Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkötés így vajon lehetséges?

Elkötés így vajon lehetséges?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, második gyerekünket várom.

Csak őket szerentnénk, harmadikat semmi szín alatt. Én nagyon gondolkozom az elkötésen. Alapból a rámnéz a ferjem és már terhes leszek típus vagyok, nem szeretném, ha becsúszna még egy. Hiaba a vedekezés. Anyukám is kettőt tervezett, 5en lettünk (inekció és gyogyszerek mellett).

Ez már a 3.terhességem, a 2 baba közt volt egy vetélésem.


Kérdésem az lenne, mert a neten sok féle választ olvastam.


1, az a terhesség is beleszámit-e? Mert valahol 3 terhességet írnak, valahol 3 gyereket.


2, a korom miatt kérhetem-e. Mert valahol azt írják, hogy bizonyos kor plusz a terhességek száma, valahol azt, elég az egyik.


3. Ha ne adj isten egy 10év mulva meggondolom magam, akkor már a terhesség számomra kizárt, igaz? Szóval ez a műtét visszafordíthatatlan.


Illetve hol kell ennek nekiindulni?


2021. jún. 4. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy 3 gyerek vagy betöltött 40 év a feltétel, szóval még sokáig nem kérheted.
2021. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ.


Hát szomorú, hogy az ember nem dönthet a saját teste felett 😏

2021. jún. 4. 11:45
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

“ 3. Ha ne adj isten egy 10év mulva meggondolom magam, akkor már a terhesség számomra kizárt, igaz?”


Szerintem amíg akár csak feltételezés szintjén eszedbe jut a harmadik gyerek, addig inkább ne köttesd el magad.


Egyébként vagy 3 gyerek vagy 40 év. Esetleg a párod érdeklődjön utána, lehet, hogy a férfiaknál hamarabb megcsinálják.

2021. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 vér szerinti gyerek vagy 40 év. Szóval nem. Ha a párodnak más kapcsolatból van még egy gyereke vagy elmúlt 40, akkor ő elköttetheti magát.
2021. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Paromnak is csak a fiunk van, 31éves. És ő semmi szín alatt nem akarja ezt a beavatkozást, ahogy én sem tudnam elképzelni neki.

Akkor marad más modszer 🤷‍♀️

2021. jún. 4. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5

Egyèbként miért tudod magadnak és neki pedig nem?

Neked komolyabb beavatkozás, neki pedig nem az.


Külföldön van rá mód egyébként.

Szlovákiában Léván csinàlják 2 napos sebészeten.

2021. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1 napos*

Bocs

2021. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
És miért? Férfiaknak egy ambuláns műtét, nőknek meg egy laparoszkópia, ami azert jolvan megterhelőbb és jóval nagyobb rizikóval is jár..
2021. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Lehetne gyereked meddőségoben úgy tudom.
2021. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Amíg van méhed, lehet gyereked. Mesterséges megtermékenyítéssel. De valóban, amíg csak gondolati szinten is eszedbe jut, hogy mégis lehetne harmadik baba egyszer, addig ne köttesd el magad.
2021. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!