Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire beszélitek meg...

Mennyire beszélitek meg anyukátokkal a gyerekvállalás témát?

Figyelt kérdés

Első babával próbálkozunk, de nem akar összejönni. Közben nővérem terhes lett és kezdem cikinek érezni, hogy nekünk nem sikerül. Abszolút nem beszélünk otthon ilyen témákról, pedig olyan szívesen megbeszélném anyukámmal a vizsgálati eredményeket vagy hogy mit kellene még kiprobálnunk. Nővérem még kevésbé segítőkész.

Ti megbeszélitek ezeket a családban vagy ezt nem szokás és csak a párokra tartozik?



2021. máj. 25. 23:19
A kérdező szavazást indított:
Mindent megbeszélünk
Csak nagyvonalakban beszélünk róla
Barátnőkkel beszélem meg
Csak a párokra tartozik
94 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez nagyban függ attòl, hogy milyen a szülőkkel a kapcsolat. Mi 20. hèt körü mondtuk csak el, hogy nagyszülők lesznek. Vetèlèseimről nem tudnak, ismerősök közt volt, akinek emlìtettem.
2021. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nagyon szoros a kapcsolatom édesanyámmal, beszéltünk róla, mikor nem jött össze, akkor is kértem a lelki támogatását. Én például el sem tudnám képzelni, hogy egy vetélésnél ne támaszkodjak rá is férjem mellett. Hisz ő mégiscsak nő, volt sajnos vetélése is, igazán megértené min megyek keresztül.

Persze aki ezt nem beszéli meg, azt is megértem, ezt mindenki maga döntse el. Mindenki maga tudja a viszonyokat.

2021. máj. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Megbeszélem vele de barátnőkkel is. Kikkel beszélnem meg mégis?
2021. máj. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem mentem bele a sikertelenségbe és a próbálkozásba, de a babákról korán tudott. 😊
2021. máj. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Nővéremnek 1 év próbálkozás után mondtam el, hogy mi a helyzet. (Nagyon nehezen beszélek a problémáimról). Utána megkönnyebbültem, és a 3 év küzdelmeiről mindent tudott, vizsgálatokat, lombikokat, pozitív tesztet.

Anyum és a család többi tagja csak a 12. héten tudták meg a hírt, de a lombikot és a sikertelen éveket nem.

1-2 barátnőm is tudta, hogy próbálkozunk, de csak nagyvonalakban beszéltem velük erről.

2021. máj. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Én inkább barátnőkkel beszélem meg.Igyál inofolicot,nekem az segített.
2021. máj. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez a családi viszonyoktól nagyban függ. Nekem anyámmal rossz a kapcsolatom, értelemszerűen nem osztottam meg vele ilyen információt. Egy barátnőmmel viszont nagyjából egy időben kezdtünk el próbálkozni, vele mindent megosztottunk egymással, és most a babáinkkal kapcsolatban is megy ezerrel a tapasztalatcsere. Anyósomnak még el is mondtam volna, ha ő nem lenne az a fajta, aki egyből a legrosszabbra gondol és pánikolni kezd. Csak utólag tudta meg, hogy 9(!!!) hónapig próbálkoztunk, és ő maga mondta, hogy még jobb is, hogy nem tudott róla, mert biztos megijedt volna, hogy valamelyikünk meddő... -.-'
2021. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk majdnem 1,5 évig tartott, nem mondtuk senkinek. De ez már olyan határeset volt, szerintem ha továbbra sem sikerül, lassan elmondtam volna. Ha el szeretnéd mondani, mondd el. Ez teljesen emberfüggő, ki hogy szeretné és milyen a kapcsolat.
2021. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Mi mindent megbeszélünk.

De mi ilyenek vagyunk, a nővéremet apukám vitte hetente hormon kezelésekre.

2021. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem túl szoros a kapcsolatom az anyámmal, így nem beszéltünk meg semmi ilyesmit. 12.héten tudta meg, hogy terhes vagyok, előtte azt sem említettem, hogy “próbálkozunk”, igaz gyorsan összejött.

Nővéremnek teljesen más a viszonya vele, kb. az első pozitív teszt után elmondta neki és azóta is mindent megbeszélnek.

2021. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!