Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érezte magát jól nálam a...

Nem érezte magát jól nálam a lányam? Éjszaka sírt az anyja után?

Figyelt kérdés

5 éves a lányom, külön élek tőle és az anyjától. Ennek ellenére születése óta részese vagyok az életének. Heti többször látogattam, később cipeltem mindenmerre, vagy délutánokat töltött nálam. Hétvégén aludt volna először nálam, mert az anyukája ment valahová és későn ért haza. Mindketten jó alkalomnak gondoltuk ezt arra, hogy először legyünk mi ketten több napot együtt. Délután átjött a gyerek, minden rendben volt egészen alvásidőig. Sírt az anyukája után. Nem tudom, hogy rosszul csináltam-e valamit. Tudtam, hogy mellette kell lenni, amíg elalszik, ott ültem az ágya mellett, viszont nem hagyta addig abba a sírást, míg éjjel felhívtam az anyját és érte nem jött.

Kérdés: Még kicsi hozzá, hogy az anyukája nélkül aludjon? (Bíztam benne, hogy van annyira bensőséges viszonyunk, hogy velem sem lesz ez probléma)

Esetleg valamit orsszul csinálhattam-e, vagy mi lehetett az ami miatt nem érezte velem magát jól a lányom?

Korai lenne mostanában újra megpróbálkozni egy ilyen nálam alvással? Az exem nem akarja erőltetni meg én se. Viszont szomorú voltam, hogy így alakult.


2021. máj. 26. 23:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj, nem rontottatok el semmit! tényleg nagyon jó olvasni, ahogy így együtt tudtok működni a kicsi érdekében!

amúgy abszolút gyerekfüggő, van hároméves a családban, aki a látogatás végén azt mondta, hogy most megy velünk a mi városunkba (az egész család jött volna következő hétvégén), kérdeztük hoyg tényleg? mondta hogy tényleg, erre hazavittük, egész héten jól elvolt szülők nélkül este telefon, pityergés, de amikor kérdeztük, hogy jöjjenek-e érte, egyből abbahagyta, (pedig egy órányira lakunk egymástól, vissza is jöhetett volna másnap) másik kicsi még kilencévesen is sír, ha másnál kell aludnia.

gyerekfüggő is, meg hát ja, új a helyzet, még sose csinált ilyet, a kiskölykök elsírják magukat új helyzetekben :) (valószínűleg ha a nagyinál vagy otthon egy bébiszitterrel alszik életében először az anyja nélkül, akkor is elsírja magát, nem veled van a baj)

2021. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Megkérdezte az anyja az ottalvásról természetesen. Látszólag örült neki, de úgy tűnik estére meggondolta magát. Különben ő is szeret napközben elleni máshol, azzal nincs probléma.

2021. máj. 27. 14:37
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, és természetes. Én imádtam máshol aludni kiskorom óta, unokahúgom meg 10 évesen is hazakéretőzött, mert otthon a legjobb.


Ez gyerekfüggő :)

2021. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Először is nagy dicséret nektek, példás szülők vagytok 🤗

Másrészt ne vedd magadra. Gyerekfüggő is. Én a fél életemet nagyszüleimnél töltöttem, bármikor nagyon szívesen aludtam ott, húgom addig ordított ugyanott, amíg haza nem vitték. Ő anyásabb volt. Nem írtad, hogy egyébként máshol szokott-e aludni, mert ha most 5 évesen aludt először másnál (nem anyukájával), akkor szinte számítani lehetett rá, bárkinél ugyanez lett volna. Esetleg, ha még alszik délután, próbáljátok eleinte azzal, hogy veled is kialakuljon valami "alvási rituálé".

2021. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. (A kedves szavakat a többieknek is). Próbálkozok/unk.

Szokott máshol aludni, de az anyjával. Ez lett volna az első külön estéjük.

Sajnos/nem sajnos már nem alszik, nálam 1 esetet leszámítva, mikor nagyon lemerült az ‘aksija’ sosem aludt délutan. 😄 Otthon se szokott már nagyon, persze köszi az ötletet.

2021. máj. 28. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!