Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy osztjátok be az...

Anyukák, hogy osztjátok be az időtöket, hogy a munka és a gyerekek mellett legyen időtök arra is, hogy tiszta és rendezett legyen az otthonotok?

Figyelt kérdés

Anyukák, akik mindent vasaltok ágyneműt, törölközőt.. és fontos a rend és tisztaság úgy, hogy 8 órában dolgoztok, hogy osztjátok be az időtöket? Mit mikor csináltok?

Tudom nem kötelező vasalni, de itt most nem ez a lényeg.

Köszönöm



2018. aug. 10. 13:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
32%
A munkahelyen kipihenem magam, itthon meg hajtok.
2018. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nem egy lazsálós munkahelyem van, szóval ez nem opció
2018. aug. 10. 13:15
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Vagy felkeresnék egy pszichológust, hogy kiderüljön hol gyökerezik a rendmániám vagy ha olyan jó munkahelyem lenne és csak frissen vasalt lepedőre tudnék lefeküdni minden este, akkor fepvennék egy bejárónőt, aki hetente 1-2 nap besegít a vasalásba pl.
2018. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Azt hittem, hogy az lesz a kérdés, hogy hogyan jut időnk magunkra. Ez most meglepett.:D


Nem egyedül vezetem a háztartást, hanem a férjemmel együtt. 8 órában dolgozunk, de rugalmasan. Nem vasalunk ágyneműt, törölközőt és függönyt sem. De ha vasalnánk, gondolom, az is úgy lenne, hogy együtt vasalnánk ezeket hétvégén. Mondjuk programokra nem járnánk, de hát a vasalásért mindent:D

2018. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

1)Felesleges dolgokat nem csinálok.


2)Férj nem csinál plusz munkát és mivel mindketten ugyanabban a lakásban lakunk és a gyerekeket is közösen vállaltuk így kiveszi a részét a napi teendőkből.


3)Szortírozok, nem tárolok felesleges dolgokat.


4)Gyerek is be van vonva a házimunkába. Nem azt mondom h mosogasson, de tányér kerüljön be a mosogatóba, ha meg arra kérem h teregessen ki, akkr ne húzza a száját. Egyébként pedig rendre tanítom. Játszhat, több játékot is elővehet, de ami nem kell az landoljon a helyén. Könnyebbség-tárolódobozok.


5)"Sose menj üres kézzel egyik helyiségből a másikba!" pl. Megittam a kv-m kényelmesen a szobába, és indulok ki a konyhába, így magammal viszem a bögrét és berakom a mosogatóba. Ilyenek. Ezt nem tudom jobban elmagyarázni.


6)Mindennek megvan a maga helye. Ha használat után elteszem, akkor kevésbé alakul ki kupi.


7)Nem mindegy, hogy milyen nagyok a gyerekek, a lakás-ház, mi a férj foglalkozása(pl.szerelő-alkatreszek),vannak-e benti ill. kinti állatok...


8)Első dolgunk ha hazamentunk a cipő levétele és a helyére tétele..


Amúgy 1 gyerek. Szóval ennyivel könnyebb. Hazaérünk oviból, én mielőtt megyek érte bevasaroltam vagy a ferjem. Picit jatszok vele, beszelgetunk. Enni adok neki ha kér, egy kis gyümölcsöt.. Stb. Odarakom a kaját, 2 naponta főzök. Esetleg rendelek vagy férj főz...kinek mikor van ideje..Ekkor még rend van, mivel nem voltunk otthon, reggel nem csinalunk kupit es alvas elott osszepakolunk. Takaritok egy 30 percet max. Ebbe benne van minden. Kaják 7koznap "gyors" kaják. Pl. Tarhonyaleves(zöldség nélkül készítem) vagy bolognai, vagy tepsis husi-krumpli. Nem maga az étel lesz kész hamar, hanem nem kell mellette állni sokat, vagy az előkészület rövid..

2018. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Boldog gyerek

Tiszta lakás

Főtt kaja


-ebből kettő szabadon választható ;)


viccet félretéve: nem egyedül vagyok felnőtt a családban. A gyerek apjának sem szakad le a keze a porszívózástól vagy a főzéstől, mosástól.

2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Magamra jut idő, köszi :) A sorrendemben az utolsó a házimunka, fontosabbak a gyerekek a férjem és, hogy én is tudjak töltődni.
2018. aug. 10. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha utolsó a házimunka, akkor miért nem hagyod el a vasalást?

Egyébként annyi az egész, hogy a rendet nem rakni kell, hanem fenttartani. Nem nagytakarítást kell csinálni, hanem a tisztaságot fenttartani. Pl egyszerűbb és gyorsabb főzés után áttörölni a tűzhelyet, mint sikálni hetente vagy 2hetente.

2018. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Véletlenül elküldtem...

Szóval nem hinném, hogy pszichológiai eset vagyok, de köszi.Hol írtam, hogy a férjem nem segít?

Szimplán kíváncsi voltam, hogy ki hogy csinálja, ennyi.

Szerintem ennyire nem ördögtől való, hogy valaki attól, hogy dolgozik és törődik a családjával ebbe beleértem magamat is még tiszta házban is akar élni. Persze nem könnyű, ezért kértem segítséget.

2018. aug. 10. 14:00
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Még itthon vagyok jövő szeptemberig az ikrekkel, a nagy ovis, a férjem a kicsik fürdetésére ér haza. Ami fontos, hogy legyen tiszta ruha, ennivaló és tiszta edények és azért hetente 2x fel tudják porszívózni, felmosni. WC, fürdőszoba, konyha, portörlés szükség szerint. Két 15 hónapos mellett ahogy jut rá idő és energia :-) Ha visszamegyek dolgozni, akkor hetente egyszer takarítónő jön majd, veszünk egy mosó-szárítógépet és újra szolgálatba állítjuk majd a robotporszívót. Nem leszek hajlandó a gyerekeimtől elvenni azt a kis időt, ami munka után marad :-)
2018. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!