Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szuletett mar valakinek igy...

Szuletett mar valakinek igy EGESZSEGES gyereke?

Figyelt kérdés
25. Hetben vagyok es a babam a 14.hettol folyamatosan le van maradva a korahoz kepest, mar 4 hettel kisebb mint kene. (A fogantatast pontosan tudjul mert lombikos baba) Az orvos azt mondja hogy ez IUGR, hetente figyeli hogy hogy van, azt mondta kihuzhatjuk a 30.hetig is akar es akkor kiveszi. A felelmem csak az hogy ha el is tudunk menni a 30.-32. lehet ez a baba egeszseges? Ha mar a 14.hettol gyakorlatilag nem kapnelegendo oxigent es tapanyagot?:( a dokim erre azt mondta, h lehetetlen megjosolni, ezert tapasztalatokra lennek kivancsi

2019. márc. 15. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom néznek nagyon gyakran szívhangot és ami még fontos a vér oxigén ellátásának az Uh-n nézése(kék-piros színes UH).


Egyik legfontosabb kérdés, hogyan méri az orvos. Vagy is mit mond, hogy egy 25 hetes magzatnak mekkora a minimum és maximum mérete? Ès abba nem fér bele? Mert Mo-n rengeteg doki azt mondja, hogy a maxatnak x hetesen x meretnek kell lenni, pedig ez nem igaz a magzatok is mint a születés után a gyerekek vagy mi emberek egy minimum-maximum méret között vagyunk korunkhoz képest.


Ilyenkor szerintem ha szívhang jó és az oxigén ellátás is jó megpróbálják minél tovább bent tartani a babát.


Nekem növérem 40 éve még mikor nem volt Uh egy kicsit sem született 1,5 kg-al. Toxémia miatt, de minél tovább bent tartották. Telejsen egészséges ember, az iskolában 3-4-esre teljesített.

2019. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Igen persze mindenfele flowmetriat nez, az agyban, koldokzsinorban, placentaban, szivecskejeben... van egy hatarertek ami alatt azonnal cselekedni kell, hal isten meg adelett vagyunk. Egy ideig biztam abban h csak elmertek meg ilyenek de ezt a 4 hetet mar nem

Lehet annak betudnk. A cel az hogy minel tovabb bentmaradjon, de ha annyira romlanak az ertekel h fenyegeto veteles van akkor kiveszi

2019. márc. 15. 17:25
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Mi az oka hogy nincs ellátva megfelelően?


Szerintem mint általában a korababák, egészségesek, de korai fejlesztést igényelnek. Szenzonmotoros, tsmt, babauszas, es behozzák, csak kicsit gürcölősebb a dolog.

2019. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lepenyelegtelenseg:(
2019. márc. 15. 17:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

Lehet valahogy fokozni a működését? En arra gyurnék nagyon.

Kivanom a legjobbakat!

2019. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos elvileg nem lehet tenni semmit, varni es figyelni a babat, ha romlik az allapota kiveszik hatha kint meg tudjak menteni...
2019. márc. 15. 19:34
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Nekem két IUGR babám született, de mindkettőnél a harmadik trimeszterben lett probléma, és végig tudtam őket hordani. A kislányomnál ki sem derült, csak a műtőben volt meglepi, mikor kivették 38 hetesen (farfekvés miatt). 2200 gramm és 44 cm volt. Utoljára 35 hetesen nézték ultrahanggal, akkor 2320 grammra tippelték... A kisfiam 2670 gramm, 54 cm volt, nála már tudtuk, hogy nem okés. A 34. héten még rendben volt, 36+5-nél a dokimnak már nem tetszett a mérete, visszarendelt 2x, látta, hogy nem nagyon nő, 37+5-nél mondta, hogy császár.

Egészséges lehet, persze, ezek babák általában nagyon picik csak, de iszonyú szívósak, nagyon gyorsan fejlődnek, a szerveik érettsége pedig megfelel a koruknak teljesen. Nekem is mindkét gyerek egészséges, ügyesen szopiztak rögtön, és nagyon gyorsan híztak az elején.

Minden jót kívánok neked!

2019. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik szobatársamnál volt ugyanez, neki adtak mindennap egy vérhigito szurit, ez elvileg fokozni tudja a méhlepény vérellátását, mást nem tudtak vele csinálni, vitaminok, ilyesmi nem növelte a baba súlyát, 30. héten lett neki császár. Remélem minden rendben lesz veletek. Legjobbakat kívánom!
2019. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja egyébként 30. hétre született baba lehet teljesen egészséges is, sőt már korábban is minden oké lehet, de nem egy sétagalopp, keress egy jó pic-et, mert a baba hónapokig ott lesz, ráadásul ki tudja a 30. héten hány hetesnek felel majd meg a baba súlya. De azért inkább arra gondolj, hogy manapság már 24. hétre született koraszülötteket is teljesen egészséges szintre tudnak felhozni.
2019. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem 3 héttel volt lemaradva de a 3. Trimesztertől


Diaphillyt kaptam akkor megugrott picit a fejlődés, normál kis súlyú babát szültem vetöltött 41. Hét után ( nápam is kizárt az elszámolás.

Pedig a lepényem és látszólag az áramlás is rendben volt.


Mint a szüléskor kiderült nagyon rövvid a köldökzsinór volt.



Minden rendben a lányommal...

2019. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!