Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek vagy hogy mondjam...

Mit tegyek vagy hogy mondjam meg a páromnak, hogy terhes vagyok? Azt sem tudom mit tegyek, össze vagyok zavarodva, még azt sem tudom, hogy elvetessem-e vagy nem.

Figyelt kérdés

Ma csináltam két tesztet, mivel késett. Mind a kettő pozitív. Nőgyógyásznál még nem voltam, holnap kérek majd időpontot.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Terveztünk babát, de nem most, hanem 10-12 év múlva. Fiatalok vagyunk mindketten, és fiatal még a kapcsolatunk is, 1 és fél éve vagyunk együtt. Mit tegyek? Hogyan tálaljam neki?



Nem kellenek a szent beszédek, hogy a gyerek ajándék, meg ne vetessem el, mert gyilkosság, stb. Még nem tudom mi lesz, majd megbeszélem a párommal. És nem kell kioktatni, mert védekeztünk, és nem megszakításos módszerrel. És az Istenes idézetek se kellenek privátba. És nem kell belinkelni ilyen témájú kérdéseket, nem vagyok troll. A helyzet komoly.



2020. júl. 7. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Mit értessz fiatal alatt? Pár éve még természetes volt hogy 20-22 évesen szülnek.
2020. júl. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Akkor minek írod ki ide, ha nem akarsz negatív kommentet? Komolyan nem értem, nyilván megmondod neki, hogy: Jani, terhes vagyok, aztán valószínűleg abortusz lesz.
2020. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

,,Nem kellenek a szent beszédek, hogy a gyerek ajándék, meg ne vetessem el, mert gyilkosság, stb. Még nem tudom mi lesz, majd megbeszélem a párommal. És nem kell kioktatni, mert védekeztünk, és nem megszakításos módszerrel. És az Istenes idézetek se kellenek privátba. És nem kell belinkelni ilyen témájú kérdéseket, nem vagyok troll. A helyzet komoly."


Ha nem vagy troll ,akkor honnan tudod, hogy mik jönnek?:) Meg, hogy privátba is menni fognak?:D


Megmondod, hogy Pisti terhes vagyok.Aztán eldöntitek mihez vagytok fiatalok, mihez nem.

2020. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha nem vagy troll ,akkor honnan tudod, hogy mik jönnek?:) Meg, hogy privátba is menni fognak?:D


Onnan, hogy pár hónapja kiraktam egy kérdést a testvéremmel kapcsolatban, erre jöttek privátba és másolgattak ki nekem a bibliából. Talán onnan.

2020. júl. 7. 17:47
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Kertelés nélkül mondd meg, h0gy terhes vagy.

Együtt eldöntitek, hogy mi legyen.

2020. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Ha 10-12 év múlva terveztetek gyereket akkor max 20 évesek lehettek. Ilyen fiatalon egy másfél éves tini járogatásba egyértelmű, hogy nem vállalunk gyereket. Leülsz szépen személyesen a pároddal, elmondod neki és megmondod, hogy ezt a gyereket mindenkinek az érdekében most nem tarthatjátok meg. Ha emiatt elhagy akkor elhagy, inkább mint hogy 3 ember életét tegyétek tönkre.
2020. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Először mindenképpen döntsd el, hogy mit tennél, ha


a) a párod nem akarná, hogy megtartsátok;

b) ha párod azt mondaná, mindenképpen tartsátok meg;

c) ha párod azt mondaná, úgy dönts, ahogy a szíved diktálja, ő mindenképpen el fogja fogadni a döntésedet.


Aztán fentiek függvényében röviden, tényszerűen vezesd elő, hogy ez most így alakult, el kell döntenetek, hogyan tovább.

Semmiképp se menj bele egy olyan vádaskodásba, hogy most melyikőtök a hibás. Ha pár nap gondolkodási időt kér, adj neki. Azért ez eléggé mellbevágó tény lesz neki.

2020. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanez jutott az eszembe, utolsó 😆😆
2020. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem kérdés, hanem ventilálás.

Ebben csak ti, (de leginkább te) tudtok dönteni, és ha nem vártátok, nagyon mívesen nem kell felkészülni a bejelentésre.

"Lali gond van, pozitívat teszteltem, most mi legyen?"

2020. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem tudja megmondani, mit fog reagálni. Nem tudod jól tálalni.

Csak mondd el. Vagy tedd le a tesztet elé.

Sokkolni fogja. Ahogy téged is.

Ne viccesen mondd meg. Az gáz.

Felnőttként tényt közölsz.

Én a helyedben bevonnám a részletekbe, vagyis menjen veled orvoshoz, izgulja végig ő is, ne csak te.

Lesz pár hét, míg el tudjátok dönteni, mi legyen. Mondjuk azt nem írtad, mennyit késett. Csak élő, vagyis már szivhanggal rendelkező embriót vesznek el.

2020. júl. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!