Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig nagy családról álmodozt...

Mindig nagy családról álmodoztunk a férjemmel, de most úgy érzem, ez az egy gyerek is az agyamra megy. Nem akarok többet. Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés
Nem ezt beszéltük meg. De nekem elegem van. Az állandó szolgálat, üvöltés, agyrém.
2015. jan. 24. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idős a gyermeked? Ez az érzés majdnem minden szülőt utolér egyszer, de általában idővel csillapodik, és felváltja az újabb gyerek iránti vágy. Legalábbis én ezt olvastam és hallottam többektől is. Valamint saját magamon is tapasztaltam. :)
2015. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1.5 éves.
2015. jan. 24. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"Hogyan mondjam el?"

Drágám!

"Nem ezt beszéltük meg. de most úgy érzem, ez az egy gyerek is az agyamra megy. Nem akarok többet.

De nekem elegem van. Az állandó szolgálat, üvöltés, agyrém."

2015. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Miért nem neveled meg ezt az egy gyereket?
2015. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem akkor kell második, harmadik gyerek, ha mindkét fél készen áll rá, ha nem, és úgy írsz, fogalmazol, ahogy most. Mindenkinek az a jobb, ha nem szülsz.
2015. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha mindenkit utolérne ez az érzés amit aztán a gyerek utáni vágy váltana fel, akkor nem lenne annyi egyke.
2015. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Első válaszoló vagyok: az én gyermekem is 1,5 éves. Nem könnyű időszak, most én sem vágynék még egy csemetére, de már körvonalazódik bennem a gondolat, hogy talán majd pár év múlva nagyon jó lenne még egy baba.

Én kb a lányom 1 éves korában voltam azon a szinten, hogy görcsbe rándult a gyomrom, ha valaki megkérdezte, hogy mi a helyzet a tesó-témával. Gondolni sem akartam rá, úgy éreztem így teljes és kerek a családunk, nem kell tesó, akit akkor csak egy idegennek, csúnyán mondva "betolakodónak" képzeltem el. Aztán ez szépen változni kezdett.... szerintem nálad is hasonlóan lesz.

2015. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is 1, 5 éves, kislány. Én addig nem tudtam második babára gondolni, amíg a lányom nem aludta át az éjszakát. Miután ez sikerült, kb. 1 éves kora körül, azóta én is kipihentebb, türelmesebb vagyok. Most kezdtünk el próbálkozni.

Amúgy amit javasolni tudok első lépésben a férjeddel beszéld meg őszintén az érzéseidet, ráértek pár év múlva 2. babát vállalni. Második lépésben próbálj meg kikapcsolódni, magne b6 stb.

De a gyerek nem tehet semmiről, már ott van, foglalkozni kell vele, megérzi rajtad a feszültséget.

2015. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismeros id megallt az elso gyerek utan...total kikeszult. Megertem.

Aztan mikor a kisfiuk 4 dves lett megis vallaltak egy kovetkezot, majd mikor a masodik ketto lett, jott a harmadik. Szoval nagy csalad lettek. De ezt az elso evekben nem mondta volna meg senki.

En soha nem akartam egyet sem...most van egy masfel eves kuslanyom, baromi nehez, de barmennyite is az orulet szelen egyensulyozok, bevallaltam a masodikat, mert tudom, ha egyszer tulkutok ezen az idoszakon nem lesz fog ravenni semmi, hogy en ezt megegyszer vegigcsinaljam. Igy inkabb most, amig meg benne vagyunk. Elmeletileg pont ket eves lesz, mikor erkezik a teso....hat nem mondom, hogy nem vagyok besz.rva.

2015. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz rola beszelni vele , kezd el a tablettaszedest a tudta nelkul.
2023. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!