Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén jelentkeztem át egy ELTE gyakorlóiskolába, hogy magasszintű kémia és biológia oktatásban vegyek részt. Sajnos ez az első évem amikor azt mondhatom, hogy rendesen tanulok biológiára és kémiára.(így 11.-esként)A régi iskolában nem kellett olyan komolyan vennem bár ott is mindent megtanultam, hogy kitűnő legyek.

A lényeg az, hogy átjöttem és van, hogy éjfél után is tanulok. Ez lehet normális, csak nem igazán jönnek az eredmények. Érettségis tz-ink vannak, meg dolgozatok és sokszor még felsősökkel is kikérdeztetem maga, hogy biztosra menjek a tudásomban.Sokszor csak a 3-ast kapom meg, úgy hogy úgy éreztem mindent tudtam.Nem tudom képes leszek-e hogy felvegyenek orosira és kezdek kételkedni a képességeimben.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy biztosan felvegyenek? Így is körülbelül végigtanulom az összes napomat.



2021. jan. 4. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet felesleges kérdésnek tűnik, de duplázással vagy tanulmányi pontokkal tervezel majd pontot szerezni?
2021. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a szaktanárhoz nézzetek meg a dolgozatot min csúszol el, miért nem jó kérdezd meg a jobban teljesítő társaidat mit csinálnak másképp. Össze lehet hasonlítani is a dolgozatokat
2021. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a suli váltás a fő ok. Mármint ez elég furán hangzik.

De új társaságba vagy, új közösség, "új" és nehezebb követelmény, mert gondolom az ELTE gyakorló iskolái nem gyengék. Iskola váltásnál nekem is volt ilyen problémám. Igaz nekem általánosban. A 2-es válaszolóval egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy kérdezd meg az osztálytársaid ők milyen módszerrel tanulnak. Lehet valamelyikőük ad egy jó ötletet és úgy hatékonyabban fogsz tanulni.

Sok sikert!

2021. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a tanulási módszereiddel van a baj, esetleg túl figyelmetlen vagy, nem elég pontos. Az pedig, hogy éjfélig fent vagy szintén csak rátesz egy lapáttal. Alap, hogy dolgozat(és egyetemen vizsga) előtti nap korán van lefekvés. Nem lehet fáradtan jól teljesíteni. Ezeket orvostanhallgatóként mondom. Most harmadéves vizsgaidőszakban sem tanulok este 8-9-nél tovább. Reggel pedig korán kelek, mint egy sulis.

Mikor állsz neki amúgy készülni egy dolgozatra? A kampánytanulás is lehet az oka.

Ne ess kétségbe és ne kérdőjelezd meg a tudásod. Gondold át, hogy miken tudsz változtatni és menni fog.:)

2021. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe, hogyha eddig nem tanultad rendesen, akkor a többiekhez képest te most szerzed az alapokat. Ezért idő kell annak, hogy beérjen a tudásod. Ha mást nem nyáron tuti egy szintre tudod hozni magad velük.
2021. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jelenleg kémia szakon vagyok harmadéves úgy, hogy sosem kaptam négyesnél jobb jegyet 11,12-ben (egyébként évfolyamelsô - kémia tanulmányi díjas).


Én - mint egyébként sokan mások is - egyetemen jöttem rá hogyan kell számomra hatékonyan tanulni. Én azt tanácsolom hogy próbálj ki több módszert is.


Nem tudok sokat az ELTE gyakorlóról, viszont ha pl kémiában a számolás nehezen megy, én azt tudom tanácsolni hogy jelentkezz (ha megengedheted magadnak) a Magister felkészítôre. Nekem nagyon sokat segítettek annó.


A biológia ha nehezen megy akkor tenyleg csak a seggelési technikád nem mûködik. Tudom hogy ezt a tárgyat is könnyebb megérteni, mint bemagolni, viszont az emelt szintû érettségi tananyaga simán beseggelhetô ha tényleg sok idôt rászánsz és máshogy nem megy(bár nem tudom a követelmény hogy változott azóta, én 6 éve érettségiztem de nekem csak így ment). Hidd el, ha bekerülsz felsôoktatásba, teljesen másként kellesz tanulnod, ami sok embernél pozitívum. Ahhoz képest hogy a tananyag mennyisége itt nálunk a gimisnek kb ötvenszerese, én sokkal kevesebb tanulással is fel tudok készülni egy-egy vizsgára. Nekem pl az segít egy-egy unalmas reakció megjegyzésénél, hogy utánanézek az a reagens milyen érdekes/modern/hasznos reakciókban van még jelen. Így könnyebben tudok rá emlékezni. Próbálj meg több forrásból tanulni, ne csak a könyvekbôl (egyébként ajánlom Nagy Etele könyveit biológiához). Olvass utána esetleg idegennyelven, hidd el ez is sokat segít (én egyetem elôtt angolul olvastam kémiát, és ez hatalmas segítség volt. Olyan dolgokat is megjegyeztem amik egyébként annyira nem érdekeltek). Bárcsak így tanultam volna érettségire is..


Egyébként szerintem az is baj lehet hogy nem fordítasz elég idôt magadra. Találkozol haverokkal? Töltesz elég idôt a családoddal? Sportolsz? Ezek nem kell hogy sok idôt felemésszenek, de hidd el egy kv egy szombat délután egy barátoddal nagy pozitív hatással lehet rád (egyetemen mondjuk neha mar wczni sincs ideje az embernek ha nem jól osztja be az idejét).


Viszont egyetértek az egyik elôttem szólóval, hogy az iskolaváltás is lehetett rád ilyen hatással.


Ha nem sikerül mindenbôl ötöst szerezni ne csüggedj, duplázni is lehet.


Kívánok neked nagyon sok sikert a továbbiakban, s a felkészülésben is!

2022. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!