.babamozira hogy láthassa. Néha kaptam az ítélkezést a környezetemből, hogy miért most, aztán de hülye vagyok h a kórházba járok, aztán azért mert nem oltatom be magam... A leterheltségről meg annyit, hogy az új szerződéseknek hála több ezer eüs dolgozó mondott fel...Azt hiszem ez sokkal nagyobb probléma. Örüljünk, hogy a sajnálatos halálesetek száma mellett, sok új kis élet is születik. 🙏 24hkm
2021. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki elitéli, az soha nem is akar gyereket, és most tök jó, hogy van egy újabb ok amiért lehet szapulni a gyerekeseket/terheseket.

Mint amikor próbálja beadni, hogy a bolygó megóvása érdekében felelőtkenség szülni. Persze, mintha amúgy annyira teperne gyerekért.

Undorító mikor valaki álszentkedik, meg úgy tesz mintha fájó szívvel valami hú de nagy áldozatot hozna.

Akik most az 1.re nyomtak azok mindig elitélik a terheseket. Vagy covid, vagy mert a bolygó, vagy mert szépen süt a nap.

2021. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt se felejtsük el hogy egy nő egyedül nem csinál magának gyereket, kell ahhoz egy férfi is
2021. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én februárban szültem, ami azt jelenti, hogy már bőven itt volt a koronavírus, mikor teherbe estem tudatosan. Nálam amiatt alakult így, mert a munkám szempontjából vagy most volt itt az idő, vagy legközelebb 5-6 év múlva legkorábban. Mindegy, hogy miért, nem tartozik ide, de korban mindenképpen most volt ideális.

Egyébként különösen annak fényében érdekes a kérdés, hogy mi a munkám és ott mit is tapasztaltam így a covid alatt. Fogorvos vagyok és egészen megdöbbentő, hogy a legnagyobb járvány közepette is mikkel tudtak megjelenni emberek. Például tavaly tavasszal hiába állítottak át minket sürgősségi ellátásra, bizony szembesülnöm kellett azzal, hogy sokaknak a "kicsit el van színeződve a fogam, ki kéne fehéríteni", meg a "b@sztassa a nyelvem ez a 100ezer éves tömés, ami amúgy már 5 éve is b@sztatta" is sürgősnek minősül, ha éppen akkor unja meg, vagy akkor viszket meg neki. Hiába volt kiírva, hogy megjelenni csak telefonos egyeztetés alapján, aki úgy gondolta, az egyszer csak becsücsült, lehetőleg minimum egy kísérővel (nehogy már egy 25-26 éves felnőtt, épkézláb ember egyedül menjen fogorvoshoz), majd aztán odaböfögi, hogy amúgy napok óta lázas, köhög. Ennél már csak az volt cifrább, mikor kiderült, hogy az illető amúgy a karanténjából lógott meg egyáltalán nem sürgős beavatkozása miatt, illetve olyan is volt, aki konkrétan covidos beteg mellől jelent meg és akiről egy hét múlva kiderült, hogy ő maga is az, melynek nyilván voltak a rendelőnkre is hatással lévő következményei. A tervezettnél egy hónappal hamarabb hagytam abba a munkámat, mert adott pillanatban hetente többször volt direkt kontaktom olyan emberekkel, akik tudták, hogy terhes vagyok ÉS magukról is tudták, hogy covidossal laknak együtt/tüneteik vannak, mégis úgy gondolták, hogy eljönnek. Volt olyan páciensem, aki hisztériás rohamot kapott azért, mert nem én fejeztem be a munkát a szájában, hiszen ő nem megy emberek közé, ő biztos nem covidos, csak őt vállaljam el még (ez ráadásul már belelógott abba az időbe, amikor terv szerint sem dolgoztam volna már, a hasam mérete miatt aligha tudtam volna belehajolni a szájába). Hogy a lakosság fele analfabéta, azzal is most kellett szembesülnöm, hiába a kiírás több helyen piros, nagy betűkkel a maszk viselésről, vagy arról, hogy kísérő csak rászoruló esetén (pl kiskorú, mozgássérült ember), esetleg hogy a váróban maximum 8 ember tartózkodhat, ott sz@rták le magasról az emberek az utasítást, ahol csak tudták. Miközben én pl terhesen dupla maszkban, plexiben dolgoztam, addig Hisztis Mirtillek tömege ült a váróban, hogy megfulladnak a Mari néni által stoppolt rongyikában, meg amúgy is ugye fogorvosnál annyira kell felnőtt embereknek rettegni, hogy a fél családnak fogni kell a kezecskéjét, mert megjelent egy státuszfelvételre, esetleg egy tömésre.


Úgyhogy bocsi, de én nem gondolnám ,hogy egy kismama lenne önző, ha a fenti viselkedés rendben van, már pedig ezek szerint rendben van, ha a hozzánk tartozó betegek (7-en dolgozunk együtt fogorvosok) nagy része így viselkedett, akkor szerintem az is elfogadható, hogy valaki szülni merészel és ezért egy pár órára lefoglalja egy orvos figyelmét (mert hogy 1-2 óránál több dolga nincs egy orvosnak egy szülő nővel).


Egyébként itt emelném ki, hogy én 2 napot voltam kórházban, amit ott tapasztaltam orvosi vizit néven, az több volt, mint nevetséges. Azért igazán felesleges bárkinek odajönni, pláne többed magával, hogy megkérdezze "hogy vagyunk", meg hogy kakáltam-e már. Bármit csinálnak az orvosok abban az időben, hasznosabban telt volna. Arról nem a szülő nő tehet, hogy rossz és elavult a rendszer, tele van "így szoktuk" habitusokkal, amelyek nagy része feleslegesen lopja az időt, esetleg eszközöket, kórházi helyeket.

2021. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!