Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezen felülemelked...

Hogyan lehet ezen felülemelkedni? A ti anyósotok is a "legokosabb", ha a gyereknevelésről/gondozásról van szó?

Figyelt kérdés
Mindenbe beleszól,mikor egyen, mikor pisiljen....Ha szépen és tisztelettel visszaszólok önfejűnek titulál.Tudom, hogy nem kéne vele foglalkozni,de már nyugtatót kapok be,ha jön!
2010. aug. 24. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled. Az enyém is nagyon okos, de én mindig a gyerekorvosra és a pszichológusokra :) hivatkozok, ha valamivel nem értek egyet, amit mond (elég sok ilyen van). Persze dehogy mondja meg az orvos mindig, hogy mit hogy kell csinálni, csak én füllentek kicsit.

De tény, hogy baromi idegesítő.

2010. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jah...Az enyém még az orvosoknál is okosabb,szóval rájuk se tudok hivatkozni:-( Hogy a francba tud valakinek ekkora egoja lenni :-S
2010. aug. 24. 08:37
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Együtt laktok, hogy ennyire bele tud szólni?

Én nagyon kerülöm az anyósommal való talákozást. A fiam 4 hónapos, eddig látta kb 5ször, és most kezdte ezt az "én unokám" stílust. Kérdezés nélkül felkapkodja a nyugodtan elnézegető gyereket. elvonul vele szem elől, múltkor letette a kanapéra és ott hagyta, pedig a baba már forog.

Ezeket a dolgait most fogom helyretenni, amíg nem késő.

Anyukám többet van a gyerekkel, az elején bepróbálkozott ő is, de néhány látványos kiborulásom elég volt, hogy értse, mit szeretnék.

2010. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt szerencsére.Telefonon osztja az észt, és jön látogatóba....

sajnos el kell viselni,ha visszaszólok csak rosszabb!De hát nem élhetek egy hónapból 10nap nyugtatón:-(

2010. aug. 24. 09:03
 5/11 A kérdező kommentje:
Hogy fogod helyretenni?
2010. aug. 24. 09:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elő pillanattól ő a legokosabb, már a védőnőt is kioktatta mikor kijöttünk a kórházból...

A múltkor a fiát oktatta ki, hogy milyen meleg legyen a fürdővíz, a fia pedig kerek perec megmondta neki, hogy 19 hónapja ő készíti a vizet és tudja milyen melegnek kell lennie.

A múltkor a játékokat pakolták és mondta a gyereknek és nekünk, hogy csoportosítva rakja el a játékait, mert hogy az oviban majd úgy kell de könyörgöm a gyerek még másfél éves.

Nemsokára érkezik a második baba és jön "segíteni" kíváncsi leszek milyen okosságokat fog kitalálni.

2010. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az enyém is rohadtul okos!Mikor náluk vagyunk,rendszeresen felkapja a gyereket,hogy majd ő játszik vele,és beleteszi a járókába.A pici 2 perc múlva üvölt,ő meg az ágyon ülve nézi,ki nem venné.Beleszól,hogy milyen ruhát adok rá,mikor nálunk van rendszeresen leellenőrzi a baba szekrényét,hogy van-e rendes ruhája.Beleugat,hogy,mivel,hogyan etetem.Sorolhatnám.Eddig nem szóltam még vissza,nyeltem,mégiscsak a párom anyukája.De most elhatároztam,ha még egy rosszindulatú megjegyzést tesz,leorditom a haját.Már nagyon várom az alkalmat,sirva fog elhúzni,az biztos!
2010. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy fogom helyre tenni?hát...én egy nagyon nyugodt, türelmes ember vagyok, de ha robbanok...pl:azt tudom, hogy ha a baba nyugodtan ül a hordozóban, és anyós odalép, fel akarja venni, akkor odateszem a kezem, és megmondom, hogy akkor felveheti a babát, ha megkérdezi, ill. ha a gyerek nyűgös. HA elkezd okoskodni, akkor fogom a gyereket, és elviszem. (persze ha épp náluk vagyunk)

Egyszerűen nem látok más kiutat, mint nagyon bunkónak, elutasítónak és határozottnak lenni, ők másból nem értenek. Ja, a páromnak 2 nővére van és 3 unokahúga(ezért a sógornőim is mindent jobban tudnak), plusz anyós. Múltkor ők mind körbeállták a babámat, alig bírtam féken tartani őket. Iszonyatosan kimerítő volt, jó pofákat vágni ahhoz, hogy nyúzzák a babámat, akkor elhatároztam, ez volt az utolsó.

Szóval valószínű, hogy nagyon undok leszek. NEm érdekel, ha annak néznek, vagy ha családi botrány lesz. Szerencsére a férjem is mellettem áll.

2010. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi most ott tartunk, hogy a férjem megkéri, ne okosokodjon állandóan...Már előre látom, hogy megsértődik egy hétre, aztán kezdi előlről..Szóval lehet nekem is bunkónak kell majd lennem!
2010. aug. 24. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Hát nem semmi amiket írtok... benéz a szekrénybe... Na, ezt tuti nem hagynám.


Kedves kérdező! Az jó ötlet, ha a párod próbál vele beszélni. Ha megsértődik az az ő baja, majd megbékül, és ha újra okoskodik, akkor újra rendbe kell tenni. Nehogy már ezért kelljen nyugtatót szedned.

Nem tudom, milyen telefonon hív, ha mobil és kiírja a számot, ne vedd fel, ha számon kéri, mondod, hogy a gyerekkel voltál, nem érsz rá mindig felkapkodni a telefont. Az enyém vezetékesen szokott hívni (sajnos ingyen telefonál helybe), így azt többnyire ki is húzom, más úgysem keres rajta. Órákig tudna dumálni, mintha más dolgom nem is lenne, csak őt hallgatni, mert mást nem hagy szóhoz jutni.

2010. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!