Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek kevés magzatvíz mellett...

Akinek kevés magzatvíz mellett picike babája (IUGR) született, annak a második terhesség hogy alakult?

Figyelt kérdés

Kisfiammal az utolsó 3 hónapot kórházban töltöttem, minden nap infúziót kaptam. Szerencsére egészséges (de pici) babám született a 35. Heten 1840 grammal. A problémát a 18. Héten vették észre. Nem tudták megmondani mi okozta.


Most újra babát várok és a 15. Heten járok. Ahogy telik az idő egyre jobban félek, hogy megismétlődik. Ha van itt olyan aki hasonló problémával küzdött légyszíves írja le a tapasztalatait. Orvos szerint nem szokott ismétlődni, de én a kórházban találkoztam olyan anyukával akinél a 2. baba is pici lett. Neki viszont nem volt baja a magzatvíz mennyiségével.



#magzatvíz #IUGR #oligohydramnion
2020. okt. 3. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bár nem kevés magzatvíz miatt hanem toxémia miatt született sorvadtként. 37.hétre 2240g és 45cm.

Második lányunk teljesen átlagos méretekkel született 2920g 51 cm.

Most várjuk a 3.babánkat. 28 hetes vagyok a baba kisebb kicsit. Egyrészt 1 héttel később fogant másrészt genetikailag sem vagyunk se nem voltunk óriásiak születéskor sem.

2020. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem az első babám elmeszesedett mèhlepèny miatt 38.hèten született 2250g-mal, de makkegèszsègesen.Ezerrel szólított rengeteget,a kórházból 3nap után már súlygyarapodás sál mentünk haza.Fèl èvesen ducibb volt mint sok kortársa.

A második babám a 38.hèt elejèn 2800g-mal, a harmadik a 37.hèt első napján 2850g-mal született.Most a negyediket várjuk a 30.hèten 1600g.

Minden jót neked!

2020. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Szólított"szólított"helyett
2020. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Szólított.Folyton átírja a telefon 🤨
2020. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét fiam kicsi lett. A nagyobbik 1760 grammal született a 37. héten, senki nem vett észre semmit, érdekes módon. Szerencsére nem volt semmi baja, három hét után hazamehettünk, szépen szopott, havi egy kilót kapott magára az első fél évben. A zárójelentésén egy szót sem írtak róla, hogy mi lehetett a baj. A kicsinél már észrevették, hogy valami baj van a köldökzsinór keringésével, bár azt sem a kórházban, hanem egy radiológushoz tévedtem be a férjemmel, aki hasi ultrahangot csináltatott, s akkor mondta a doki, ha akarom megnézi a babát is. Ő szúrta ki ezt a dolgot, akkor a dokim befektetett a kórházba, hát ott kaptam hideget-meleget, hogy miért nem nőgyógyásznál voltam ultrahangon, stb. Egyik nap jó volt a keringés, a másik nap nem. Aztán végül megcsászároztak, mert megindították a szülést, de mindig leesett a szívhangja. Ő 2220 gramm volt, a 35. héten. Azt mondták, hogy valószínűleg genetika, a 32. hétig minden rendben volt. A harmadik gyereket nem mertem bevállalni, pedig szerettünk volna.
2020. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem megismetlődött. Lányom 2200 gramm 44 cm lett, 3,5 évvel később a fiam 2670 gramm 54 cm. Mindkettőt a 38. hétig vittem, ott már eléggé látszott a gond. Lányomnál nem tudtuk, hogy IUGR, de a magas vérnyomás miatt nem vártak tovább. A fiamnál másik dokim volt, ő az előzmények miatt figyelt nagyon, észrevette a lelassult növekedést meg a kevés magzatvizet, és amint a víz kritikusan kevés lett, a baba meg nem nőtt számottevően, császározott. Annyi szerencsém volt, hogy mindkétszer csak az utolsó hetekben lépett fel a probléma, 34 hetesen még minden oké volt. Ja, és nekem ezt mindkettőnél magas vérnyomás kísérte, de gyógyszerrel rendben volt.

Egyébként a lányom már elmúlt 5 éves, a fiam 21 hónapos, teljesen rendben vannak mindketten. Drukkokok, hogy ne legyen gond!

2020. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az én kisfiam 1840grammal született 35. Hétre. A 23. Héten befektettek a végéig, riogattak, végig rettegtem a terhesség utolsó 3 hónapját. A víz is időnként kevés volt.


Nehezen vettem rá magam második babára, de nagyon szeretnénk neki tesót. 16. Hétben vagyok és kislány lesz. Nagyon félek, hogy megismétlődik. Az orvosom szerint ritka, hogy ismétlődik, de ahogy q válaszokból meg mások történeteiből hallom azért előfordul sajnos.



Nálunk egyébként nem derült ki mi volt a baj, az áramlás végig jó volt, nem volt magas a vérnyomásom sem, nem volt fertőzésem, a fiam is teljesen egészséges. A császárt végző orvos a méhlepényen és a köldökzsinóron sem látott semmit

2020. okt. 7. 21:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Kitartást, ne is gondolj rá, hogy megismétlődik. Jó egészséget és sok örömöt a gyermekeidben!!
2020. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett kérdező?
2022. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

engem is érdekelne hogyan alakult


nekem első baba iugr 2400 g , 37. heten született, most lesz 3 , egészséges


második lányomat várom, 26. héten vagyok....


részemről annyi, hogy a cukromra figyelek, mivel minden más az elsőnél is rendben volt

2022. júl. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!