Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt még olyan anyuka aki...

Van itt még olyan anyuka aki tisztaság mániás?

Figyelt kérdés

Van 4 gyerekem. Amióta nem otthon lakom (15evesen jöttem el otthonról a mostani férjéhez, most 34vagyok ) azóta megszállottan tisztaság mániás vagyok. Rosszul vagyok ha kicsit is koszos valami. A gyerekek megszoktak ebbe nőttek fel és szerencsére ok is tudják mi a rend. Nem morzsalnak. Tudják kaja csak az asztalnál van.

A kérdésem a következő. Amikor megy hozzátok valaki akinek gyereke van és elkezd össze vissza enni a házban mert az anyja hagyja mert jajj hát otthon is így van az szól érte? A másik a cipő levetel. Én mi de kinek aki be akar jönni a házba megmondom vagyis megkerdem vegye le a cipőjét mert van négykézlábos baba. De anyósom ezen is poffeszkedett hogy nincs sár az ő cipője nem koszos. Persze ez baromira nem hat meg mert attól ugyan úgy le veszi. De ti ilyen helyzeteket hogy kezeltek?



2021. jún. 3. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Én nem vagyok anyuka, csak egy egyszerű, kifutó szériás kamaszsrác, de én is tisztaságmániás vagyok, főleg mióta egyedül élek. A saját fürdőszobámat, a műhelyemet és a kocsimat szinte hetente takarítom. Nem nevelte belém ezt senki se, egyszerűen csak látom, hogy mennyire ocsmány egy lelakott autó, ház, vagy garázs. Bár azt mindenképp meg kell említenem, hogy én teljesen más eszközökkel és módszerekkel takarítok (szóval nálam nincsenek súrolóporok, ecet, meg egyéb durva háztartási tisztítószerek). Például a műanyagápolót nem csak lökhárító és műszerfal tisztítására használom, hanem azzal tisztítom meg a padlót, meg a bútorokat is, miútán fertőtlenítettem őket kézfertőtlenítő géllel, vagy alkohollal. Na mindegy, csak gondoltam leírom, de vissza a kérdéshez...


Igen, tudom, hogy képernyő mögül könnyen beszélek, de a helyedben még jobban kiállnék az anyóssal szemben. Ez a te házad és a te családod basszus, senkitől nem kérsz lehetetlenséget, csak azt, hogy tessék levenni a cipőt és kezet mosni a fürdőben (ha hosszabb időre jött mondjuk). Különben én az embereket akkor se értem soha, hogy miért nem mosnak vécézés előtt is kezet... Nem csak utána kéne, hanem előtte is. Komolyan, mintha a középkorban élnénk. Egyébként az örkény vadász kóborkutyáját se érdekli, hogy van-e sár a cipőjén, vagy sem. Lehet, hogy a kocsi abroncsain sincs, mégse hozod be a lakásba azt se, amikor leveszed, és féket cserélsz mondjuk. Igenis állj ki a higiénia érdekében, én pont ezért nem vagyok beteg elsős korom óta, mert mindig higiénia volt körülöttem szerencsére.


20/F

2021. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem règ költöztünk be az új házba, az anyagi helyzetünk miatt elèg szerényes a berendezés, de minden hónapban tudunk valamit venni. Ősszel várjuk a babát, addigra mindenünk meg lesz.

Egyelőre szőnyeghiány miatt, és a hideg jàrólap miatt nem vetetjük le a cipőket a vendégekkel, de mindenkinek hangsúlyozzuk, hogy hamarosan lesz VENDÈGPAPUCS, és akkor nem lesz ebből probléma. Igaz néha én is húzom a számat, mert rend és tisztaság van ettől függetlenül, és hiába nincs kint sár, a bacik attól függetlenül a cipőn vannak...

Na meg akkor is.. a saját házàba lehet mindenki cipőben, de ha én leveszem másnál, akkor vegyék le nálam is.

Èn simán szólnék neki.

2021. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én NAGYON NEM vagyok tisztaságmániás, pont ezért nálunk az a szabály, hogy az emeletre nem lehet kajával felmenni, elég nekem idelent a morzsa. :)

Na ezt a szabályt gond nélkül kommunikálom az összes vendéggyerekkel, aki idetéved. :)

2021. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok tisztaság mániás, de az nálam is alap, hogy leveszem a cipőm, ha belépek egy lakásba, és kezet mosok. Akár van ott kisgyerek, akár nincs.


És akárki jön hozzám vendégségbe, ha enni is eszik, akkor az általam kijelölt helyen, és szólok, ha nem vigyáz. Értelemszerűen megterítek neki asztalnál, ha csak egy péksütit akar enni, akkor adok neki egy tálcát, hogy arra morzsáljon. És ugyanígy másnál se eszem le a padlót, ha maguktól nem kínálják fel, akkor is kérek egy tányért vagy valamit.


Aki ennyire nem képes, az szerintem ne menjen vendégségbe, mert ezek egyáltalán nem nagy dolgok.

2021. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az 1esnek... Le a kalappal előtted!! Remek fiú lehetsz. Nem piszkaltak vagy ér atrocitás emiatt hogy ennyire rendszerető vagy? Engem munkahelyen is egyfeszt piszkaltak hogy ez beteges. Na meg egy két ismerős. Hogy túlzásba viszed. Meg sok szerint attól h van baba nem kéne ennyire takarítani. Naa de napi 2szer porszivozok 1szer egy ecetes felmosás. Torolgetni minden nap kell mert külterületen lakunk száll a por. Kiallok én magamért csak rossz mikor a gyerekeket is megszoljak a suliba is hogy minek takaritunk ennyit. Meg hát ők is WC előtt után kezmosas. Cipőt haza jönnek törlik át az oldalát talpát fertőtlenítő szappannal úgy rakják a szekrénybe. És nem csak most a vírus miatt hanem amúgy is. Egy ember legyen arra igényes hogy nem megy retkes cipobe el.
2021. jún. 3. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

#1


Hát, mivel egyedül élek, ezért nem tud ki szekálni :D . Viszont azelőtt szinte mindenben jelen volt a sapkás eset (értsd: ha sapkát hordok az a baj, ha nem hordok sapkát, az a baj). Más szóval a családtagjaim mindenbe belekötöttek. Egyébként az lenne a minimális mindenki részéről, ha legalább hetente mindent áttörölgetnének a ház és a kocsi körül. Furcsa lehet, de a ritkább takarítás nehezebb, mert sokkal többet kell azzal az egy alkalommal takarítani. Így viszont hetente 1/4 óra mindenre elég és ennyi.

2021. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló. Igazából rend és tisztaságmániám van.

Van teraszunk és cipősünk is de mégse ott veszik le a vendégek főleg téli vagy esős időszakban idegesítő amikor tiszta sár minden vagy homok.

A sógornőm gyereke olyan, hogy képes saras labbal a nyolc hónapos gyerek játszószőnyegére rámenni annyira siet be. Vagy éppen firkál vagy a kezét keni a falba. Nekem 9 éves a nagy és egyszer sem csinált ilyet. A fika kenés a másik kedvencem tőle. 😣

A kabát vagy pulcsikat mindig a székre akasztják pedig van fogas is a cipősön. Enni nálunk az asztalnál szokás de náluk nem igazán szóval ha elmennek egy órát szedem a csipszet vagy a morzsát a földről. A baba előtt is ez volt.

Ha tehetem inkább az udvaron fogadom a kisgyerekes vendégeket főleg így nyáron és jó időben. Van kinn minden játszótér, trambulin, homokozó.

A családom megszokta a tiszta környezetet akkor más is legyen rá tekintettel, hogy nem azért hajtok minden egyes nap.

2021. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!