Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudok úgy kötődni a...

Miért nem tudok úgy kötődni a második babámhoz, mint az elsőhöz?

Figyelt kérdés
A lányom 2,5 éves. Mikor megszületett olyan békesség, öröm szállt rám, azonnal odáig voltam érte. Nem tudom most mi a baj, mert a második babát is terveztük, nagyon vártuk mind. Mégis mikor megszületett, nem történt semmi. Ellátom, babusgatom, törődöm vele, de nem érzek semmit. Nem látom szépnek, nem akarom szoptatni sem, inkább cumisüvegből etetem, nem tudom mi van velem, úgy érzem mintha nem az enyém lenne. 3 hetes kisfiú. Férjem szerint csak depresszió, de engem megrémiszt ez a helyzet. Vagy csak több idő kell most?
2021. máj. 28. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem hormonok miatti enyhe depresszió, majd helyrejön, viszont szoptatnám a helyedben, ez nemcsak kedv kérdése, a babának jobb, én amúgy tápszereztem, nem azért mondom, mert ősanya vagyok, de ha van tej, akkor inkább szoptasd, mint a cumisüveg.
2021. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez összetettebb. Az hogy nem akarod, hogy belőled egyen egy nagyon erős kép, egy tudatalatti érzés kivetülése. Én ennek utánamennék az biztos, de engem eléggé érdekel az önismeret. Egyébként a lányodat szoptattad?

A másik a hormonok. Nézz utána a D-Mer szindrómának. Nekem az elején nagyon erős volt, majd enyhült. 1 éves koráig szoptattam.

És egyébként ha "csak enyhe" depressziód van, azt se kéne elhanyagolni meg legyinteni, hogy magától elmúlik. Tudom hogy nem divat a mentális egészséggel foglalkozni, pedig sokkal több mindenre kihat mint gondolnánk.

2021. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
41%
12 két gyerekkel már nem tudsz mindenen picsogni hetente kétszer 1 órát a pszichiáternél, nem arról van szó, hogy nem szükséges, de nekem erre csak gyerek előtt volt időm és nem is segített sokat.
2021. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
Amikor megszületett második gyermekünk, én is hasonlóan voltam. A lányom akkor volt kétéves. Ő volt addig a minden, nehezen jött össze, nem is volt biztos, hogy akarunk vagy lehet egyáltalán második. De mégis belevágtunk, hamar össze is jött. Nagyon örültünk neki, főleg amikor megtudtam, hogy kisfiú lesz, mert mindig vágytam egy fiúra is. Szerettem őt már a kezdetektől fogva, aranyóra is volt (lányomnál nem), de vhogy mégis mindig úgy éreztem, hogy a lányomat jobban szeretem. Persze elláttam, etettem, babusgattam, de sokszor elhanyagoltnak éreztem a nagyobbat, és megviselte a kistesó érkezése. Az elején volt egy időszak, amikor úgy voltam, hogy lehet, mégsem kellett volna még egy gyerek. De ahogy teltek a hónapok, egyre jobban kötődtem a fiamhoz, nem tudtam volna már elképzelni az életemet nélküle. A lányom is kezdte elfogadni, megszeretni őt. Szerintem ez fog változni nálad is, csak még a hormonok is dolgozhatnak, meg ez most egy új helyzet.
2021. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

13, aki így fogalmaz, hogy "picsogni a pszichiáternél", az az életben nem fektetett időt és pénzt önismereti tréningbe. Plusz keveri a dolgokat, nincs tisztában a pszichiáter és oszichológus közti különbséggel.

De mondtam, hogy divat nem foglalkozni a mentális jólléttel, vagy "picsogásnak" aposztrofálni. Nekem volt időm is meg igényem is rá, mind gyerek előtt, mind gyerek után, mert tudom, hogy ez a gyerekem kiegyensúlyozottságára is hatással van, illetve jó ha én a családi rossz mintákat nem adom neki tovább. De hidd el tisztában vagyok vele, hogy egyesek - mint te - erről mit gondolnak. 😉

2021. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
15 nyugodtan leszállhatsz rólam, ha annyira rendben lennél magaddal akkor nem a gyk-n másznál rá random emberekre, hanem élnéd az életedet! Nagyon jól tudom miről beszélek és képzeld pszichiáterhez is lehet járni beszélgetni (pszichoterápiára), vagy akár picsogni, ha én úgy akarom hívni, megtehetem.
2021. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez szules utani depresszio. Keress fel egy szakembert sokat tud segíteni! Nekem segitett 2 es fel eve
2021. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
15, nem tudom ki "mászott rá" kire - olvass vissza ;) Én leírtam a véleményemet a kérdezőnek, utána Te szólítottál meg. De részemről befejeztem a "rádmászást".
2021. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a lelkiismereted, mert nem biztos hogy a párod az apuka😱😳
2021. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Biztosan 19es😂 magadból indulsz ki gondolom.
2021. máj. 28. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!