Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, várandós anyukák,...

Szülők, várandós anyukák, gyermeket tervezők, egyszer majd gyermeket akarók. Nem féltek a mai világba gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a klímaváltozásról, a Föld túlnépesedéséről és ezek következményeiről gondolom, hogy ma elgondolkodtató kérdések lehetnek a gyermekvállalás során. (Emellett vannak egyéb fontos tényezők, de ezek elsősorban egyéni kérdések, mint például az anyagi háttér egy gyermek felneveléséhez.)

Bennem felmerül, hogy vajon a gyerekem 20-30-40 év múlva tudna-e normális életet élni. Ki fog-e tudni menni az utcára vagy nyáron olyan meleg lesz, hogy életveszély lesz kimenni? Lesz-e elég ivóvíz a Földön? Nem lesz-e a levegő annyira túlszennyezve, hogy friss levegőt is venni kell majd? Lesz(nek)-e a mostaninál sokkal súlyosabb járvány(ok)?



2021. máj. 23. 18:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Amit tudunk, megteszünk annak érdekében, hogy egy élhető világban éljenek felnőttként is (fajátékok, mosható betét, szelektív hulladék, kulacs, víztisztító, kevesebb, de jó minőségű ruha, hajtógázos termékek hanyagolása, saját veteményes és tyúkok, stb.) amellett, hogy marha cuki, ahogy a 2 éves viszi a liszt papírját a szelektívbe, mert tudja, hogy oda való, reményt is ad, hogy mások is így nevelik a gyermekeiket.
2021. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

Nos ezen én is elgondolkodtam. Fiatalon abban láttam a megoldást, hogy nem szülök. Nincs szenvedő alany.


De a világ sokkal passzívabb a környezettudatosság terén, mint ahogy a környezet jelen állapota indokolttá tenné. Tehát egyenlőre még mindig a gazdasági nővekedés az elismert út a sikerességhez, és mást nem vesszünk figyelembe. Vannak egyezmények ugyan, de ezek óvatosan annyira a "távoli jövőbe" akarják bevezetni a változásokat, hogy az ilyen ütemű kizsákmányoló gazdaság mellett kérdéses, hogy akkor lesz-e még értelme.

Ugyan sokan fordulnak pl. vegán elvek mentén készült termékekhez, másfajta étkezéshez, vannak öko gazdaságok, szóval jelennek meg az alternatívák, de gazdaságilag még mindig az üzemi termelés hoz nagyobb hasznot.

És amblock, ha a fiatalságot egy olyan generáció neveli aki ebbe tojik bele, ha más erősebb hatás nem éri akkor tojik bele. Vegyük pl egy átlag infuancert akár instán, akár YT-n. Milyen példát mutatnak a gyerekeknek? Vásárolj, vásárolj, mert a videósnak a szponzorációból van bevétele, a cégnek a "reklámból". Tehát a tudatosság sem olyan egyértelmű egy fiatal esetén akit a közösségi média jobban formál egy bizonyos korban, mint bárki.


Most ennek tükrében én úgy gondolom, hogy inkább szülni kell, ha te az értelmiséghez tartozol (és ami nagyon fontos van is affinitásod a gyerekneveléshez).

Anno a Hülyék paradicsoma című filmet annyira gagyinak és túlzónak éreztem... de most az internet korában a végtelen információ áramlás lehetőségével élve mit nyertünk? Visszatért a lapos föld hit... tényleg? Komolyan?! Sosem gondoltam volna, hogy a kötelező oktatás mellett, az internet korában oda fejlődik vissza emberek egy csoportja, hogy a föld laposságába hisz. És akkor őket kéne meggyőzni arról, hogy kevesebb zacskót használj ha elmész bevásárolni, mert lassan több a szemét a tengerben mint az ehető hal.

Úgyhogy az elbutulás annyira már nem is futurisztikus fanfic.

És a film tanulsága is az, hogy a diplomás tudatos pár, végül sosem szaporodott, mert mindig vártak a megfelelő időre, míg a súttyók, meg csak úgy gyártották a pulyákat.


Valahol ezt a folyamatot akarom "nem támogatni". Hogy értelmes gyereket nevelek, aki kiáll magáért, a környezetért. Ő lesz az egyike a tudatosabb felének az új generációnak, aki keresi a megoldást pont azokra a problémákra amiket felvettél.

Ha már mi nem teszünk sokat, akkor meg kell adni a lehetőséget az új generációnak, hogy jobbak legyenek mint mi. De az csak úgy lehet, ha olyan gyerekeket nevelünk, akik már szembe néznek a problémákkal.

2021. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%
Ha mindenki félne és azért nem vállalna gyereket, mert nem akar egy rosszabb, bizonytalan életet neki, bizony kihalna az emberiség. Lehet, hogy jobb is lenne? Lehet, ezt nem tudhatjuk. De az is lehet, hogy pont ez a generáció hoz egy szebb, új világot (ebben szerintem nagyon kevesen hisznek és bevallom, nekem is vannak kételyeim, de mivel nem vagyok jós, nem tudhatjuk, mi hoz a sors). Az emberiség a túlélésre, szaporodásra van kódolva, akármilyen idők is jönnek. Voltak rossz, nehéz időszakok az emberiség léte során, mégis itt vagyunk. Szerintem ez az ösztön erősebb, mint a félelem a jövőtől.
2021. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
21%
A klimaváltozás nem 50-100 év alatt fogja tönkretenni a foldet, ez miatt egyszerűen felesleges f.sni és ez szimpla álhiszti
2021. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Álhiszti? Mi ellen? :)
2021. máj. 23. 20:14
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
Akik szerint világvége lesz, meg jégkorszak 100 éven belül, azok sosem tanultak földrajzot, de a tanáruk se, aki ilyen b.romsággal riogat. Ez nem így működik
2021. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindenki önzésből szül, vagy pont nem szül, ahogy önzésből tesszük tönkre a földet. Én is szelektívezek, moshatozok, de a lábnyomom így is nagy, mert nagy házban élünk, utazunk külföldre évente, 20 pecig zuhanyzok, stb. Aki már szült, vagy fog, nem azon szorongani, hogy 50 évesen élhet-e még a gyereke, a közjóért meg pláne nem fog róla lemondani. Helyette reménykedik, vagy a kognitív disszonancia csökkentése érdekében ahogy a kommentekben is látható, érvel, nyugtatja magát. Várható, hogy senki nem fogja azt írni, hogy "vélhetően a gyerekem szomjan fog halni 40 évesen", így a kérdés sem túl elegáns.
2021. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
9%

Nyitó: "Nem féltek a mai világba gyereket szülni?"


Nem.


8: "A Földnek jobb lett volna, ha kihaltunk volna."


Beszélj a magad nevében.

2021. máj. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

12-es válaszolóval értek egyet.


Szerintem is inkább az értelmiségi rétegnek kellene szülnie.

Így azért van remény, hogy a jövőben megoldódnak ezek a problémák. Garancia nyilván semmire sincs, de meg kell adni az esélyt.

2021. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Én ezen sokszor gondolkoztam már, szerintem az emberiség lehet, hogy túlszaporodott, de idővel majd rendezi magát ez a viszony. A vírusok/baktériumok is egy sűrűn lakott térségben tudnak igazán pusztítani, ott, ahol látsz 2 embert tíz kilométerenként, ott nem.


Ha történik is valami katasztrófa, és az emberiség elkezd tömegesen kihalni, a végén úgyis maradnak túlélők, mert azok mindig maradnak. Ilyen szempontjából Magyarország az egyik kincsesbánya a természetes ivóvizeivel, és lehet az ország 90% tök jól ellenne, amíg pár hét alatt szomjan hal fél India vagy Afrika.


De ezek csak elképzelt jövőképek, és a covid rádöbbentett, hogy édesmindegy milyen pesszimista vagy optimista elképzelésed is van, ha maholnap történik valami váratlan, akkor csak pislogsz, hogy hoppá. Csernobil is pusztított rendesen, de most a helyén mégis egy zöld, élettel teli szellemváros van. Lakhatatlan az embernek, de másoknak nem. És ez szerintem általában igaz a Földre, járványok, katasztrófák, háborúk, csapások és változások jönnek mennek, folyamatosan és állandóan. Múltban, ma is, és a gyerekem jövőjében is. De felesleges ezen izgulni, mert nem tudhatod, mi lesz.


Ha pedig mégis félsz, hát saját döntésed jogán nyugodtan maradhatsz gyerekmentes, senkit nem zavar. Én nem félek a jövőtől előre, akármi lesz, majd szembenézek vele, ha már megtörtént.

2021. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!