Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem lehet gyermekem, hogyan...

Nem lehet gyermekem, hogyan mondjam el, mit fognak szólni?

Figyelt kérdés

Sajnos betegségek sorozatával vagyok megáldva, amiknek a végső következménye az, hogy nem szülhetek gyermeket.

Nem szeretném részletezni, nehéz róla beszélni.


Viszont anyósomnak minden álma egy unoka volt. Már korábban is beszélt róla, mennyire várja, hiszen csak egyetlen fia van, tehát mi tudtuk volna megajándékozni azzal, hogy nagymama legyen.

Nem mertem még odaállni elé, és közölni vele. Félek, hogy mit fog szólni, hogy csalódik bennem, és megváltozik a kapcsolatunk.

Ha valaki volt már ilyen helyzetben, kérem, segítsen, hogyan állt a szülők elé és hogyan fogadták?

Nagyon el vagyok keseredve, hogy mi lesz ebből.


Tudom, hogy ott van még az örökbefogadás lehetősége, ami nálam abszolút szóba jöhetne, de ő vér szerinti unokára vágyott, nem egy számára idegen gyermek felnevelésére.

És ha valaki azt mondaná, miért foglalkozom a véleményével, hiszen az én gyermekem lenne, de nagyon szeretem, és ez fordítva is így van, és nem szerettem volna csalódást okozni.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok a fentiekkel kapcsolatban, illetve, hogy aki érintett volt hasonló dologban, hogyan élte meg ezt!



2018. okt. 21. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj, de kit érdekel, hogy anyós mit akar?? Miért kéne tőle félned és magyarázkodnod neki? Ez a ti életetek, a magánügyetek. Nem lesz gyerek, mert ti így döntöttetek, ennyit mondanék. Nyilván nehéz számodra így is ez a sok betegség és fájó pont, nem kell senki orrára kötnöd és mentegetőznöd! Egyébként nálunk is anyós nyekergett folyamatosan az unokaért, hogy ő mennyire akar és mikor lesz már végre, stb stb, teljesen magátol értetődőnek vette, hogy szülni fogok, mire megmondtuk neki, hogy nem, nem lesz gyerek, tehát erről még most tegyen is le. Mi szimplán csak nem akarunk és náluk is férjem az egyetlen gyerek, de ez van. Ez a mi életünk. Persze anyósnak nem tetszett, magyarázott, hogy az milyen szép dolog, milyen jó, legalább egy kell...De hamar megértettük vele, mi is a helyzet.

Egyébként pedig teljesen abszurd attól tartanod, hogy emiatt megromlik a kapcsolatotok, hisz normális ember nem haragszik olyan miatt, amirol a másik nem tehet. Nem tehetsz arról, hogy nem lehet gyereked, tehát ne félj emiatt!

2018. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ferjed tud rola? Mert o a sarkallatos pont. Ha o elfogadja, hogy nem lesz kozos gyereketek, akkor az anyos velemenyevel ne torodj.
2018. okt. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen az anyóstól függ, sajnis vannak olyan kattant hárpiák akik ilyenkor mindent az ember fejéhez vágnak mintha az ő hibája lenne de ha anyósoddal tényleg jóban vagy és kedves, megértő embernek ismered szerintem nem lesz gond ha elmondod hogy betegség miatt nem lehet vérszerinti gyereked, oké, biztos kicsit szomorú lesz de ha normális nem fog hibáztatni.

Amúgy nem értek az ilyenekhez szóval bocsi ha hülye kérdés de pl lombik is ki van zárva?

2018. okt. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell egymagadban az anyósnak/szülőknek ezt bejelenteni, hanem a férjeddel közösen. Rajtatok kívül álló okai vannak,(de ha nem így lenne is kizárólag a ti döntésetek a gyerekvállalás) ezt csak egy ostoba és korlátolt, rosszindulatú ember nem érti meg, avagy fogadja el. Elmondjátok mi a helyzet, aztán ha továbbra is értetlenkedik, vagy problémázik, netán látványosan csalódott/puffog vagy egyéb nem tolerálható módon problémázik, az már a férjed dolga, nem a tiéd. Ugyanis az ő anyja, leállítania is neki kell, ha számodra/számotokra bántóan és nem elfogadhatóan viselkedik akkor vagy később a jövőben.
2018. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez nem rajtad mulik, meg kell hogy ertse, ahogy az utolso is irja.

Ez olyan mintha penz nelkul akarnal megvenni egy palotat. Ha nincs akkor nincsen. Ha nem lehet akkor sajnos ez van.

Ha tenyleg normalis megerti ha nem erti akkor valojaban nem normalis hanem tenyleg onzo, rosszindulatu es egy csepp empatiaval sincs megaldva

2018. okt. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki saját vérszerinti gyerekről unokáról álmodik. De a ti esetetekben az örökbefogadás az egyetlen út így szerintem attól is mindenki boldog lehet.

Van egy ismerősünk aki szuntén efyetlen gyermek, végül egy babát fogadott örökbe mert másképp nem lehetett volna gyereke. Mindenki pozitívan állt hozzá

2018. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 momoka 2002 ***** válasza:
100%
Ha csakugyan jo a kapcsolatotok es szeretitek egymast,(anyossal) nem ertem mi a gond. Allj ele es beszeld meg vele, kezd azzal mi mindenen mentel keresztul es mi a kovetkezmenye es hogy mik a lehetosegeitek most. Szerintem meg fogja erteni.
2018. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem mondanám el sehogy. És nem azért, mert félnék a véleményétől, hanem mert ez kettőtök intim magánügye, de főleg a tied. Az unoka amúgy sem megrendelésre készül.

Ha a férjed tudja, és benne van az örökbefogadásban, akkor nincs itt semmi gond. Ezt kettőtöknek kell eldönteni, nem a rokonságnak.

Amúgy jogosan félsz ettől. Nem tudom, milyen a kapcsolatotok, de valószínű, hogy megpróbálna kitúrni az unoka érdekében. Egy anyós se szereti jobban a menyét, mint az unokáját.

2018. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te nem nem akarsz gyereket,hanem betegség miatt nem lehet,ha ezt valaki nem érti meg azzal ne foglalkozz. Mellesleg,ha nem akarnál sem lenne semmi köze hozzá. A te tested a ti kapsolatotok, a párod szeret melletted van mindenben akkor az örökbefogadás egy nagyon szép cselekedet. ☺ Otthont és családot adtok egy árva gyermeknek ennél szebb és önzetlenebb dolgot nem is lehetne tenni. Aki nem tudna szeretni az unokáját,mert nem vér szerinti az egy nagyon felszínes ember. A család az ahol jól érzed magad. ☺ Nekem a rokonságban van egy nő,aki 20 eve együtt van a párjával nincs gyerekük,mert valami furcsa betegsége van (nem tudom a nevét) a lényeg az agyában van egy vérrög,ami miatt az orvos megmondta neki,hogy bele halhat a szülésbe bem bírja a terhelést... Nos úgy nezett rá az anyós mint a véres rongyra. Kitagadták... Ők meg nem is látogatják a párja mellé állt 20 eve boldogok anyós nélkül.
2018. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha a párodnak lehet gyermeke és szeretne is, béranyaság szóba jöhetne. Úgy tűnik más gyermekét is szívesen felnevelnéd. Ha pedig csak szülni nem tudsz de vannak petesejtjeid, biológiailag is a sajátotok lehet a gyermek.

A család elől elhallgatni ezt a problémádat nem volt jó döntés mert felér egy hazugsággal. Elhitettél velük valamit ami nem igaz. Ha végre színt vallanál legegyszerűbb ha a betegségeiddel kezded és onnan vezeted át a dolgot. El kell neki mondanod mindent és a lehetőségeiteket.

2018. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!