Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A magas jövedelműek èlhetnek...

A magas jövedelműek èlhetnek a most életben lépett SZJA visszatérítéssel, jól értem? Reszl lnt

Figyelt kérdés

"


Vagyis az élhet a maximális adóvisszatérítéssel, aki havonta legalább 67 ezer forint szja-t fizet. Gyors számításaink szerint:


Egy gyermek esetében ez bruttó 513 ezer forintos bért jelent a 10 ezer forintos családi kedvezmény levonásával.

Két gyermek esetében bruttó 713 ezer forintnál járhat a maximális visszatérítés a 40 ezer forintos havi kedvezmény után.

Három gyermek esetében bruttó 1,1 millió forintnál marad 67 ezer forintos szja a 99 ezres kedvezmény után."


[link]



Magyarán aki br félmillio Ft felett keres. Jól értem?



2021. jún. 11. 06:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem, pont, hogy az átlagjövedelem alatt élők.

"Hangsúlyozta: a leggazdagabbaknak erre nincs szükségük, tehát az átlagjövedelemnél kellene húzni egy határt, és az ez alatt befizetett szja-t a gyermeket nevelő szülőknek visszaadni, hogy újra feltölthessék tartalékaikat."


Mellesleg:

"...ha azt a gazdaság teljesítménye lehetővé teszi."

Azé a gazdaságé, ami jelenleg haldoklik, a vendéglátóiparról ne is beszéljünk.


Jesszus, jó komolyan vetted. Hány, de hány ilyet belengettek már, mégsem valósult meg.


Majd 2022. januárjában írd ki újra a kérdést.

2021. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A választások előtt kanyarodjunk majd vissza ide szerintem, akkor lesz majd aktuális nem most, és nem is neked ha “magas jövedelmű” vagy, pontosan ezeket mondta amiket #11 leírt.
2021. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Ígért a Viktor egy nagyot. Ennyi történt kérdező.
2021. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%

12-es! Nem, nem ezt mondta. Minden gyereket nevelőnek jár, jövedelemhatár nélkül. A visszatérítés összegénél lesz egy felső határ, ezt húzzák meg az átlagjövedelem szja-tartalmánál, ami 800.000. forint. Tehát, hiába fizetett a jól kereső szülő több szja-t, legfeljebb ennyit kaphat vissza, de ez nem azt jelenti, hogy neki nem jár. Itt elég érthetően leírják: [link]


Persze ez még csak ígéret, majd kiderül lesz-e belőle valami (bár miután jön a választás, szerintem megcsinálják).

2021. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg simán bedobják, hogy hát sajnos nem dübörög a gazdaság. Pedig ők annyira szerették volna.... Stb
2021. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%
15-ös! Persze, simán ez is lehet, amit te írsz. Elég távoli egyébként is ez még, erre a pénzre semmiképpen sem szabad senkinek alapozni. 14. vagyok.
2021. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

1. Egyáltalán nem lépett életbe semmi. OV interjúban előadott zavaros bla-blája egyáltalán nem jogszabály. Majd ha lesz rá rendelet, elhiszem. Még maga OV is GDP-függővé tette.

2. Minden ilyen pénzosztósdi úgy kezdődött eddig a kormány részéről, hogy mondtak valami nagyot, a sajtó kiszámolta, hogy fú de sok pénzt fognak adni, aztán egyesével jöttek a feltételek, megkötések, korlátozások (az is sajtótájékoztatóban persze), és a végén kiderült, hogy mondjuk egy pedagógus "béremelés" mellett simán volt, aki kevesebbet keresett, mint korábban.

3. Nem tudom, hogy akarnak "visszaadni" valamit január-februárban, ha addigra még nincs is elszámolt SZJA. Ugyanis a tárgyévben nem adózunk, hanem adóelőleget fizetünk. Tehát ilyenkor még maga a NAV sem tudja pontosan, hogy mennyi a vége, arról nem is szólva, hogy még évekkel később is önellenőrizhet a magánszemély.


Konklúzió: ez egy választási ígéret a szokásos nagyotmondós stílusban. Ne dőlj be a cukorkának.

2021. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

“majd kiderül lesz-e belőle valami (bár miután jön a választás, szerintem megcsinálják).”


Pontosan azért ígérget, mert jön a választás. Ami ugye jövô április. Az adóbevallás határideje 2021-re meg május vége.


A többit a fantáziára bízom...

2021. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%
Te tényleg ennyi ésszel keresel sokat?
2021. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, és nem ő az egyetlen, elképesztő, hogy mennyi ilyen sötét ember van és többet visznek haza mint az átlagember vagy sok az átlagtól jóval intelligensebb, hűen tükrözi ez is ezt az országot 😃
2021. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!