Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetseges, hogy a haromeves...

Lehetseges, hogy a haromeves gyerekem erzekeli a masodik babat?

Figyelt kérdés
Nem mondtuk meg neki, meg csak a 9. hetnel tartok, de mostanaban olyat jatszik, hogy baba van a hasaban, es mikor kerdezem, mekkora a baba, mindig a korulbeluli valos meretet mutatja (egy appban kovetem minden heten, hogy mikor mekkora). Lehet, hogy tud rola tudat alatt? Mar haromszor szobahozta, es mindig jol mutatta a magzat aktualis meretet. Volt valakinel hasonlo?
2019. ápr. 9. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ovodaban dolgozok, es 6 hetes terhesen a reggel mindig elsonek, egyedulikent ott levo gyerekkel rajzoltam, mikor megkerdezte, hogy nincs a kiralylany (azt rajzoltunk hetek ota minden reggel) hasaban baba? O.o

Szoval, szerintem erezhetik a kisebbek a terhesseget. :)

2019. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érzik :)

Kislányom elég zárkózott az idegenekkel de vasárnap oda jött hozzánk egy terhes nő és egyből mosolygott rá és gagyogott neki :)

2019. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Fiam is mondogatta, hogy anya ott a baba a pocakodban.

Nem voltam terhes a születése óta, nem is tervezzük...


Nem hinném, hogy megérzik, szerintem inkább pont beletrafáltak.

2019. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az a durva, hogy eddig nem is babazott, mar a 4. het elott pozitiv lett a teszt, aznap mentem erte az oviba, es kerdezte az ovonenije, hogy mi a helyzet, a gyerek azt meseli, hogy kisbaba van otthon. Es utana kezdodott ez, hogy az o hasaban baba van. Es hogy majdnem minden heten mutatta magatol, hogy mekkora.
2019. ápr. 9. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor még mi sem voltunk benne biztosak,annyira halvány volt a teszt,a kislányom odajött és átölelte,simogatta,puszilgatta a hasam. Kép is készült róla. Nem tudom,vagy megérezte vagy olyan kis okosak,hiába nem beszéltünk erről előtte és egyébként sem (pár órával előtte derült ki),ők mégis ,,összerakják" a képet,megváltozott hangulat,öröm,izgalom stb.
2019. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kisgyerekek sokkal inkább megérzések alapján gondolkodnak, mint a felnőttek. Nem valamilyen belülről jövő belső hangra gondolok, hanem mást látnak meg a felnőttek világából. Nekik nem az a legfontosabb, amit elmondanak nekik, hanem a testbeszéd, apró, nem tudatos célzások, a hangulat, a beszéd mögött rejlő ki nem mondott tartalmak. Mivel szóban még nem kommunikálnak annyira jól, mint mi, az agyuk jobban figyel ezekre az apró jelekre, és ezeket értelmezi. Sokszor olyan jelekből értenek, amit mi észre sem veszünk.


Ezért lehetséges, hogy tud róla. Nem magától érzi meg, hanem a környezetéből szedi össze a jeleket. Elég egy előtte elejtett megjegyzés, pl. a szülők kisbabát szeretnének, vagy anya a hasára teszi a kezét úgy, ahogyan nem szokta.


De ennyi idősen az információk még annyira rendezetlenül vannak a fejében, hogy nem követi pontosan a világ valós működését. Ezért ezek az információ morzsák nem biztos, hogy tudatossá válnak. Még ha tudja is, hogy a kisbabákat felnőttek szülik, és anya vár babát, ő pedig testvér lesz, ezeket az információkat nem úgy kapcsolja össze, mint mi. Ezért ezek a gondolatok játékos fantáziákká alakulnak. Pl. hogy a baba az ő hasában van.


A legjobb, ha hagyod megélni ezeket a játékokat. Közben lehet adni neki támpontokat a valósághoz. Pl. a baba anya hasában van, ha felnőtt lesz az övében is lehet, mekkora, hogy néz ki, stb. De a fantáziáit sem kell letörni, mert sokat segítenek a feldolgozásában, és később akár a testvérféltékenységre is kihathat, hogy most hogyan kezelitek ezeket.

2019. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!