Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a két szülő...

Tepfal kérdése:

Mi történik, ha a két szülő nem tud megállapodni a gyerek keresztnevét illetően?

Figyelt kérdés
Adhat az egyik szülő olyan nevet a gyereknek, amibe a másik nem egyezik bele? Névváltoztatáshoz mindkét szülő beleegyezése kell? A jogi háttér érdekelne, nem morális és párkapcsolati tanácsok, a kérdés teljesen elméleti.

2021. máj. 20. 23:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Most nem azért, de ha még ebben sem tudtok megegyezni, akkor nem értem, hogy mi a hót redvás francnak csináltatok gyereket... Szerencsétlen még meg sem született, de te már bíróságra akarsz járkálni, hogy te adhass neki nevet a párod ellenzése ellenére...

A következő mi lesz? Azon vesztek össze, hogy kék vagy zöld ruhát hordjon a gyerek? És akkor is mentek a bíróságra?

Tipikusan az a fajta vagy, akit büntetni kellene már azért is, mert egyáltalán eszébe jutott, hogy szaporodni akar... de a párod sem különb, ha ugyanilyen mentalitású.


Egyébként igen, a névváltoztatást sem csinálhatja meg a tudtodon kívül, de ha betölti a 18-at, akkor a gyerek maga dönthet a névváltoztatás mellett, és szívből remélem, hogy élni is fog ezzel a jogával, csak azért, hogy titeket beszopasson.

2021. máj. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

#11nek amúgy teljesen igaza van.

Miért nem adtok neki 2 keresztnevet? Így nincs vita és azt választja, amelyik tetszik.

Legalább normális neveket néztetek, mint mondjuk a Laura vagy az Attila vagy az idiótább Kolompár Achilleusz és Lakatos Audora típust?

2021. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Olyanról hallottam, hogy az egyik szülő családjában generációkon át öröklődik a keresztnév és a másik szülő egy ettől eltérő nevet akart adni. Itt egymásnál előbb akarták bediktálni a szülőszobán a nevet, a generációs volt a gyorsabb. A másik szülő nem nyugodott bele, perelt, nyert és 1 éves kora előtt megváltoztatták a gyerek nevét. Mondjuk ott válás is volt közben, mert a hagyományőrző család másban is dirigálni akart. (Kisfiú volt, az apa nevét kényszerítették volna.)
2021. máj. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonymousreview60 ***** válasza:
30%
#6: "hogy a Gültem az meg milyen név" [link]
2021. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonymousreview60 ***** válasza:
57%
Simán lehet a gyereknek két utóneve. Keresztneve csak 3 lehet, ld. [link] 21. § (4).
2021. máj. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Ismertem egy lányt, akinek a nagynénje adott nevet, mert a szülei nem tudtak megegyezni :D
2021. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Gyakorlati szempontból ez úgy működik, hogy amikor megszületik a gyerek, egyből megkérdik, mi lesz a neve. Ha az apa nincs ott a szülőszobán, akkor csak az anyától, ha apa is ott van, akkor mindkettejükhöz szól a kérdés. Hogy mi történik, ha az egyperces gyerek feje fölött elkezdenek ezen vitatkozni, nem tudom, de vicces lehet. :)

Jogszabály erre nem hiszem, hogy van külön.

2021. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Akik ilyen apróságban sem tudnak megegyezni egymással, azok miért kötöttek egyáltalán házasságot, vagy miért csináltak közös gyereket...???
2021. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
2, 5, 13-as válaszoló, nektek köszönöm. Többiek: világosan leírtam, hogy a jogi háttér érdekel, nem vagyok és reményeim szerint nem is leszek soha ebben a helyzetben. Minek szóltok hozzá, ha a kérdésre nem tudjátok a választ? Amúgy Kovács Lázár két Lázár nevű fiáról jutott eszembe a kérdés, ha jól tudom, ott az egyik kisfiú házasságon kívül született, ezért alakulhatott így gondolom (az eset részletei nem érdekelnek). Az érdekelt volna, hogy mondjuk egy ilyen esetben az apa tehet-e bármit is JOGILAG.
2021. máj. 21. 10:10
 20/21 anonim ***** válasza:
26%
Persze, kérdező, mese habbal...
2021. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!