Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi esély van hogy autista...

Mennyi esély van hogy autista gyermek szülessen ha a párom előző kapcsolatából autista gyerek született?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes, de attól félek, hogy terhesség alatt végig aggódni fogok nehogy valami baja legyen... párom is azt mondta hogy olyan 2-3 éves koráig nem igazán lenne nyugodt.
2019. márc. 15. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Az autizmus nem feltétlen öröklődő állapot.

Lehet 2 normális ember gyereke is autista, ahogy 2 autistának is egeszséges gyereke.

Itt nincsenek esélyek, meg százalékok. Ha a párod családjában volt autista, nyilván nagyobb rá az esély(mert elvileg a férfiak adják tovább), de persze ez sem 100%.

Ráadasul a pároddal kell egyet ertenem, mer 3 éves kor alatt raadásul nem megallapithato.

Szóval igazabol ez egy lutri. Vagy bevállaljatok a babat vagy nem.

2019. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Kicsit hasonló volt a helyzet nálunk is, bár nem autizmus, hanem fogyatékosság miatt. Párom unokatestvére fogyatékosan született, elég durván, most 30 hoz közel egy 10 éves gyerek szintjén sincs. Én már amikor ez kiderült a kapcsolat elején, tudtam h gyereket neki így nem szülök sose, féltem nagyon. Jó pár év múlva derült ki, h nem genetikai oka van annak h fogyatékos, hanem azért mert az anyja 4 napig feküdt 40 fokos lázzal terhesen, anélkül h csillapította volna (mert árt a gyógyszer.... ), így alakult ki nála. Na ennek fényében már belementem a gyerekvállalásba, bár ígyis bennem volt a félsz, egészséges kisfiunk lett. Az autizmusnak azért sok változata van, enyhe,erős, hát a pakliba benne va, főleg h a gyereke az. Ha engem kérdezel ilyen háttérrel nem szülnék neki, de ezt neked kell eldönteni.
2019. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Ugyamár. A mi családunkban apai ágon sok "defektes" van. Hallás sérült, látás-mozgás sérült. Mégsem lett mindenki siket. Söt azoknak az embereknek is egëszséges gyerekeik lettek. Van a beltenyészet is, mikor rokon a rokonnal, gyerekeik is születtek, nem defektesek. Igazából a fence se tudja, hogy ez min múlik.
2019. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az is lehet ha lányuk született volna akkor az nem lett volna autista, mert ugye a fiúknál a jellemzőbb. nem?

Amúgy a nő részéről az unokaöccse szellemi és testi fogyatékos de azt mondják hogy szülés közbeni komplikáció miatt. Mindenesetre az anyja (vagyis a nő tesója) enyhén szólva zizi, kettyós...

2019. márc. 15. 15:54
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Szülés miatt I komplikáció miatt. Mindennek megvan az oka. Azt a hülyeséget meg honnan szedte, hogy a fiúk nagyobb eséllyel autisták mint a lány ok? Tök mindegy fiú vagy lány, ugyanúgy lehet autista mind kettö. Ez nem a nemén múlik
2019. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Inkább olvass utána mint hogy te beszélj hülyeségeket. 4:1 arányban a fiúknál gyakoribb.

2019. márc. 15. 16:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is sok "kettyós" van. Attól az én gyerekem nem az. Igaz, én minden tesztet megcsináltattam ami létezik.

Hülyeség amit beszélsz, és nem a statisztika miatt. Rengeteg lány autista is van, ez szinte már népbetegség lesz. Valahol olvastam.

Meg az "ha nem fiú lesz, hanem lány, akkor nem lesz autista" es ezt honnan veszed? Te tudod elöre hogy fiú vagy lány lesz? Ne viccelj már. Amúgy se azon múlik már mondtam. Ugyanúgy születhet lánya, és autista, meg fia is. De lehet hogy egészséget lesz, de sajnos ez csak késöbb dedülhet ki. Ugye akkor már a gyerekét nem lehet kidobni a kukába.

2019. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Úgy látszik gond van az értelmezokészséggel mivel én nem kijelentettem hanem kérdésként felvetettem hogyha esetleg nem fiú hanem lány lett volna akkor lehet nem jön ki nála a dolog.

2019. márc. 15. 16:21
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Szia, én fiam esélyes volt hogy aspergeres. (ez az autizmusnak egy magasan funkcionáló változata, azaz rendkívül okos csak mégse tud szociálisan úgy funkcionálni) .

Hálistennek kiderült hogy nem az (de addig évek teltek el)

De a férjem is elég fura pasas :) Imádom, de egyértelműen vannak autisztikus vonásai (bár ez sokakra jellemző).

Én is úgy tudom, apai ágon öröklődik és igen, fiúknál sokkal gyakoribb.

Helyedben elmennék egy genetikai tanácsadásra ahol elmondják mennyi százalék az esélye annak hogy ez megismétlődik (pláne így hogy az anya ugye más).

Mi míg végére nem értünk a kivizsgálásoknak, addig nem mertünk második gyereket vállalni .

(mondjuk nem feltétlen az öröklődés miatt, hanem mert annyira aggódtunk mi is a baj vele , beilleszkedik e a társadalomba majd , nem evett rendesen, nem aludt szóval nehéz volt az eleje).

2019. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9 vagyok, nézd ezt meg !


[link]

2019. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!