Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélitek azt, aki most, a...

Elítélitek azt, aki most, a járvány alatt gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Neten (főleg mondjuk Redditen) olvastam jó pár komentet, miszerint akinek a járvány alatt jut eszébe gyereket szülni, az önző, mert ígyis dugig vannak a kórházak, le vannak terhelve az orvosok, stb. erre néhányan még direkt odamennek szülni.


Én amúgy nem vagyok "covid-tagadó", tervezem is magam beoltatni, illetve nem szeretem a kifejezetten a gyerekeket sem, szóval nem a gyerekek iránti elvakult imádatom mondatja ezt velem, de szerintem túlzás lenne azt mondani, hogy most akkor minenkinek álljon meg az élete és ha valaki teherbe esik a járvány alatt, az is egyből szaladjon abortuszra. Bár azért van igazság abban, amit a másik oldal mond és nem tudom, mit gondoljak.

Szóval ti mit gondoltok erről?



2021. máj. 16. 17:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
97%

Engem eleve nem érdekelt ez a mizéria. Páromat sem.

Meg amúgy is mire vártunk volna? Párom 53 éves, nincs gyereke, illetve most tőlem lesz az egyetlen aki júliusban fog megszületni. És ő lesz élete értelme, soha semmiért, semmilyen helyzetben nem mondott volna le erről a csodáról 😊

2021. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
33%

Nem ítélem el azt, aki most gyereket vállal, csak bátornak gondolom őket. Nem csak a járványhelyzet miatt, hanem az egész várható jövő miatt. Nem szeretném, hogy a felnőtt gyerekemnek már egy katasztrofális világban kelljen élnie. Hogy majd áll egy komoly klímakatsztrófa közepén vagy egy sokkal rosszabb járványhelyzet közepén reménytelenül és arra gondol, hogy miért kellett egyáltalán megszültenie.

Lehet mondani, hogy alapból nem akarok gyereket és csak még egy kifogást keresek. Én tudom magamról, hogy nagyon szeretnék gyereket. Egy jobb világba szülnék is. És itt nem csak magára a világra gondolok, hanem magamra is, a mindennapokra. Ért engem elég lelki fájdalom, hogy az esélyt se akarom annak megadni, hogy a gyermekem, akit imádnék, ezeket esetleg átélhesse.


Két dolgot ítélek el, de ezt bármikor:

Akik tényleg meggondolatlanul szaporodnak, mert gyereket kell csinálni. Rossz emberek, bántják a gyereket, nem törődnek velük, csak kipipálhatják az életükben, hogy na összehoztunk gyerekeket.

Azt pedig még jobban elitélem, aki a nagy semmire szül gyereket. Aki tudja, hogy már az első gyereknek nem tud ételt adni, de még szül mellé párat, hátha jön a segély.

2021. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Sajnálom utolsó, hogy így látod :( engem is ért elég lelki bánat, de ha így látná mindenki a világot kb okunk sem lenne élni (sokszor láttam így én is). Ez az egy életünk van, boldognak kell lennünk benne. És muszáj minden erőnkkel ezen legyünk. Bár nem tudjuk megváltoztatni a rossz dolgokat, és sokmindennel együtt kell élnünk, de szerintem nagyon fontos miként gondolkodunk.
2021. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!